Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 04 Ное 2010, 18:24

Много хубаво ти е разцъфнала орхидеята,Лиляна ! Дълго да и се радваш... :)
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот liljana » 05 Ное 2010, 10:55

Благодаря, :-D
Аватар
liljana
Малко цвете
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Мар 2009, 11:17

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот ina » 07 Яну 2011, 23:55

Здравейте подариха ми орхидея фаленопис корените са здрави,но розетката(изглежда е поливана отгоре) е като изгнила най горното листо се клати все едно ще падне!има два цветоноса единия е изсъхнал в началото и има пъпки някой то тях са изсъхнали!забелязах че доста от листата и са отрязани!какво да правя мога ли да я спася? а същатат тази орхидея има издънка как се разсажда?
Аватар
ina
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Яну 2011, 23:48

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот HobGoblin » 13 Яну 2011, 18:39

Ако средният лист се "клати" най-вероятно е изгнила и не можеш да я спасиш. Издънките може само ако имат коренчета
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот ina » 14 Яну 2011, 18:51

Благодаря!средния лист е здрав долните бяха в окаяно състояние(изгнили в началото до розетката) ,но аз на своя глава реших да ги махна!корените са напълно здрави дори мога да кажа че няма изнили!за сега ще я гледам пък дано се оправи!а пресаждането става след като прецъфти нали?слагам си я в борови кори за орхидей в друга саксия както всички цветя няма специални грижи за пресаждане?и едно последно въпросче на колко време трябва да торя(имам тор който е на гранули не е течен) и в магазина ми обясниха че първо трябва да я полея а след това да торя не се слагало тор на сухо и по време на цъфтеж не се тори!и си мислех да не взема да я преполя?благодаря предварително! :-da
Аватар
ina
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Яну 2011, 23:48

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот HobGoblin » 14 Яну 2011, 20:03

Ако е здраво средното листо, ще се оправи. Може само с вода да я поливаш, не е необходимо да слагаш тор. Остави я на спокойствие и водичка. Пресаждане се прави само в няколко случая:

1. ако съда в който е и е "отеснял"
2. ако субстрата е на повече от 2-3 години
3. когато се почиства от изгнилите корени;

Колкото до поливането, в темата пък и в други е писано много, като се полее корените имат хубав зелен цвят. Като започват да го губят и да сивеят тогава се полива. Всичко зависи от мястото където я държиш, дали е топло, студено, дали има много или малко въздушна влага, зависи и от това колко време мокриш корите.
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот ina » 15 Яну 2011, 14:45

Да определено има нужда от пресаждане дори боровите кори излизат от саксията!когато прецъфти ще я пресъдя.а аз имам още две други орхидей едната не е цътяла все още от както прецъфтя но сега когато започнах да я торя се надявам да цъфне!а другата си я купи наскоро цъфнала!благодаря още веднъж за информацията!
Аватар
ina
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Яну 2011, 23:48

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот plamabull » 24 Мар 2011, 00:47

Здравейте, много бих била благодарна ако ми окажете помощ:) Имам орхидея- фаленопсис от малко повече от една седмица. Полях я на следващия ден след закупуването й с престояла вода по препоръка на цветарката. След една седмица пак я полях. През това време я държах на терасата, която е остъклена, но всеки случай нощем температурата е под 10 градуса може би. Знам, че тук ми е грешката и сега я внесох в стаята, но там не й толкова светло както е на терасата, въпреки че е до прозореца- източен.... Та проблема е, че забелязвам, че има изгнили корени. Един от тях е частично пожълтял, а другите ми се струва, че надлъжно са се вгънали. Забелязвам също и леки бели точици по корените. Закупих си чисти борови кори. Четох, че след изрязването на болната част от корените трябва да поръся с канела, но има противоречиви мнения за нея. Възможно ли е да се възстановят корените от само себе си или е наложително веднага да я пресадя и да и изрежа болните корени? Дайте препоръка, моля ви! Бях много многословна, извинявам се:)))
Аватар
plamabull
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Мар 2011, 00:33

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 24 Мар 2011, 13:50

plamabull написа: Възможно ли е да се възстановят корените от само себе си или е наложително веднага да я пресадя и да и изрежа болните корени? Дайте препоръка, моля ви! Бях много многословна, извинявам се:)))

Здравей, ама няма нужда от извинения... :) Хич не се туткай и режи до здраво,и пресаждай.От само себе си нищо не става.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron