Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Лилиум

раздел луковични

Re: Лилиум

Мнениеот s_t_m » 19 Мар 2009, 22:53

cvetar написа:Първо - добре си дошла при нас !!! :f А за снимките - споко... :) Eто тук подробно е обяснено как се качват снимки във форума :f
http://cvetq.info/forum/viewtopic.php?f ... 3&start=30
Аууу,ама ти имаш страхотни лилиуми.... :-p Но не давай линк към целия си албум,ами карай снимка по снимка.Като си видиш снимката от албума на дисплея си - цък отгоре и с десен бутон и копираш адреса и от появилия се прозорец - Properties - http.... Ей тъй
Изображение

Изображение

А ти използваш адреса на албума си - затова не ти излиза снимката.
Давам го да го видят тук цветарите - страшен албум.....Браво !!!Майстор си на лилиумите ! И не се ядосвай - ти такива лилиуми си отгледала - и снимки ще разбереш как се пускат...Питай,ако нещо те затрудни,моля те,без да се притесняваш ! :-p :-p
http://picasaweb.google.bg/stankovamt/n ... directlink


Сърдечно благодаря за топлото посрещане, което надмина винаги оптимистичните ми очаквания!!!
:f
Ще се постарая да се справя. И да спазвам правилата. Затова ще потърся темите, в които са местата за следващите опити.
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Лилиум

Мнениеот s_t_m » 27 Май 2009, 23:04

Изображение

Ето го! :) Цъфна вече първия лилум! :-p
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Лилиум

Мнениеот cvetar » 28 Май 2009, 18:15

s_t_m написа:Изображение

Ето го! :) Цъфна вече първия лилум! :-p

Е,ти си първата....хайде все така да ти цъфтят и да ни ги показваш... :-p
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна


Re: Лилиум

Мнениеот s_t_m » 05 Юни 2009, 10:05

Ама какво правите? Къде ви са снимките на лилиумите, бе? Чак ми е неудобно...

Изображение
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12


Re: Лилиум

Мнениеот pirin » 26 Юни 2009, 22:25

Момичета, добра ви вечер на всички и здравейте! Нов съм при вас и за сега ви моля да не ми се сърдите ако объркам нещо в самото начало. Така както гледам, май само аз съм представител на мъжкото съсловие, но затова пък с цял двор пълен с всякакви растения! :) По-натам ще се опитам да кача и снимки като поразуча сайта по-подробно. Сега имам молба към всички вас: една рускиня ми донесе две луковички от един лилиум много приличащ на нашия "Петров кръстец", но не е същия. Естествено, че не съм му каъсал цветовете. Върза семенца, които събрах, но понежа са малко, страх ме е да не ги съсипя. Моля ви, ако някоя от вас знае кога и как се сеят, как се отглежда разсада, нека ми напише, ще бъда безкрайно благодарен! А разъдя ли го, всеки желаещ ще получи подарък по една луковичка! :D
Аватар
pirin
Разцъфнало цвете
 
Мнения: 16777214
Регистриран на: 26 Юни 2009, 22:10

Re: Лилиум

Мнениеот Areka » 26 Юни 2009, 22:50

Лилиумът е луковично растение и се сади по принцип на средна дълбочина. Най-добре се хваща в периода март-април или през октомври-ноември. При засаждане дъното на саксията се посипва с едър пясък, корените се разпростират и между тях също се посипва пясък. Най-подходяща е умерено песъчливата пръст, богата на хумус. Растенията се поливат редовно и обилно и от време на време се поръсват с течен тор.


Това открих за теб, надявам се да ти е от полза.
Може би ще се включат и останалите с повече информация. :D
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Лилиум

Мнениеот zamakat » 08 Ное 2009, 10:39

Моите лилиуми въобще не могат да се мерят с вашите но да взема и аз участие все пак в темата.Да не кажете че нямам лилиуми, среща се тук там и според мен несправедливо пренебрегвам това цвете.Ето някоя снимчица от лятотоИзображение

Изображение



Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Предишна

Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron