Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Мнениеот DarinaN » 12 Яну 2010, 15:22

слушам :pp4
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Мнениеот silviia_borisova » 19 Яну 2010, 14:17

имам пепино ,сега е мъничко.Но имах преди 2-3 години ,което загубих,но пък от него ядох и плод.За него мога да кажа че се гледа лесно ,само дето го напада белокрилка ,както при доматите. :pp4 :pp4 :pp4 :pp4 :pp4 :da1 :da1 :da1
Аватар
silviia_borisova
Малко цвете
 
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Дек 2009, 17:21

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Мнениеот katiusha » 22 Яну 2010, 21:13

Здравейте! Искам и аз да се похваля, че благодарение на DarinaN имам пепино :D още е мъничко , но расте с пълна сила и скоро ще пусна снимка ! Може би не е тук мястото да попитам , но незнам ...Плумерията счита ли се за екзотично растение ???
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Мнениеот zamakat » 23 Яну 2010, 21:23

Мисля, че да :D .Хубаво е даже да си имаме темичка за всяко от тях. :D за да можем да си го коментираме всяко отделно .
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Мнениеот baba_tzveta » 25 Яну 2010, 15:08

DarinaN написа:тъй като в последно време във форума почти няма коментари, а само статии и снимки , аз, за да вляза в тона на форума реших да покожа моята последна находка - рамбутан
изглежда ето така :
:D

Дари, няма да е лошо да излезеш от общия тон и да разкажеш що за "животно" е това?
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Мнениеот zamakat » 25 Яну 2010, 17:33

Наскоро сях рамбутан костилки ли са ,семки ли са ,ядки май ,но да видим какво ще излезе ,нещо е много студено и не вярвам да покълнат. Иначе на вкус е чудесно.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Мнениеот DarinaN » 27 Яну 2010, 14:35

baba_tzveta написа:
DarinaN написа:тъй като в последно време във форума почти няма коментари, а само статии и снимки , аз, за да вляза в тона на форума реших да покожа моята последна находка - рамбутан
изглежда ето така :
:D

Дари, няма да е лошо да излезеш от общия тон и да разкажеш що за "животно" е това?


:D здравейте. имах малко самоотлъчка, но така се наложи. виждам, че не ми се е получило със снимките. ще опитам пак. а това "животно" :D , Цвета, е поредната ми дивотия. за тези, които не са разбрали, екзотичните растения са ми "тихата лудост" - намирам си различни плодове и ако е възможно ги принуждавам да станат растение. въпросния рамбутан, Цвета,
изглежда така :
Изображение
Изображение - тук е полуобелен и се виждат всички части - обвивка, плод и ядка
Изображение

както писах вече, наричат го "рошав личи" . за съжаление до нас пристига доста презрял - най - добър за консумация е когато обвивката е с хубав червен цвят и леко зелени връхчета. аз го намерих с кафява обвивка , но с приличен вкус.
разликата с личи е не толкова на външен вид, макар че не могат да се объркат, колкото вътре - на вкус много си приличат / лично на мене ми харесват / , но личи има елипсовидна "костилка" с твърда кафява обвивка, като от страната на дръжката няма твърда част. ядката на рамбутан обаче си е все едно гола ядка на бадем, и лесно може да се нарани . същото е положението и при японската мушмула / и за това съм писала/ - плода обвива "ядка" . засега мога да кажа, че при тези два плода трябва да се внимава ако искаме да запазим ядките.
не знам как изглежда растението рамбутан, за разлика от личи - за личи има снимки и в нета, а и аз си имам едно "възрастно" от лятото :D
Изображение - това, което се вижда на преден план
интересно е, че расте много бавно - до около две седмици след поникване изръства около 20 см, след което драстично забавя растежа си.
скоро ще снимам и "голямото" личи, и тези, които сега са поникнали . само трябва да сверя датата на апарата :D

а за рамбутана .... ще видим . със сигурност личи покълва по - бързо от рамбутан въпреки твърдата обвивка .
до скоро в тази тема :pp4
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Мнениеот katiusha » 01 Фев 2010, 20:50

Изображение
Изображение

Ето го и пепиното , което расте като лудо на свички страни! :D
Аватар
katiusha
Средно цветенце
 
Мнения: 150
Регистриран на: 15 Апр 2009, 21:08
Местоположение: Плевен

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Мнениеот Rea » 01 Фев 2010, 23:36

Пу, голямо да порасне! Да се похвалиш като върже плодчета. Аз видях вече как изглежда... но си е друго, ако си е наше, форумно.
:da
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

Re: ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Мнениеот DarinaN » 02 Фев 2010, 13:23

ааа, Катюша, това не е пепино . това е една лиана , цъфти в бледолилаво. иска поливки . а пепиното е друго
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron