Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Гуава Psidium guajava

Гуава Psidium guajava

Мнениеот zamakat » 02 Дек 2009, 13:16

Родът на гуавата е част от голямото семейство на миртите /Myrtaceae/ и включва около 10 вида растения, в които влизат, както тропически храсти,така и малки дървета, произхождащи от региона на Карибския басейн и Централна Америка.

Този екзотичен плод със съблазнителен аромат се предлага в магазините под различни имена - гуава, гуаява, псидиум. Във всички случаи става дума за плодовете на дървото Psidium guajava от семейство Миртови. То произхожда от Южна Америка и отдавна е разселено по всички тропически области. Освен това лесно се отглежда като стайно растение и може да стане атракцията на дома ни.

Израства като малко дръвче с красиви едри листа и ако условията са добри, цъфти почти цяла година. Цветчетата са бели, с множество тичинки, силно ароматни. Плодовете се образуват само на едногодишните клончета, затова гуавата не се подкастря, а само се подкъсяват прекалено дългите увиснали клонки.

От различните видове съм успяла да си набавя ягодоплодната гуава и тази с едрите листа и плодове.Едната цъфна но още не е вързала

Ето това е тази с едрите листа

Изображение

Изображение

Ето и другата

Изображение

това е Psidium littorale
Моето дръвче е вече около метър и половина
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гуава Psidium guajava

Мнениеот zamakat » 10 Май 2010, 19:37

Няма ли някой друг гуави, само аз си пиша тук.
Исках да ви кажа, как презимуваха гуавите, ягодоплодната без всякакви поражения в остъкленото помещение, а на другата с едрите листа - окапаха листата, но сега, като я извадих отвън, се разлиства отново.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Гуава Psidium guajava

Мнениеот Ордонез » 08 Апр 2011, 20:45

Мойта Гуава е една, с височина около 80 см с перфектни леста беше цяла зима - няколко месечна ми е и понеже израстваше твърде бързо и резнах върха на около 10 см от горе и го сложих да се вкоренява. та сега милата ми е с 10 см по нисичка и нещо я чакам да се разклони но.... за сега няма признаци. Изкарах я отвън на 21 февруари
Аватар
Ордонез
Малко цвете
 
Мнения: 36
Регистриран на: 27 Сеп 2010, 21:44

Re: Гуава Psidium guajava

Мнениеот DarinaN » 15 Апр 2011, 12:29

моите плачат за пресаждане :(
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив


Назад към ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]