Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

какви луковички ?

раздел луковични

какви луковички ?

Мнениеот zori85 » 20 Ное 2010, 15:14

Здравейте!
От скоро сме в къща с дворче . Интересуваме какви луковички , какви цветя мога да сложа сега за да има на пролет да цъфнат ?
Благодаря предварително !
Аватар
zori85
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2010, 15:10

Re: какви луковички ?

Мнениеот cvetar » 20 Ное 2010, 17:17

Е ако нямаш никакви - просто наобиколи съседките да си изпросиш по някоя луковичка кокичета,минзухари,нарциси,зюмбюли,лалета...Може и не само луковични - зимзелен, и здравец,божур,момина сълза сега да поразсадиш.И по цветарските магазини изборът е голям - стига парички да имаш... :) От храстовидните може сега да си посадиш издънки от люляк,форзиция - зависи какво имат съседките за откопаване... :)
Сега и изборът в разсадниците е голям - не е като едно време...Не пишеш колко ти е голямо дворчето,с какво изложение е - но сега е време за садене и на красиво цъфтящи дръвчета и храсти - примерно индийския люляк/лагерстремия/, външен хибискус,японска вишна/сакура/ ...Тук във форума потърси темите за тях,много са красиви,а не са претенциозни.
Някой ден ще се фукнеш с нещо такова...
Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: какви луковички ?

Мнениеот ROSSE » 21 Ное 2010, 09:55

Зори, както винаги, нашия цветар ,дава точен отговор! :da
Побързай със засаждането,времето ще се развали,а ти вече си закъсняла!
Обиколи цветарските магазини ,и си вземи луковички по твой избор :-D
....и побързай!Нямаш време!
А на пролет ще очакваме от теб да се похвалиш с красива градинка! :pp2
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: какви луковички ?

Мнениеот zori85 » 21 Ное 2010, 10:34

Попринцип двора е около 2 декара .. но на него имаме и 25 кошера със пчели. Та градинката която искам да направя е маничка . попринцип има засяти здравец,хризантеми-сега те са цъфнали. Има и лалета,кокичета,иглика,лалета. Но ще видя и още нещо да сложа . Миналата година сложих парички . Подариха ми облагородена иглика в саксия , и катоприцафтя я сложих в земята . Сега гледам че пуснала листенца и е добре . Тези дни ще обиколя и цветарските магазини за да взема още някой цветенца . Искаме да сложим дръвчета пауловня и за тях също търсим фиданки .
Благодаря за топлото посрещане!
Аватар
zori85
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Ное 2010, 15:10

Re: какви луковички ?

Мнениеот munichka » 12 Яну 2011, 22:50

Здравейте! Не знам дали тук е мястото където да пиша, ноо ...
Много обичам цветята, но те първа ще се опитам да отгледам няколко. въпроса ми е - имам няколко луковички лалета
(едни вече уморих), дали сега или съм отървала да ги засея - нямам градина - става въпрос за саксии и дали ще оцелея?!

Мерси предварително!
Аватар
munichka
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Яну 2011, 22:30

Re: какви луковички ?

Мнениеот ROSSE » 13 Яну 2011, 14:08

Здравей munichka !
Нищо не пречи да опиташ,макар че доста си закъсняла! Виждала съм цъфнали лалета в саксия,но аз не съм пробвала.
Според мен , ако не ги засееш тази година - ще умрат до следващия сезон.Дори и да не те зарадват с цвят,ще ги запазиш живи,а на есен-
в градината :da1
Ще си позволя да ти дам един съвет!Не ги преполивай, само овлажни добре почвата, и постави саксията на най студеното място.
Желая ти успех! :D
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: какви луковички ?

Мнениеот munichka » 13 Яну 2011, 15:17

Много мерси - даже сега ще ги засея да пробвам - и мерси за съвета за поливането, понеже с предните май се бях престарала с поливането.
Аватар
munichka
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Яну 2011, 22:30

Re: какви луковички ?

Мнениеот DarinaN » 13 Яну 2011, 18:26

zori85 написа:Попринцип двора е около 2 декара .. но на него имаме и 25 кошера със пчели. Та градинката която искам да направя е маничка . попринцип има засяти здравец,хризантеми-сега те са цъфнали. Има и лалета,кокичета,иглика,лалета. Но ще видя и още нещо да сложа . Миналата година сложих парички . Подариха ми облагородена иглика в саксия , и катоприцафтя я сложих в земята . Сега гледам че пуснала листенца и е добре . Тези дни ще обиколя и цветарските магазини за да взема още някой цветенца . Искаме да сложим дръвчета пауловня и за тях също търсим фиданки .
Благодаря за топлото посрещане!

хубаво е покрай цветенцата да сложиш и малко храна за пчеличките . има достатъчно ефектни растения , които става и за украса , и за чай и са медоноси .
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: какви луковички ?

Мнениеот awesome » 16 Яну 2018, 11:46

Дали някой може да ми предложи подходящи ефектни растения за двора на вилата?
Аватар
awesome
Малко цвете
 
Мнения: 6
Регистриран на: 30 Ное 2017, 18:05



Подобни теми


Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: eisuzoqu


cron