Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Пахира

раздел декоративно-листни

Пахира

Мнениеот elly22 » 22 Яну 2010, 17:03

Здравейте, преди 2-3 месеца се сдобихме с париха, доста голяма със сплетено стъбло. При пренасянето едно от големите листа се пречупи. Беше ми жал да го изгвърля и го натопих във вода. Много се изненадах от факта, че листото не вехнеше, напротив беше си свежо като в началото, и не след дълго време започнаха да се образуват коренчета. Станаха дълги около 5см и края на дръжката на листото набъбна като около нея се образуваха нещо като бели топчета. Дъното на чашката започна да става тясно и реших да насадя листото. Вече 2 седмици е насадено и си е все така свежо. Така ... това ми е случката... сега въпроса: знае ли някой какво може да очаквам, ще стане ли нещо от това листо или не? Ще са ми интересни всякакви предположенияи и мнения по въпроса.
Благодаря предварително
:da1
Аватар
elly22
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Ное 2009, 00:03

Re: Пахира

Мнениеот katiusha » 22 Яну 2010, 18:20

elly22 написа:Здравейте, преди 2-3 месеца се сдобихме с париха, доста голяма със сплетено стъбло. При пренасянето едно от големите листа се пречупи. Беше ми жал да го изгвърля и го натопих във вода. Много се изненадах от факта, че листото не вехнеше, напротив беше си свежо като в началото, и не след дълго време започнаха да се образуват коренчета. Станаха дълги около 5см и края на дръжката на листото набъбна като около нея се образуваха нещо като бели топчета. Дъното на чашката започна да става тясно и реших да насадя листото. Вече 2 седмици е насадено и си е все така свежо. Така ... това ми е случката... сега въпроса: знае ли някой какво може да очаквам, ще стане ли нещо от това листо или не? Ще са ми интересни всякакви предположенияи и мнения по въпроса.
Благодаря предварително
:da1


Здравей! Според мен освен ново растение , незнам какво друго може да очакваш :D При положение че е развило добри коренчета ..... само трябва да имаш търпение ! Доколкото знам , не е претенциозно растение.
успех !!! :b
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: Пахира

Мнениеот zamakat » 23 Яну 2010, 21:37

Ели, написах в Гугъла -париха ,защото исках да видя изображения и нещо писано за това растение щото не съм го чувала и не ми е известно, но нищо не ми излиза.Може ли да помоля да кажеш латинското му име. , за да го видя :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Пахира

Мнениеот katiusha » 24 Яну 2010, 01:20

zamakat написа:Ели, написах в Гугъла -париха ,защото исках да видя изображения и нещо писано за това растение щото не съм го чувала и не ми е известно, но нищо не ми излиза.Може ли да помоля да кажеш латинското му име. , за да го видя :D


Ани , мисля че го е объркала при писането без да иска - става на въпрос за пахира - в заглавието на темата го е написала правилно
" Pachira " :-vv
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: Пахира

Мнениеот zamakat » 24 Яну 2010, 21:34

Да ,видях го -много е хубаво.Намерих някои снимки за онагледяване за хора като мен дето не го знаят. Аз съм го виждала по разсадници и магазини ,но не знаех, че така се казва.

Изображение

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Пахира

Мнениеот zamakat » 26 Яну 2010, 15:11

:) Сега вече не се чудя, дойде си на мястото,супер е китката.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Пахира

Мнениеот elly22 » 15 Фев 2010, 15:54

Здравейте, благодаря за мненията, обаче моето листо започна да жълтее и лека по-лека цялото изсъхна, като му разрових пръстта видях, че коренчетата му са изгнили. Нищо не стана.
:l
От стъблото на голямото растение непрекъснато излизат чепки, които също съм сложила във вода. Може пък с тях да имам по-добър резултат.
Аватар
elly22
Малко цвете
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Ное 2009, 00:03

Re: Пахира

Мнениеот ilimili » 18 Фев 2010, 09:34

Жалко за неуспешния опит :l Желая ти успех при следващите!Пахирата се нарича още Дърво на парите,може би затова при мен трудно вирее :l
Аватар
ilimili
Средно цветенце
 
Мнения: 213
Регистриран на: 16 Яну 2009, 19:39

Re: Пахира

Мнениеот toni-bonboni » 14 Юли 2011, 11:31

Тук на работа в моя офис има една пахира :f , ама ако питам шефката знам, че няма да ми даде с желяние, ако въобще каже, че може, де. :( Ще взема да пробвам с листо, :-D пък ще видим какво ще стане... :da1
Аватар
toni-bonboni
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 14 Юли 2011, 09:20

Re: Пахира

Мнениеот ROSSE » 15 Юли 2011, 11:10

Дано да ти се получи! :da
Ще се похвалиш! :pp7
Salut,c`est encore moi! Salut, comment tu vas?
Аватар
ROSSE
Средно цветенце
 
Мнения: 466
Регистриран на: 24 Ное 2009, 14:00

Следваща

Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot]