Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Пасифлора, страстоцвет - PASSIFLORA

раздел лиановидни

Re: Пасифлора, страстоцвет - PASSIFLORA

Мнениеот marchela » 24 Сеп 2009, 18:12

Страхотни ти са Ани.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос


Re: Пасифлора, страстоцвет - PASSIFLORA

Мнениеот baba_tzveta » 25 Сеп 2009, 09:17

Ани, страхотни са! Никога не са ме привличали тези растения, защото нямам къде да ги сложа, пък си и мислех, че са много капризни, но като че ли ще си променя мнението за тях. Много са красиви.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Пасифлора, страстоцвет - PASSIFLORA

Мнениеот zamakat » 25 Сеп 2009, 13:25

baba_tzveta написа:Ани, страхотни са! Никога не са ме привличали тези растения, защото нямам къде да ги сложа, пък си и мислех, че са много капризни, но като че ли ще си променя мнението за тях. Много са красиви.



И не са никак капризни-бялата ми е отвън и стана вече 10 годишна .Лилавата е нова и ме е страх да я оставя отвън и затова първата зима ще прибера .Ако успея да я размножа -ще направя експеримент и отвън.Искат само вода и торене. и си заслужават :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Пасифлора, страстоцвет - PASSIFLORA

Мнениеот Areka » 25 Сеп 2009, 13:50

Поздравления Ани! :D Аз също до скоро не се наемах да се занимавам с тези растения понеже ми се стори, че изискват специални грижи. Но вече съм на мнение, че спокойно бих се заела с това. :D
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Пасифлора, страстоцвет - PASSIFLORA

Мнениеот zamakat » 25 Сеп 2009, 15:27

Areka написа:Поздравления Ани! :D Аз също до скоро не се наемах да се занимавам с тези растения понеже ми се стори, че изискват специални грижи. Но вече съм на мнение, че спокойно бих се заела с това. :D



Нали знаеш, че един от критериите, по които подбирам китките си да са лесни за гледане, по възможност да се гледат сами и да са от неумиргащите. :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Пасифлора, страстоцвет - PASSIFLORA

Мнениеот DarinaN » 30 Сеп 2009, 07:52

добро утро на всички. имам проблим с единствената пасифлора, която имам. по листата и клончетата й са избили малки капки лепкава прозрачна течност. какво е това и как да я лекувам ? :-da
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Пасифлора, страстоцвет - PASSIFLORA

Мнениеот Rea » 30 Апр 2010, 20:07

Навихте ме. :) Прочетох темата и си купих пасифлора за западната тераса. Всичко, което завъдя там, през лятото гори. Пробвах със сакъзчета и петунии. За кратко се радвам на обилен цъфтеж, защото се омаломощават от яркото слънце и линеят. А сакъзите само до началото на лятото издържаха и трябваше да ги преместя, за да не ги затрия съвсем.

Ето ги моите пасифлорки, закупени от цветната пролет в Пловдив. Продавачката каза, че са бели. Изображение
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

Re: Пасифлора, страстоцвет - PASSIFLORA

Мнениеот katiusha » 30 Апр 2010, 20:39

:D Браво , като цъфнат да ги покажеш. Аз тази година си засях семенца и доста пораснаха, но някъде четох че от семена цъфтят на втората година, ноооо... аз съм търпелива и ще чакам :)
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: Пасифлора, страстоцвет - PASSIFLORA

Мнениеот Rea » 02 Май 2010, 11:03

Браво, Катюша! Голям успех е да ти се хванат семена от пасифлора. :D

И аз мислех да си купувам семена, но искам да се радвам на цветове час по-скоро. Няма да издържа две години да ги чакам да се наканят да ми цъфнат.
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ЛИАНОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron