Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Гардения

раздел декоративно-цъфтящи

Гардения

Мнениеот vaniamonika » 07 Апр 2010, 16:53

Искам да попитам какво да си правя гарденията-нападнаха я щитоносни въшки,а и почна да жълтее цялата.Какви тъмнозелени и лъскави листа имаше,какво и стана така е от няколко месеца а я имам от миналата зима.Пуснала е доста пъпки ,но и те са жълти,дали ще окапят.
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
vaniamonika
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Мар 2010, 12:34
Местоположение: В.Търново,Първомайци

Re: Гардения

Мнениеот cvetar » 07 Апр 2010, 17:43

vaniamonika написа:Искам да попитам какво да си правя гарденията-нападнаха я щитоносни въшки,а и почна да жълтее цялата.Какви тъмнозелени и лъскави листа имаше,какво и стана така е от няколко месеца а я имам от миналата зима.Пуснала е доста пъпки ,но и те са жълти,дали ще окапят

За борба със щитоносните въшки си има препарати,питай в агроаптека.Аз ги лекувам с Нуреле Дурсбан,има си упътване на опаковката как се ползва.Не ги оставяй - ще си загубиш цветето по-бързо,отколкото предполагаш...А и ми изглеждат доста бледи и жълтеникави листата - ползваш ли нещо против хлороза ? Аз ползвам секвестрен,като се наложи - това е железен микротор за борба с хлорозата,има го в агроаптеките.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Гардения

Мнениеот baba_tzveta » 08 Апр 2010, 09:26

cvetar написа:
vaniamonika написа:Искам да попитам какво да си правя гарденията-нападнаха я щитоносни въшки,а и почна да жълтее цялата.Какви тъмнозелени и лъскави листа имаше,какво и стана така е от няколко месеца а я имам от миналата зима.Пуснала е доста пъпки ,но и те са жълти,дали ще окапят

За борба със щитоносните въшки си има препарати,питай в агроаптека.Аз ги лекувам с Нуреле Дурсбан,има си упътване на опаковката как се ползва.Не ги оставяй - ще си загубиш цветето по-бързо,отколкото предполагаш...А и ми изглеждат доста бледи и жълтеникави листата - ползваш ли нещо против хлороза ? Аз ползвам секвестрен,като се наложи - това е железен микротор за борба с хлорозата,има го в агроаптеките.

Да се намеся и аз със съвет-спазвай точно пропорциите от опаковките, да не плачеш като мен :l . Предозирането води до :-da . Аз се опитах да се преборя с белокрилката с Б58, но останах без Пепино.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Гардения

Мнениеот vaniamonika » 08 Апр 2010, 09:42

Мерси за съветите,днес ще купя и ще пробвам. :P
Аватар
vaniamonika
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Мар 2010, 12:34
Местоположение: В.Търново,Първомайци

Re: Гардения

Мнениеот vaniamonika » 09 Апр 2010, 10:09

Аз пак да подосаждам,напръсках гарденията вчера с нуреле,но препарата за хлороза не открих, в 3 агроаптеки питах не били чували.Казаха ми зелен камък,та полях с такова.Доста се позачудих,ама си мислех да и дам една ампула желязо,която на мен даваха докато бях бременна. :) :) :) Ама не го направих,моце да пожертвам друга китка да видя ефект от тотемата. :P Та сега ще гледам какво ще стане с гарденията.Колко често мога да я поливам със зеления камък
Аватар
vaniamonika
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Мар 2010, 12:34
Местоположение: В.Търново,Първомайци

Re: Гардения

Мнениеот baba_tzveta » 09 Апр 2010, 11:01

vaniamonika написа:Колко често мога да я поливам със зеления камък

На препарата, който аз имам и не му помня името, пише, че се полива само при нужда, освен това пише, че не се очаква жълтеникавите листа да станат зелени, наблюдават се новите листенца, ако те са зелени, всичко е наред. Успех!
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Гардения

Мнениеот cvetar » 09 Апр 2010, 11:43

Железният сулфат,известен като зелен камък,е с по-бавно действие от секвестрена,който тази пролет го използвах за 2-3 сакъзчета,ефектът на потъмняване на листата дойде видимо след седмица,през която правих 2 поливания само.Секвестренът е за предпочитане пред зеления камък и поради това,че не води до промяна на рН/киселинността/ на почвата в саксията.Знаете,предполагам,че като желязна сол на сярната киселина,зеленият камък причинява промяна на рН - растенията усвояват само феройоните.Така че внимателно със зеления камък,има цветя,които не понасят повишената киселинност на почвата...Гарденията предпочита кисела почва,но все пак всичко си има граници,нали... :f
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Гардения

Мнениеот baba_tzveta » 09 Апр 2010, 16:41

cvetar написа:Железният сулфат,известен като зелен камък,е с по-бавно действие от секвестрена,който тази пролет го използвах за 2-3 сакъзчета,ефектът на потъмняване на листата дойде видимо след седмица,през която правих 2 поливания само.Секвестренът е за предпочитане пред зеления камък и поради това,че не води до промяна на рН/киселинността/ на почвата в саксията.Знаете,предполагам,че като желязна сол на сярната киселина,зеленият камък причинява промяна на рН - растенията усвояват само феройоните.Така че внимателно със зеления камък,има цветя,които не понасят повишената киселинност на почвата...Гарденията предпочита кисела почва,но все пак всичко си има граници,нали... :f


Е, това се казва знаене, а не налучкване...по подразбиране! Искаше ми се тук да сложа имотикона на цветар с огромна книга, ама като няма такава, оставям я на вашето въображение!
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Гардения

Мнениеот vaniamonika » 16 Апр 2010, 13:42

baba_tzveta написа:
cvetar написа:Железният сулфат,известен като зелен камък,е с по-бавно действие от секвестрена,който тази пролет го използвах за 2-3 сакъзчета,ефектът на потъмняване на листата дойде видимо след седмица,през която правих 2 поливания само.Секвестренът е за предпочитане пред зеления камък и поради това,че не води до промяна на рН/киселинността/ на почвата в саксията.Знаете,предполагам,че като желязна сол на сярната киселина,зеленият камък причинява промяна на рН - растенията усвояват само феройоните.Така че внимателно със зеления камък,има цветя,които не понасят повишената киселинност на почвата...Гарденията предпочита кисела почва,но все пак всичко си има граници,нали... :f


Е, това се казва знаене, а не налучкване...по подразбиране! Искаше ми се тук да сложа имотикона на цветар с огромна книга, ама като няма такава, оставям я на вашето въображение!

Цветар,моля за помощ,никъде не откривам секвестрен,колко струва,може да помоля да ми пратиш с наложен платеж,че тоя зелен камък нищо май не подейства.Иначе милата вече има един цвят :f ИзображениеAромата е страхотен,а е само един цвят.Има нови листенца,но май и те жълтеят.Изображение
Аватар
vaniamonika
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 29 Мар 2010, 12:34
Местоположение: В.Търново,Първомайци

Re: Гардения

Мнениеот cvetar » 16 Апр 2010, 18:23

vaniamonika написа: Цветар,моля за помощ,никъде не откривам секвестрен,колко струва,може да помоля да ми пратиш с наложен платеж,че тоя зелен камък нищо май не подейства.Иначе милата вече има един цвят :f

Аз го намерих за около 4 лева,а ти къде търси ? Така и не пишеш в профила си откъде си,гледам,че повечето потребители си го спестявате това като информация,защо ли ? Това е просто помощна информация,но не се попълва - е как да ви се помага....
http://www.ukazatel.bg/marktrejd-ood-10936.html
просто не мога да повярвам,че в голям град като В.Търново няма свястна агроаптека... :?
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: oyoeyizoji


cron