Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Кактуси от семена!

Форум кактуси

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Charodeika » 27 Яну 2009, 19:34

УРААААААААААА имам първите покълнали семенца от кактусите :da
утре ще ги снимам ,стискайте палци да продължат в същия дух :D
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Neli Maneva » 27 Яну 2009, 21:19

браво на теб, стискаме палци да поникне всичко :-D
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Charodeika » 27 Яну 2009, 21:24

сях само половината семена ,и ги разделих ,поникнали са само черните лъскави семенца ,другите не са още :D
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Pavlina Nikolova » 25 Мар 2009, 13:12

Аз пък си купих от ХИТ плод от кактус. Когато го вземах даже не знаех какво е - понеже беше в кашончета, на които пишеше папая (взех си и папая), помислих, че е някакъв друг вид папая (то нали имало разновидности). Но маркировката от продавачката и касовата бележка разбулиха заблудата ми. :) Така че вече знам какви са плодовете на този вид кактус. Надявам се да има семена и да посадя после, но още е зеленичък и трябва да изчакам да поузрее, за да го и опитам ... :D Казват, че е вкусен ... Вие знаете ли нещо за това - и за самия плод, и за отглеждането на растението?

Ето такъв е и моят плод:

Изображение

Само че е зеленичък и почнал да зажълтява ...
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот HobGoblin » 25 Мар 2009, 14:20

Neli понеже си експерт да те питам и аз :) семена микс кактуси, не предполагах че всички ще се покажат и се чудя сега как е най-добре да ги поразсадя малко, прилагам и една снимка

Изображение
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Neli Maneva » 25 Мар 2009, 16:04

експер ли съм :)
Браво на теб, че си пробвал със сменца и имаш отлични резултати. Лично за мен е голяма тръпка.
Високичките семеначета предполагам, че ще са опунции или цереуси. Другите може да са ферокактуси, карнегиа гигантеа може и някоя друга мамиларийка да се пръкне /обикновенно такива видове никнат от миксовете/
Можеш да ги пресадиш в по-голяма кутийка и между тях да оставиш растояние от 3-4 см. На лято можеш да ги наториш със тор за кактуси и сукуленти/аз лично не ползвам, въобразявам си че стеблата им стават големи, а бодлите малки/. Най - важното е хубавият дренаж на саксийката.
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Pavlina Nikolova » 25 Мар 2009, 16:12

А за моя казус никой нищо ли не знае? :l
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Neli Maneva » 25 Мар 2009, 16:17

ох, извинявай. Мисля че плодовете са от опунция, аз съм яла ама не съм впечатлена. Голямо плюене, семената са големи. можеш да пробваш да засадиш, но добре изчисти от плода.
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Pavlina Nikolova » 25 Мар 2009, 16:55

Е - значи поне има семена (четох, че кактусите рядко правели семена, макар че на снимката, която показвам има ...). Ще изчакам да поузрее още и ще докладвам. Благодаря за отговора! :f
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Кактуси от семена!

Мнениеот Neli Maneva » 25 Мар 2009, 19:26

как така рядко правят семена, щом цъфтят значи правят семена. Друг е въпросът кой ще ги опраши. В частните колекции ние си играем на пчелички /аз лично само за проба, предпочитам чисти видове/ или се самоопрашват. При някой видове трябват две растения зада се получи опрашването, някой видове се опрашват преди да разтворят цвят. Скоро научих от един много уважаван от мен кактусист, че само един кактус не цъфтял и се размножавал с резници.
Семена да искаш по каталозите :-D
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към Кактуси

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ogopunoy


cron