Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Ананас Ananas

Ананас Ananas

Мнениеот zamakat » 27 Ное 2009, 22:50

Ето ви още един екзотичен плод който поради особеностите на нашия климат трябва да гледаме вътре.Сигурна съм, че това растение ще събуди интереса ви.Снимчица на моя

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Ананас Ananas

Мнениеот Areka » 27 Ное 2009, 22:56

Определено моят интерес вече е разбуден :) Но бих искала да знам подробности относно отглеждането. Понеже из нета не намирам достатъчно инфо. А и предпочитам изпитано да е. :D
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Ананас Ananas

Мнениеот zamakat » 29 Ное 2009, 10:25

Ари, тоз ананас,приятелка го изхвърли от къщи-омръзнал й :) и не знам защо всички все решават,че аз все имам място и ги харизват на мен и сега аз да се чудя какво да го правя.Имам скромен опит в отглеждането му.Ананаса обича зимата да му е топло и светло ,ако помещението не е отоплявано -умира-изпробвано.Този сега е много голям и сега се чудя къде да го сложа като стане по студено,Пропуснах да кажа,че зимата трябва да се полива много пестеливо и внимателно.Лятото ги изнасям навън.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Ананас Ananas

Мнениеот Areka » 29 Ное 2009, 16:24

До тук от това, което разбирам за ананаса на принципа на отглеждането, като на лимона е. :? А откъде бих могла да си взема? Имам необходимите условия за отглеждане. :pp2
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Ананас Ananas

Мнениеот cvetar » 29 Ное 2009, 16:39

Areka написа:До тук от това, което разбирам за ананаса на принципа на отглеждането, като на лимона е. :? А откъде бих могла да си взема? Имам необходимите условия за отглеждане. :pp2

Здравей,Арека ! Начинът за България е да си купиш плод ананас от големите супермаркети и да отрежеш горната му част заедно с 2-3 см от плода.Тази отрязяна част вкореняваш в почва или във вода,а останалата част от плода си я хапваш... :-p А за вкореняването има основно 2 версии - в почва и във вода,но във вода има голяма опасност да загние ...Затова ака решиш да се пробваш - опитай през топлите месеци на годината и то в почва - за около два месеца връхчето ще трябва да развие нови листа.Почвата - нищо особено - градинска с примесен пясък - поне аз така успях...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ананас Ananas

Мнениеот milimi » 29 Ное 2009, 18:16

Areka написа: А откъде бих могла да си взема? Имам необходимите условия за отглеждане. :pp2

Преди седмица-две ги гледах в Бриколаж Варна, даже бяха пуснали плод :P . Много бяха сладки, но съм чувала че след узряване на плода майката умира.
Изображение
Аватар
milimi
Малко цвете
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Окт 2009, 09:46

Re: Ананас Ananas

Мнениеот Areka » 29 Ное 2009, 18:59

Много ви благодаря за полезната информация cvetar и milimi :-p
cvetar , ще се вслушам в съвета ти и ще направя всичко възможно, за да си развия и отгледам ананасче. :da :D

milimi Може да пообиколя и Бриколажа и да огледам, какво имат в наличност. :-D
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Ананас Ananas

Мнениеот silviia_borisova » 19 Яну 2010, 14:31

купих си плод ананас ,оставих зелената част :pp2 и малко от плода и го сложих във вода,за месец пусна корени и го засадих.Сега върви добре и даже е с два върха.Поливам го както кактусите,по рядко.
Аватар
silviia_borisova
Малко цвете
 
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Дек 2009, 17:21

Re: Ананас Ananas

Мнениеот cvetar » 19 Яну 2010, 15:53

Честито ти ананасче ! :da
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Ананас Ananas

Мнениеот ivmilka » 23 Юни 2012, 14:44

cvetar написа:Честито ти ананасче ! :da

Изображение
и за си имам снимката е доста стара и не качествена много лесно си го хванах направо го засадих в песъчлива почва казват че на третата година дава плод на сестра ми наистина даде едно малко ананасче :-da много ефектно беше
Аватар
ivmilka
Малко цвете
 
Мнения: 20
Регистриран на: 28 Май 2012, 08:51

Следваща


Подобни теми


Назад към ЕКЗОТИЧНИ РАСТЕНИЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Dakota