Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

кипърска лоза

раздел лиановидни

Re: кипърска лоза

Мнениеот svetlozelen » 01 Авг 2009, 23:18

Може би имаш впредвид обикновеният повет,който е старо растение в озеленяването и е точно това,което имаш впредвид-нежни листа и стъбла с малки бели цветчета(точно в тунела съм го виждала)...
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Re: кипърска лоза

Мнениеот DarinaN » 01 Авг 2009, 23:21

ами аз мисля, че това не тунела не цъфти ??? иначи другото го знам какво е, и да , би своршило работа, не се сетих зе него
мерси за подсещането :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: кипърска лоза

Мнениеот mama Dani » 11 Сеп 2009, 18:52

Значи...малко пояснения : "кипърска лоза" е народно умотворение и местно наричане на дадено растение, което в различните краища на държавата се оказва различно като вид. Определено за покриване на стена най-доброто многогодишно е Parthenocissus, точно това, което расте на тунела и изглежда така

Изображение

и не, че не руши до известна степен, също както кампсисът, но е по-лесно отстраняващ се, когато започне истински да пречи, захваща се изключително лесно от издънка, мога да донеса на Дарина, щото ги мъкна и хвърлям така или иначе..... останалите предложени китки, също така някъде си наречени "кипърска лоза" са ипомея квамоклит, която е едногодишна и е неподходяща, макар и красавица, и клематис, който нараства по-бавно и може да се ползва като цветна притурка към партеноцисусът, да не говорим, че хибридните му форми доста често измръзват, когато са постоянно навън.
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: кипърска лоза

Мнениеот DarinaN » 15 Сеп 2009, 10:36

мерси, мама Дани. с удоволствие ще се възползвам от предложението за лианата, защото наистина ми се опъва :( предполагам че под "издънка" имаш предвид нещо , което има корен. ако знаеш колко съм го обикаляла този тунел :( за да манеря поне едно нещо, което да прилича на издънка. дори мисля тази есен да ходя на подходящо място и да опитам да направя отвод . ако се вкорени - напролет да ходя да си копам ... опитвала съм да вкоренявам клончета, но не ми се получава - сигурно защото съм калпава :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: кипърска лоза

Мнениеот silviia_borisova » 23 Фев 2010, 10:28

И аз искам от тези семена,много ви се моля. :l :l :l :l :l :l :l :l :l
Аватар
silviia_borisova
Малко цвете
 
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Дек 2009, 17:21

Re: кипърска лоза

Мнениеот DarinaN » 23 Фев 2010, 11:03

пак ще подсетя "мама Дани". за жалост моите лозички от Катюша не оцеляха, макар и къто стайни. не съм имала претенции че назовавам лианата с правилно име . но това не пречи да искам да покрия оградата с нея . но явно нещо бъркам в отглеждането . тази пък на тунела кой ли я гледа специално ?
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: кипърска лоза

Мнениеот katiusha » 23 Фев 2010, 12:09

DarinaN написа:пак ще подсетя "мама Дани". за жалост моите лозички от Катюша не оцеляха, макар и къто стайни. не съм имала претенции че назовавам лианата с правилно име . но това не пречи да искам да покрия оградата с нея . но явно нещо бъркам в отглеждането . тази пък на тунела кой ли я гледа специално ?


Защо не казваш Даринче, ще ти пратя други , които вече трябва да са с по добре развити корени - пиши ми на лични :da1
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Предишна


Подобни теми


Назад към ЛИАНОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: iqisaiam


cron