Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Глориоза търся съвет

Глориоза търся съвет

Мнениеот baba_tzveta » 11 Май 2010, 17:17

Тази пролет се сдобих с грудки от Глориоза. Засадих ги според правилата и пак така според правилата всичко тръгна като по чудо. За съжаление, обаче всяко чудо свършва, така и при мен. Стеблата станаха около 70-80 см, спряха да растат, няма връхни пъпчици, част от листата започнаха леко да пожълтяват(като че ли се канят да повяхват). Да очаквам ли разклонения? Бяха на западен прозорец, преместих ги да не би да им идва в повече слънцето, но не съм сигурна, че проблема е в това. Дали да ги изкарам на двора и на какво място - слънце, сянка, пъстра сянка, проветриво или завет? Дали да си позволя да разровя за гадинки в пръстта, че не знам дали няма да ги уморя т.е.дали понасят пресаждане при наличие на зеленина. По надземните части е "чисто" от вредители. Дайте съвет от собствен опит, книгите съм ги изчела..., е може би не всичките.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Глориоза търся съвет

Мнениеот ROSSE » 12 Май 2010, 15:22

и аз съм разочарована от тази чаровна китка :?
Първата година ме зарадва с четири цвята!Втората ,направи някакъв опит,но не се получи.Помислих си,че нещо съм сгрешила.Третата година грудката мама,беше се превила като буква U,а до нея се мъдреха две малки дечица.Може би за това не цъфна-за да ги отгледа...?
В момента ,в саксията има два поника,около десет сантиметра,и се чудят как да я карат???-дали да живеят или не?-Хамлетовски въпрос???
В обобщение,ще кажа ,че тези холандски цветя са големи глезотии! Имат много капризи,а аз не мога да им угодя! :( :( :(
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Re: Глориоза търся съвет

Мнениеот DarinaN » 12 Май 2010, 17:25

и аз за беля боднах една глудка а тя взе, че поникна . но като гледам и другите, които засадих по същото време не съм много сигурна дали е глориоза ???? май трябва да се посъветваме с Майкъл . ще я снимам , а вие ще кажете дали изглежда като глориоза :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Глориоза търся съвет

Мнениеот baba_tzveta » 13 Май 2010, 10:17

DarinaN написа:и аз за беля боднах една глудка а тя взе, че поникна . но като гледам и другите, които засадих по същото време не съм много сигурна дали е глориоза ???? май трябва да се посъветваме с Майкъл . ще я снимам , а вие ще кажете дали изглежда като глориоза :D

Аз четох постове от Майкъл за глориозата и на снимките неговите растения изглеждат прекрасно, но има някои разлики в гледането, при него са засяти в земята, а не в "тесни" саксии и до колкото разбирам през цялата година имат еднакви климатични условия(температура, влага на въздуха и почвата, светлина и т.н.), с една дума растат така, както и в родината си. Колкото до това дали е глориоза, пусни снимката, може би ще познаем.
Аз все пак реших тези дни да разбутам едната саксия, пък каквото сабя покаже.... :-D
Другата седмица ще докладвам.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Глориоза търся съвет

Мнениеот DarinaN » 13 Май 2010, 13:05

прилича на снимките на Майкъл , ще я снимам по - нататък
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Глориоза търся съвет

Мнениеот baba_tzveta » 27 Май 2010, 09:46

baba_tzveta написа:Аз все пак реших тези дни да разбутам едната саксия, пък каквото сабя покаже.... :-D
Другата седмица ще докладвам.

Както обещах-докладвам! Разбутах изсъхналите растения, в саксията не намерих вредители, само дето грудките се бяха увеличили двойно. Изкарах ги и като постояха 2-3 дни навън, старите грудки се спаружиха, а останаха новите, срастнали две по две под формата на подкова. Аз си мислех, че отглеждам цветя, а то се оказа, че само ги размножавам. :) Сега поне има повече материал за следващи опити. :da
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна



Подобни теми


Назад към БОРБА С ВРЕДИТЕЛИ И БОЛЕСТИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], uxovefuu