Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

калатея

раздел декоративно-листни

Re: калатея

Мнениеот katiusha » 09 Ное 2010, 00:22

kiara04 написа:и аз имам калатея но май откача като я полея през деня листата и се свехват а вечер се изравят нагоре и ако се опиташ да ги огънеш се чупят .. какво е това чудо незнам ако някой има калатея да ми каже дали и неговата го прави този номер за пръв път виждам такова растение .. смисал странно :? :)

това че калатеите вечерно време си вдигат листата нагоре е един от най -хубавите признаци, че цветето се чувства отлично. не мисли че цветето ти откача- това, пак казвам е хубаво и моят съвет е да не се опитваш да ги огъваш и чупиш :) на сутринта те пак ще се разлистат :da1
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: калатея

Мнениеот kiara04 » 09 Ное 2010, 09:14

katiusha написа:
kiara04 написа:и аз имам калатея но май откача като я полея през деня листата и се свехват а вечер се изравят нагоре и ако се опиташ да ги огънеш се чупят .. какво е това чудо незнам ако някой има калатея да ми каже дали и неговата го прави този номер за пръв път виждам такова растение .. смисал странно :? :)

това че калатеите вечерно време си вдигат листата нагоре е един от най -хубавите признаци, че цветето се чувства отлично. не мисли че цветето ти откача- това, пак казвам е хубаво и моят съвет е да не се опитваш да ги огъваш и чупиш :) на сутринта те пак ще се разлистат :da1

е благодаря много :b :b един приятел и той ми каза че и неговата е същата смисал радвам се ..за този им БЪГ ( шеговито расбира се :) ) много ми е сладка а и на мен калатеите сами слабост от много време и сега ве4е е на 1 месец откакто е купена и расте с нови листа е и много ме радва :) аз имам нещо като религия смисал че ако цветята които съм си купила оцелеят 1 месец в къщи без пресаждане значи са корави пичове и си гледам и в интерес на истината досега не ми е умирало растение от магазина явно в къщи им е уютно :) :) :) ( минутка за реклама :Д ) та само май мини розата ми загина ма тя защото беше от Кауфланд :f
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: калатея

Мнениеот katiusha » 09 Ное 2010, 11:28

зависи и от самото цвете , аз лично имам много цветя от кауфланд и не се оплаквам :D сега са големи прекрасни цветя , особенно бугенвилеята не спря да цъфти цяло лято :f
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: калатея

Мнениеот Mira_MB » 29 Яну 2011, 21:37

Виждам че темата е малко замряла,но да попитам.
Как поливате калатеите ?На какъв интервал сега зимата?
Аз имам една Зебрина и една Орната.Последната си я купих миналата седмица и гледам, че долните и по малки листа се свиват и изсъхват.По едрите листа изсъхнаха по края.Не съм я поливала,защото като я купих беше обилно полята и все още не е изсъхнала.Не съм я присаждала.Температурата в стаята е постоянна около 20 гр.,не е на пряко слънце,но на добре осветено място близо до прозореца.Няма течение.Зебрината ми е на същото място и покрая листата покафеняват.Понякога си вдига листата вечер,понякога не,понякога дори се накланят на долу(все едно висят).Не откривам зависимост между отделните състояния.

Дайте съвети!
Аватар
Mira_MB
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Яну 2011, 22:45

Re: калатея

Мнениеот cvetar » 29 Яну 2011, 21:51

Няма точни интервали,дати дни,Мира ...Има определяне на влажност и поливане,зависещо от състоянието на почвата в саксията.Аз моята я поливам с хладка престояла вода,когато е нужно.А преценката кога е нужно трябва да си създадеш сама,да почувстваш...Така е,защото няма помещения с еднакви температури,осветеност,течение...Всичко е индивидуално,но и не така трудно,както изглежда...просто има признаци за нужда от поливане за различните китки.Моята примерно - засъхва отгоре почвата в саксията,леко потъмняват листата и,леко се свиват ... и поливам малко.Изчаквам,ако не се оправят листата,добавям още малко.Не се преполива по този начин.Избърсвам листата с влажна кърпа веднъж в месеца.Сухият въздух е враг на листата - изсъхват им връхчетата.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: калатея

Мнениеот cvetana_kostova » 02 Фев 2011, 11:31

Zdr. :D Cvetenceto vi e prekrasno,radvaite mu se.Kazvat 4e e ot roda na mole6tite se cvetq.I az imah,be6e prekrasno-razmnojih go,razdadoh na sasedkite-na koi li ne,no neznam kakvo stana i umrq :( moje bi tolkova i be6e jivota.Uspeh na va6ata-kato q vidqh,vse edno vidqh moiata.Sega ve4e i cvetq nqmam kakto predi :l -imam maj :P ,no pak imam dostata4no :da
cveti-53
Аватар
cvetana_kostova
Малко цвете
 
Мнения: 44
Регистриран на: 03 Ное 2010, 18:05

Re: калатея

Мнениеот mamio » 03 Мар 2011, 16:24

Здравейте,скоро си засадих две калатеи, но едната започна да свива листата си странично като шушулка дали това е от стреса на пресаждането или е нещо друго. :-D
Аватар
mamio
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Мар 2011, 12:54

Re: калатея-проблем, моля за помощ

Мнениеот mariya_m » 28 Яну 2016, 23:14

Здравейте,
Преди около месец ми подариха калатея. Прочетох в нета, че цветето обича влага и се старая да поддържам почвата влажна.
За съжаление обаче листата започнаха да се свиват и съхнат. Отстраних изсъхналите листа, но с новите се случва същото.
Моля за помощ! Ще съм много благодарна на всеки, който ме посъветва какво да правя.
Благодаря Ви!
Аватар
mariya_m
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Яну 2016, 22:52

Re: калатея

Мнениеот cvetar » 29 Яну 2016, 21:06

С листата става така, защото е важна не само почвената влажност. Важно е и въздухът в стаята да не е сух - ако е много топло и въздушната влажност е ниска, се получава така с листата.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Предишна


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ogopunoy


cron