Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Банан

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Банан

Мнениеот stela75 » 03 Дек 2009, 00:27

Искаш да кажеш че пожълтяването на листата е нормално?Аз вчера го оглеждах и видях че долните листа на моят са доста пожълтяли и са се сгърчели.Държа го на топло но не е много светло....Дали ще оживее ...
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Банан

Мнениеот zamakat » 03 Дек 2009, 14:21

Да мисля,че е нормално и моите така жълтеят и аз не им обръщам никакво внимание :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Банан

Мнениеот ilia » 01 Фев 2010, 14:42

zamakat написа:Изображение

Изображение

Изображение

Това е моя банан бебе щото е на 10 месеца и тези снимки са вече неактуални сега сигурно е с още с половин метър по висок-може би е около 3м. На седмица пуска листо дълго около метър и широко 50-60 см След известно време ще ви пусна друга снимка ,щото расте с часаве

Zamakat, как го зазимяваш банана през зимата, гледам че е засаден в земята? Или зимата измръзват листята и на пролет тръгва пак?
Аватар
ilia
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Фев 2010, 14:27

Re: Банан

Мнениеот zamakat » 01 Фев 2010, 17:56

Здравей, ilia. Поздравявам те че си нашия хиляден потребител.Питаш за банана,откак го пакетирахме и той като другите екзотични в градината е увит целия ,но май е доста, по -добре завит , ще се опитам да обясня с думи макар е по добре снимка, което също ще гледам да направя.значи най напред затрупахме земята около стъблото с листа и клонки и черги и други изолационни материали,после увихме цялото стъбло чак до разклонението на листата с черги и найлони, листата се изрязват като пожълтеят и също се натрупват долу за да топлят.,Накрая най отгоре всичко покрихме с големи найлони така че да бъде скрита и запазена от вода цялата пръст около банана а отгоре е предпазен и центъра.Дали разбрахте не знам, но ще направя и видео като разопаковаме и да видим какво е станало, ще се събуди или не.И аз за първа година ще презимувам банан.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Банан

Мнениеот ilia » 01 Фев 2010, 20:14

Здрасти и от мен! Много се радвам, пожелавам още много потрбители на форума!
РАзбрах те, аз имам палми, които завивах по подобен начин. Есента ми бяха дали бананче, но не се прихвана и загни, сега като мине зимата мисля да посадя един в градината. Мисля си ако го оставя през зимата незащитен (говоря за по-голямо растение) и ако измръзне тази част над земята, дали после ще подкара пак, ще стане нали
Аватар
ilia
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Фев 2010, 14:27

Re: Банан

Мнениеот Мериголд » 03 Фев 2010, 10:46

Бананът е голяма трева, т.е. ако надземната част измръзне (най-вероятно), напролет ще покара нови издънки от земята. Западняците зазимяват банана като го отрязват почти до земята и правят около него дъсчено кубче поне 1 м височина и широчина и го пълнят със сухи листа или иглолистни клонки. Ограждението може да се направи и от телена ограда. Отгоре мятат мушама или дебел найлон за да не прониква влага до почвата. През пролетта това заграждение се маха и от земята поникват няколко издънки, добре е да се остави най-силната, а другите да се махнат, за да се получи едно високо и силно растение.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Банан

Мнениеот zamakat » 03 Фев 2010, 13:30

Мериголд , е права както винаги,това е един от начините за зазимяване на банана, но трябва да уточним,че има разлика между декоративния банан, който всички отглеждами в къщи и не издържа в студено помещение дори,та камо ли отвън.Има такива банани, които издържат нашата зима и вече има някакъв опит в отглеждането им и в Б-я.За този специален сорт банан имаме темичка и там ви сложих едно клипче, което намерих в нета на английски за зазимяването им . Това е друг начин за предпазване.Нещо подобно на това което аз направих. Би трябвало на пролет да покарат нови издънки обаче ще видим.Тази зима май е нещо много люта.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Предишна


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани