Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

имам проблем с цикаса

раздел декоративно-листни

имам проблем с цикаса

Мнениеот ilen691 » 19 Ное 2009, 20:02

Имам цикас от три години, преди година листата му пожълтяха, изсъхнаха и ги отрязах, по съвет на моя позната. След време /около 6 месеца покараха нови две, но след като го прибрах на закрито, след като застудя, листата му започват да съхнат, пожълтяха и се свиха. Какво да правя, защото не искам да го загубя :f
Аватар
ilen691
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 16 Ное 2009, 18:33

Re: имам проблем с цикаса

Мнениеот dalya » 20 Ное 2009, 15:20

въздъх, съпричастен :l
не че не съм уморила няколко по същата схема /това е от растенията които смятам за невъзможни за отглеждане като стайни + несъвместими като външни заради климата ни----следователно за този живот аз повече неща да чувам и да имам такова/
но все пак универсалните съвети-виж за преполиване?
това че не поливаш обаче не значи че листата зимата не обичат влага във въздуха-как ще я подсигуриш това вече е един друг въпрос.
виж за нещо по корените-плесен червейчета -внимавай защото корените са много нежни и крехки!под корените в саксията задължително добър едър дренаж и дървени въглища добавени !
зимата предпочита на хладно -съответно намаляваш поливането-обилно търпи вода престояла когато е навън летните топли месеци!
р.р.ето заради такива проблеми писах аз и в темата за мединилата , пък ми рекоха че лесно вея байряка
:D
Успех на теб , не се отчайвай -премести на слънце /но на по-хладно/ ,разреди поливките и изчакай. Не изхвърляй до пролетта нищо. Винаги има време да се оттървеш от него :-vv
Аватар
dalya
Малко цвете
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Сеп 2009, 22:30



Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: asexiesuxjaox


cron