Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот plamabull » 24 Мар 2011, 17:13

Здравейте, мерси за отговора!
Мисля, че корените й са заразени с гъбички, защото има бели налепи по тях и не знам след като я извадя , огледам корените и с чист инструмент премахна увредените, след това с какво да третирам....канела или топсин. Чета,че на някои хора са им загнили корените от канелата, но до колкото разбрах ако я полея непосредствено след прилагането й тогава загниват. Мисля да изхвърля стария субстрат, да дезинфекцирам кофичката и да я засадя отново само с борови кори. Вие какви съвети бихте ми дали? Искам да се подсигуря преди голямото рязане, защото съм още прохождаща в отглеждането на орхидеи :D
Благодаря Ви предварително!

П.П. От къде мога да закупя топсин?
Аватар
plamabull
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Мар 2011, 00:33

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 24 Мар 2011, 18:52

Ами не зная защо си спестявате в профила си информацията откъде сте...да ви каже човек откъде...Иначе - търсете в агроаптеките,трябва да имат там и да е по-евтин,отколкото в цветарски прехвален магазин.Поне във Варна е така.Аз бих предпочел третиране с топсин.И не поливам такова цвете - а накисвам му прозрачната кофичка с отвори на дъното в съд с вода,за да се напоят корите,и вадя кофичката да се отцеди.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот plamabull » 25 Мар 2011, 00:35

Благодаря, ще търся в агроаптеките..... иначе става въпрос за София, но на мен и агроаптека ми е достатъчно като информация: :D
И аз само така поливам- с потапяне и след това задължително отцеждам. Ще се захвана с това през почивните дни и ще видя какво ще свърша :-vv
Аватар
plamabull
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Мар 2011, 00:33

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот ina » 10 Сеп 2011, 16:44

Здавейте отново!искам да попитам можете ли да ми препоръчате тор за орхидей!понеже има много видове на пазара но не знам кой е най-подходящ!и може ли някой да ми обясни как точно се тори първо се потапя в чиста вода и след това в тор или направо в тор!в единия магазин ми казаха направо в разтворения тор а в другия първо във вода след това в тор защото корените изгаряли?Благодаря предварително! :da1
Аватар
ina
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Яну 2011, 23:48

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот ROSSE » 11 Сеп 2011, 18:48

Аз използвам тор за цъфтящи.Събирам си дъждовна вода ,дозирам течната тор и разреждам двойно :D
Потапям фалчо в съда и го държа там около десет часа.Отразява му се добре-няма проблеми :da
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот ina » 14 Сеп 2011, 07:39

Благодаря за отговора! :-da понеже едната ми орхидея има един цветонос от които излезе една пъпка(която цъфна) и до нея има едно малко клонче на което би трябвало да излязат още нови пъпки и да порасне понеже е много малко но вече го чакам около месец и не мърда и си помислих че ако намеря подходяща тор ще стане работата!но за съжаление не мога да кача снимка имам проблем с лаптопа.Ще пробвам и това пък дано да стане. :da1 Благодаря :-da
Аватар
ina
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Яну 2011, 23:48

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот slunchice » 27 Сеп 2011, 23:14

Здравейте и от мен! :da1 И мен ме беше хванала болестта, отмина и сега наново :P
Много исках орхидея и за 8 март я получих. Много и се радвах, докато цъфтеше, но радостта ми не беше дълга :( След като прецъфтя - цветоносите започнаха да съхнат, първо единия, после и другия :l докато не изсъхнаха напълно. Майка ми ги отразя, но не от дъно - нз дали беше правилно. И....си мислех- край отиде си орхидеята ми, но от много работа нямах време да прочета малко информация в нета. Общо взето оттогава само си я поливам, имам 2 нови листа за това време.
Тъй като се местя в ново жилище, оставих грижите за нея на майка ми - и ми се струва че я е преполивала. Допреди корените си бяха зелени, а сега са взели да гният. Смятам да я пресадя, тъй като нейната саксийка е мноооого малка. Какво ще ме посъветвате? А кога ли ще имам нов цветонос? доста време го чакам. Имам и още един въпрос - притеснява ме новото и място, след като я пресадя мисля да си я взема с мен, но прозореца гледа на запад - та въпроса ми е - дали ще е подходящо? Сиг имам и още куп въпроси, но сега не се сещам :-da
Аватар
slunchice
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Сеп 2011, 22:50

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот ROSSE » 30 Сеп 2011, 13:16

Здравей слънчице!
И аз като теб нямам търпение за нов цветонос :da Но ще се случи!Пожелавам ти!
От опит зная - далеч от слънчевите лъчи. Нека да му е светло, но без пряко огряване.
Ще му намериш място!Сигурна съм! :)
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот slunchice » 30 Сеп 2011, 14:49

Ох, и аз, но като че ли сега повече се притеснявам дали ще оцелее... Пресях я тия дни, и ми се струва че направих грешка - полях я веднага, а не изчаках. Някой ако ме види как се суетя около нея през минути :pp2
Аватар
slunchice
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Сеп 2011, 22:50

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот ROSSE » 30 Сеп 2011, 16:19

Какво да разбирам под "полях я" ?
Сигурна съм, знаеш ,че не се полива като обикновенно растение? :-vv
Ще ти кажа какво открих в една френска енциклопедия за цветя: За да образува цветонос , фалчо трябва добре да се засуши преди поредната баня. Освен това трябва да му се осигури температурна разлика ден/нощ.
А истината е ,че и аз много се притеснявам с моята орхидея :da
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron