Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Проблем с кактусите ми!

Форум кактуси

Проблем с кактусите ми!

Мнениеот cecy1997 » 03 Ное 2009, 19:15

Здравейте!

От доста одавна се занимавам с кактуси. Много ги харесвам. Дори си бях записал имената им. Проблема обаче е, че загубих листа с иманета им. Моля да ми кажете как се казват.
Освен това имам един кактус , който е изгнил на нивото на почвата /снимка 3/.Това много ме притеснява. На снимка е 4 е другият ми кактус. Товя лято порасна. Едната топка обаче е кафява. На снимка 5 кактусът ми е наклонен. Това проблем ли е?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Благодаря предварително!
Аватар
cecy1997
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Ное 2009, 19:13

Re: Проблем с кактусите ми!

Мнениеот Neli Maneva » 05 Ное 2009, 21:06

здравей Цеци :-vv
хубаво си си подредила кактусчетата. Тези които имат жълти петна предполагам, че загниват. Зимата кактусите трябва да са в покой т.е. да не се поливат , разбира се има видове които трябва да са на топло и със съвсем оскъдна поливка. Тези загнивания - единствено можеш да отрежеш кактусът до здраво място да го напудриш със счукан дървен въглен и да го оставиш поне един месец да поизсъхне раната. След това можеш вече да вкореняваш. Този който се е наклонил, явно не му стига слънцето. Това наклоняване може да се получи и през зимата при неправилно засушаване или незасушаване в повечето случаи, растението не спира да расте през зимният период и не му стига светлина и топлина и то се източва и става рахитично, обикновенно и не цъфти на следващият сезон.
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Проблем с кактусите ми!

Мнениеот baba_tzveta » 18 Фев 2010, 17:22

Изображение[/quote]

В темата за алое, на тази снимка видях един кактус (най-горе в дясно). Имам същия, трябва да е на повече от 20-тина години, до скоро не му обръщах никакво внимание(по принцип съм скарана с катусите-поливам до смърт), но тези дни забелязах, че някои от разклоненията са започнали да се навеждат много, реших, че е от тежестта, но се ужасих, като видях, че те много са омекнали, в основата си пожълтяват и като че ли загиват. Кажете какво да правя, да режа ли до здраво?
Нели Манева, извинявай,че ти ползвам снимката, но нямам снимка на моя болен.
Ако кажете, ще снимам.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Проблем с кактусите ми!

Мнениеот Neli Maneva » 19 Фев 2010, 13:33

Режи и не поливай още.
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04



Подобни теми


Назад към Кактуси

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot]


cron