Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Фикус Бенджамин

раздел декоративно-листни

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот pachetooo » 05 Мар 2011, 23:32

Изображение
Аватар
pachetooo
Малко цвете
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Мар 2011, 22:52

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот мид » 06 Апр 2011, 15:41

стискаите ми палци :b
от години си търсих "бял" бенджамин и вчера срам -не срам си откъснах от едно заведение
сега съм го потопила във вода и ще чакам == дано да пусне корени
мид
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Апр 2011, 15:37

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот ROSSE » 07 Апр 2011, 09:36

Дано!Дано! :-v
Ще се похвалиш после! :D
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот Dream4e » 04 Май 2011, 14:26

Здравейте,
Наскоро си отрязах 2 клончета от Бенджамина ми, оставих ги във вода, пуснаха коренчета (едното клонче само едно коренче и много пъпки, дано не съм избързала с него; другото си пусна доста коренчета) и сега ги засях в малка саксийка двете с мисълта като пораснат малко да ги сплета.

Имам въпрос: как трябва да се грижа за тях - като за големия Бенджамин или различно? Трябва ли да ги поставям под похлупак, да ги поливам ли повече (нали до сега са били във вода...), да ги наторявам ли по-често ... ?? За първи път си засаждам така растение, много ще съм ви благодарна за съветите... :D :pp7
Аватар
Dream4e
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2011, 14:16

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот cvetar » 04 Май 2011, 14:38

Не се притеснявай - ще се оправиш :) ! Няма нужда да са под похлупак,те са с корени вече.С поливането обаче бъди внимателна - само като засъхне леко почвата,тогава поливаш с малко вода,без да преполиваш,защото ще пожълтеят листата им или даже може да загният корените.Отначало да са на по-сенчесто място,без много слънце.Като пуснат нови листа,тогава почни да ги ториш с малки дози зелен кристалон примерно или подобен по състав тор.Успех и пусни снимка да ги видим,де ! И добре дошла при нас :-p !!
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот Mira_MB » 16 Май 2011, 10:16

Здравейте!
Аз вече няколко пъти без проблем си вкоренявам бенджамини.От връх на растение от клонче.Не съм им бала нищо, просто във вода и като пусне корени в малка саксия.Последните дори ги вкорених зимата(отчупих ги от един офис).Две зелени клончета заплетох,сега си сложих три зелено с бяло и като пораснат ще ги направя на плитка.По нататък ще комбинирам две зелени и две шарени клончета като плитка от 4 части(както се плете на коса или макраме).
А ,имам и една футуристична плетка на бенджамин, както дойде и стана много интересно. :)
Поздрави!
Аватар
Mira_MB
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Яну 2011, 22:45

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот vanity » 10 Юни 2011, 17:56

и аз съм голям фен на това дръвче-ето малко снимки
Изображение
Изображение

първото ми е старото дръвче а второто е нова клонка която засадих преди 2 мес. сега като ги изнесох на терасата взеха мн добре да вървят. Тази идея за сптитането на 2 зелени и едно бяло клонче мн ми харесва но как точно да я направя.
Откъсвам 3 клончета-слагам ги в 3 чашки за коренчета-после като си пуснат корени ги засаждам на едно място сплетени или как?????
Аватар
vanity
Малко цвете
 
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Юни 2011, 17:34

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот ROSSE » 10 Юни 2011, 19:23

Много е красив този фикус, толкова пъстър-приказен! :f
Що се отнася до сплитането? След като вкорениш клончетата ще ги посееш в една саксия,и с времето ги приплиташ!Нама нищо сложно!
Успех! :f
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот Mira_MB » 17 Юни 2011, 12:13

Трябва да снимам моя големия бенджамин и да ви го покажа.Бяха две клончета и като ги заплетох едното се разви по добре,а другото се разсели на две, така че се получи една плетка мале ,мале-ще ви я покажа някой път.Сега му викам Гразньо(не че му пука) :)
Аватар
Mira_MB
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Яну 2011, 22:45

Re: Фикус Бенджамин

Мнениеот cvetana_kostova » 05 Ное 2011, 15:41

Здравейте,имам питане. :l Вкорених си пьстро бенджаминче-трьгна,така му се радвах,но го внесох вьтре и пак беше хубаво,но какво му стана незнам.Изсьхна така както си беше с листата.Непаднаха но потьмняха и изсьхнаха.Може ли някои да ми каже причината.Изкарах го от почвата и го потопих вав вода,но се сьмнявам,че ще се оправи.Моля посьветваите ме или поне ми кажете ако знаете причината.Благодаря предварително.
cveti-53
Аватар
cvetana_kostova
Малко цвете
 
Мнения: 44
Регистриран на: 03 Ное 2010, 18:05

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], oradebonoyo


cron