Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

какъв вид е тази палма ?

раздел палми

Re: какъв вид е тази палма ?

Мнениеот katiusha » 29 Ное 2009, 13:26

Здравейте ! Моля за малко помощ ! Имам една палма , която до скоро си мислех че е вашингтония, но нещо бъркам може би. Търсих и в линка даден за видовете палми , но неможах да я разпозная . Още е малка, но се надявам някой да ми каже каква !Благодаря ви предварително !
П.С. ( Листото е нагънато като хармоника)
Изображение
Изображение
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: какъв вид е тази палма ?

Мнениеот cvetar » 29 Ное 2009, 15:41

katiusha написа:Здравейте ! Моля за малко помощ ! Имам една палма , която до скоро си мислех че е вашингтония, но нещо бъркам може би. Търсих и в линка даден за видовете палми , но неможах да я разпозная . Още е малка, но се надявам някой да ми каже каква !Благодаря ви предварително !

Финикова е палмата ти,явно си сяла костилката на някоя фурмичка...Ако искаш,като имаш път към Варна,ми се обади - ще ти дам костилки на Вашингтония и Хамеропс.Има време до месец май, все ще имаш възможност.
Как изглеждат костилките ли - виж тук...viewtopic.php?f=9&t=35
Ето ти и снимка на малка Вашингтония да сравниш и да видиш,че тя има листна дръжка и горе над нея е листото,а при финиковата листът се разцепва още отдолу по цялата дължина на листото.

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: какъв вид е тази палма ?

Мнениеот katiusha » 30 Ное 2009, 19:33

Благодаря за поясненията и ако имам път към Варна наистина ще се възползвам от предложението !!! :pp7
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: какъв вид е тази палма ?

Мнениеот kiara04 » 13 Фев 2011, 10:04

katiusha написа:Здравейте ! Моля за малко помощ ! Имам една палма , която до скоро си мислех че е вашингтония, но нещо бъркам може би. Търсих и в линка даден за видовете палми , но неможах да я разпозная . Още е малка, но се надявам някой да ми каже каква !Благодаря ви предварително !
П.С. ( Листото е нагънато като хармоника)
Изображение
Изображение

здравейте, гризе ме един въпрос и искам да попитам това на снимката е финикова палма а това тогава какво е? http://www.google.bg/imgres?imgurl=http ... 80&bih=585 направо се шашкам и двете ако са финикови палми то много се разли4ават и то си личи на снимките?.......... :? :?
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: какъв вид е тази палма ?

Мнениеот cvetar » 14 Фев 2011, 16:00

kiara04 написа:
katiusha написа:... направо се шашкам и двете ако са финикови палми то много се разли4ават и то си личи на снимките?.......... :? :?

И двете палми са финикови,вгледай се добре...различават се по възраст... :P
Не зная защо се шашкаш... :) но тази палма,чийто адрес си дала,си е моята лична канарска финикова палма... :-p И аз ако не си познавам палмите от терасата...къде ще му излезе краят ? Влез и виж албумите в подписа ми - там е палмата.Вече поотрасна,доста по-висока е - ще я снимам като се постопли... Другата,малката - и тя е такава - просто е във фаза на развитие,когато не е развила достатъчно листа си.
Ето тук си ми е палмата http://cvetar.snimka.bg/flowers/palmi.301638.8570280
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: какъв вид е тази палма ?

Мнениеот kiara04 » 14 Фев 2011, 19:29

cvetar написа:
kiara04 написа:
katiusha написа:... направо се шашкам и двете ако са финикови палми то много се разли4ават и то си личи на снимките?.......... :? :?

И двете палми са финикови,вгледай се добре...различават се по възраст... :P
Не зная защо се шашкаш... :) но тази палма,чийто адрес си дала,си е моята лична канарска финикова палма... :-p И аз ако не си познавам палмите от терасата...къде ще му излезе краят ? Влез и виж албумите в подписа ми - там е палмата.Вече поотрасна,доста по-висока е - ще я снимам като се постопли... Другата,малката - и тя е такава - просто е във фаза на развитие,когато не е развила достатъчно листа си.
Ето тук си ми е палмата http://cvetar.snimka.bg/flowers/palmi.301638.8570280


Палмите ги търсих в гугъл :) иначе цветар палмите ти са страшно хубави :-p но мисалта ми е че аз имам такава каквато е на първата снимка на 15 години е и листата и са като на тази от първата снимка не са разделени като на палмата от 2-рата смисал перести ако са един и същ вид палма то защо моите изглеждат различно а и двете са на по 15-16 години
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: какъв вид е тази палма ?

Мнениеот cvetar » 14 Фев 2011, 19:53

kiara04 написа:
Палмите ги търсих в гугъл :) иначе цветар палмите ти са страшно хубави :-p но мисалта ми е че аз имам такава каквато е на първата снимка на 15 години е и листата и са като на тази от първата снимка не са разделени като на палмата от 2-рата смисал перести ако са един и същ вид палма то защо моите изглеждат различно а и двете са на по 15-16 години


Ами щото не четеш темите :P - има различни видове финикови палми.Аз имам 2 вида - същинска (Phoenix dactylifera), и канарска (Phoenix canariensis) .На канарската листата са по-дребнички и самата палма расте като по-прибрана,по-дребна - докато Дактилиферата е с по едри и груби листа.
viewtopic.php?f=9&t=341
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: какъв вид е тази палма ?

Мнениеот kiara04 » 16 Фев 2011, 18:46

уууух извинявам се уж чета а явно не отбирам :) :) докато проумея добре че сте търпеливи :b благодаря ви :pp1
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: какъв вид е тази палма ?

Мнениеот cvetana_kostova » 28 Фев 2011, 12:53

:D Blagodarq za poleznata imformaciq, :-D az imam v momenta 23 nerazcepili listenca palmi4ki, :) no neznaeh,4e finikova palma e razdel.Qvno sam dosta zle :pp2 .Posadila sam gi ot semki(ot Italiq,Ispaniq)Da razbrah,4e ima sa6tinska finikova :-D
cveti-53
Аватар
cvetana_kostova
Малко цвете
 
Мнения: 44
Регистриран на: 03 Ное 2010, 18:05

Предишна


Подобни теми


Назад към ПАЛМИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: emoapoxut