Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво е това цвете?

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот marchela » 10 Ное 2009, 09:00

Много ви благодаря момичета за чудесната работа.
Точно такова е цветето ми,а ако някой иска на пролет ще му дам.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 16 Дек 2009, 19:18

Ето това е растението дето ви говорих.Подариха ми го ,но дори и продавача не знаел името и нещо за него.

Изображение

Изображение

Увивно е,сях го отвън, стори ми се, че е външно,но не е много сигурно.Цъфти ли, кой го знае.Май листата му не опадват и листата му като го взех си бяха такива червени и още не са окапали.Такива блестящи и мазни червени листа не съм виждала до сега.Високо е ок.1,20.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Мериголд » 07 Яну 2010, 17:22

Българският лициум няма нищо общо с китайския. Нашенския си е див и един вид храстов плевел от семейството на картофите, и като истински член на това семейство, съдържа соланин. Влиза в състава на някои лечебни средства, но в прясно състояние може да е отровно.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Мериголд » 07 Яну 2010, 17:26

[quote="zamakat"]Ето това е растението дето ви говорих.Подариха ми го ,но дори и продавача не знаел името и нещо за него.

Ани, твоето увивно червенолистно растения вероятно е Трахелоспермум (Ринкоспермум). Червеният цвят на листата се получава от премръзване и е много вероятно напролет тези листа да окапят. Трахелоспермумът е на границата на студоустойчивостта за България, но при вас си е по-топло. Дават го до -7 градуса. Аз вече измръзих един. Ще сме напълно сигурни какво е само като го видим цъфнало :P
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 08 Яну 2010, 09:10

Мериголд написа:Българският лициум няма нищо общо с китайския. Нашенския си е див и един вид храстов плевел от семейството на картофите, и като истински член на това семейство, съдържа соланин. Влиза в състава на някои лечебни средства, но в прясно състояние може да е отровно.


Първо искам да поздравя нашата Златна Мери,че отново е сред нас.Венче, много се зарадвах като видях новите мнения.Липсваше ни.

Венче,малко късничко каза за лиция.Първо го пробвахме като опитахме по няколко зрънца .Знам,че баба и комшийката хранеха кокошките с него :) и си рекох ,щом тез гадинки го обичат много,не ще да е отровно и пробвахме.След като не се отровихме и бяхме поощрени от много приятния му вкус,леко сладичък. на другия увеличихме дозичката и дадохме и на децата по една шепичка.И пак гледаме какво ще стане :) и като няма никакви странични ефекти и оплаквания на никой от нас, решихме да си направим сок. Понабрахме повече и стана наистина много хубав оранжев сок.Обаче храста на морето се пообра пък и аз мисля,че не трябва да се прекалява и после не сме го яли повече.Но това е много малко за да се разбере дали е полезно или обратното.Обикновено при билките ефекта се усеща при по продължителна употреба.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот zamakat » 08 Яну 2010, 14:15

Мериголд написа:
zamakat написа:Ето това е растението дето ви говорих.Подариха ми го ,но дори и продавача не знаел името и нещо за него.

Ани, твоето увивно червенолистно растения вероятно е Трахелоспермум (Ринкоспермум). Червеният цвят на листата се получава от премръзване и е много вероятно напролет тези листа да окапят. Трахелоспермумът е на границата на студоустойчивостта за България, но при вас си е по-топло. Дават го до -7 градуса. Аз вече измръзих един. Ще сме напълно сигурни какво е само като го видим цъфнало :P


Може би Мериголд отново ще се окаже права. Като гледам картинките много ми прилича на моето., ама както казваш най добре ще се разбере като цъфне .Ами ако не цъфне.
Ето какво намерих в един руски сайт за туй растение

Трахелоспермум (Trachelospermum)
Семейство кутровые – Apocynaceae

Высоковьющиеся вечнозеленые кустарники (лианы) с супротивными, простыми жесткими листьями. Цветок пятичленного типа.



Трахелоспермум жасминный.

Trachelospermum jasminoides.
Вечнозеленый вьющийся кустарник, достигающий высоты 10 м. Растет медленно. Довольно морозостоек - взрослые растения без повреждений выносят морозы до -12°, но при -14° на Южном берегу Крыма надземная часть растений отмерзает до корня; любит солнечные местоположения; выносит известковые почвы. Долговечная лиана.
Применение. Очень хорош для вертикального озеленения пергол, стен сооружений, балконов, оград, столбов, а также для посадки на газонах (на подпорках).

Обикалях обикалях из нета, все е със зелени листа, едва дега успях да намеря един дето определено ми прилича на моя, само че дето моя е още с по червени листа в момента и не помръдва. А той е с такива листа още много преди да окапят и да се попарят листата на листопадните.И вярно туй дето има дебел гланц отгоре върху листото

Изображение

Е те това е- вече няма съмнение-това е -намерих още снимки и вече е едно към едно, сигурна съм ,няма какво да го чакаме да цъфти,за да го познаем.

ето снимките от нета сега вече е досуш.

Изображение

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Алпина » 10 Яну 2010, 10:35

Отново за лициума. Лициумът, който се среща масово у нас - подивял, също е с азиатски произход, но е Lycium halimifolium. Макар и не толкова популярен като китайския лициум, той има сходно действие като билка - антиоксидант, имуностимулатор, с антираков, с подмладяващ ефект (и съгласно този сайт е превъзходна храна : www.pfaf.org ) и т.н. Единственото условие е плодовете да се берат добре узрели, иначе съдържат соланин. Китайският лициум (Lycium chinense) е по-популярен като билка и даже и унас се продават изсушените му плодчета под името "годжи бери". Отглеждането на китайски лициум не би трябвало да е проблем, по изисквания той е абсолютно сходен с местния. И тъй като се начетох на какво ли не за чудодейните му свойства, реших да си внеса семена от него. Живот и здраве, наесен ще зарибявам българския пазар с фиданки от годжи бери. Според някой твърдения, можел да цъфне и върже още на първата година - разбира се съвсем символичен урожай.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Какво е това цвете?

Мнениеот keisi-flowers » 10 Яну 2010, 20:06

Здравейте! Имам някои нови попълнения на които не знам имената ,ако някой ги познава ще се радвам да споделите :D Ще сложа повече снимки за да се види по добре растението!Благодаря!

Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот Rea » 10 Яну 2010, 20:12

Прилича ми на декоративно кафе Изображение
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

Re: Какво е това цвете?

Мнениеот keisi-flowers » 10 Яну 2010, 21:18

Rea написа:Прилича ми на декоративно кафе Изображение



Не е кафе Rea,има цвят който прилича повече на цвета на ятрофата ,почти може да се каже невзрачен цвят
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], oxeqewuyifub


cron