Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Да се похвалим

Това е форум за общи приказки които не са свързани с конкретни въпроси по отглеждането на цветя.

Да се похвалим

Мнениеот ROSSE » 24 Мар 2011, 14:39

Много ми се иска, тук да споделяме своите емоции! След като зимата си отиде, и правим преглед в градината-какво е оцеляло, и как сме помогнали на нашите растения да преживеят студовете?! :D
Искам да се похваля с моите опити.
В края на лятото посях в градината на открито няколко екзотики (за проба на издържливост)
Abutilon megapotanicum, cestrum elegans и една маслина.Направих им зимно укритие,като ги завих с полиетилен, а през най студените дни хвърлих едно вълнено одеало отгоре-за по-сигурно :P
Изображение
а това е маслинатаИзображение
Отдавна съм махнала всички покривала и сега ще ви кажа ,какъв е резултата.Маслината има някаква зеленина на една педя над земята,но всички листенца и тънки клончета са изсъхнали.Ще се надявам да изкара нови леторасли поне от най ниската част,която има вид на жива! :-vv
Що се отнася до абутилона, както го виждате на снимката, така е и в момента- със свежи листа и цветни пъпки-без никаква загуба!Даже намерих вкоренено клонче, което съм затрупала с пръст и листа!
Най-много се притеснявах да не загубя цеструма,толкова ми харесва, а не бях се подсигурила с второ растение.Все го обикалям,чупя клонките да открия живот-но беше видимо измръзнал.Днес забелязах зелени пъпчици по исъхналите клонки-ниско долу,до корена.Много се зарадвах и реших да споделя с вас! :P
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Да се похвалим

Мнениеот cvetar » 24 Мар 2011, 15:06

Чудесна ти е идеята,Rosse ! Зимата не беше с много ниски температури като предната - на 2009/2010 г.,но пък доста продължи...Хубаво е да си споделяме за оцеляването на по-малко коментирани и разпространени видове - дано повече хора имат възможност да ги отглеждат на открито с успех.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Да се похвалим

Мнениеот marchela » 24 Мар 2011, 15:16

ИзображениеИзображениеИзображение
Страхотна работа си свършила Изображениеи аз да се пробвам,но ще се допитвам за съвет.Изображение
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Да се похвалим

Мнениеот zamakat » 03 Апр 2011, 13:13

Роси , браво на теб, аз какво ти казах за цеструма че ще оцелее в това укритие, моя на предната зима също така беше като умрял и на пролет се разлисти. Аз мога да се похваля с презимуването на брахиглотиса, вярно дето вика Цветар, че тая зима не беше студена, той презимува с леко завиване с найлон. И при мен вече всичко е разпакетирано- палмите , пампаската- се е справила чудесно, Трахелоспермум (Trachelospermum jasminoides) също се е справил по- добре от миналата година.Лоропеталума като го отвих към средата на март, даже беше напъпил да цъфти ,без нито едно пострадало листенце, а цветът на листатата - разкошен пурпурен. Но мин лято доста го торих=
Роси, аз много се радвам за абутилона ти, , май ще ме навиеш и аз да го пробвам,
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Да се похвалим

Мнениеот ROSSE » 03 Апр 2011, 17:31

Желая на всички моя успех! :D
....и маслинката ми има зелени пъпчици -още са малки,но имам надежда ,че ще се пребори!Само да се раззелени :da ,ще фоткам :pp2
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Да се похвалим

Мнениеот cvetar » 04 Апр 2011, 17:55

Чакаме,Росе,и снимки,и маслини :-p ...браво на теб ! И аз имам с какво да се фукна - лимонът ми е отрупан с цветни пъпки ! А днес ме изненада особено приятно нещо,което не съм срещал досега двегодишна луковица на амарилис от семена,които ми прати Sun преди две години,в края на април 2009,има цветонос ! Та тя дори няма 2 пълни години от развитието си - но...скоро ще я видим как цъфти.От четирите луковици,които си оставих от тези семена,само едната е с цветонос - но за пръв път така рано образува цветонос.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Да се похвалим

Мнениеот ROSSE » 07 Апр 2011, 10:07

...ееееех! Чак за маслини нямам никакви очаквания!Ще бъда доволна и само на растение :-D
За твоите лимони се радвам!Дано да ти са сладки!!! :P
В момента имам цъфнали шест цвята на МУРАЯ-та! А как ухаят!!!!!
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Да се похвалим

Мнениеот ROSSE » 07 Юни 2011, 14:36

Ето я моята маслинова горичка!
Изображение
Сега ще моля да ми дадете съвет-едно стръкче ли да оставя, няколко ли, или всичките? :(
Не съм ги броила, но са около десет стръкчета :P
Благодаря ви предварително!
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Да се похвалим

Мнениеот zamakat » 08 Юни 2011, 19:18

Роси,това ли остана това голямо дръвче ,дето беше направила снимка с укритие зимата.Май както виждам е пукнало отдолу и ти си изрязала измръзналото.Аз имах една такава маслина дето 15 год. все пука отдолу, и май тая година вече и не пукна, ами май наистина пукна. Не знам стана едно подреждане на думи, но да се смееш ли да плачеш ли :) :l
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Да се похвалим

Мнениеот ROSSE » 10 Юни 2011, 15:48

Това остана от двата метра!Сега се чудя дали да оставя само едно стръкче?
Хайде ,давайте акъл! :-D
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Следваща

Назад към БЪРБОРИЛНИК

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], isrunoke


cron