Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво е това дърво (храст)?

Какво е това дърво (храст)?

Мнениеот mili4koto_f » 23 Окт 2009, 20:02

Добър вечер! Опитвам се да открия как се казва това дърво(храст), вечнозелено е, с кадифени листа (с мъх отдолу и по стеблото) и има сини плодчета, беше засадено в обществен парк. Прилича на магнолия, но мисля, че не е. Ще ви покажа и две снимки, дано снимките да помогнат, ако се нуждаете от още по-детайлни снимки ми пишете. Благодаря предварително
Изображение
Изображение
Аватар
mili4koto_f
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Окт 2009, 20:00

Re: Какво е това дърво (храст)?

Мнениеот Алпина » 24 Окт 2009, 19:56

Макар, че вече знаеш отговора от един друг форум, ще отговоря и тук - това е вечнозелена калина - Viburnum rhytidophyllum.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: Какво е това дърво (храст)?

Мнениеот DarinaN » 04 Ное 2009, 16:41

DarinaN написа:Изображение

това не е точно игра , но за мене си е загадка. дали ще се нямери някой, който да разпознае това - изглежда като ... дръвче, бонзай .. и аз не знам като какво . благодаря :D

Изображение
ето и още една снимка, само че не успях да я поставя "права" :(
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Какво е това дърво (храст)?

Мнениеот zamakat » 04 Ное 2009, 19:38

Гледам ,гледам и се чудя и много се ядосвам.Даре , що не кажеш нещо повече -твое ли е , от твоите опити ли ,от семе ли е , много му са интересни листата, синеят ,лилавеят.Много трудна загадка
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво е това дърво (храст)?

Мнениеот DarinaN » 04 Ное 2009, 20:09

zamakat написа:Гледам ,гледам и се чудя и много се ядосвам.Даре , що не кажеш нещо повече -твое ли е , от твоите опити ли ,от семе ли е , много му са интересни листата, синеят ,лилавеят.Много трудна загадка


да да можех :(
на временно отглеждане е , но какво , що .......
тръснаха ми го с нареждане да го оправям, щото , нали ... моите китки били не знам си какво. беше в едно саксийче / 11 см/ , не знам как изобщо стоеше право . чудих се какво да правя и понеже имах пръст и съд, реших поне да го пресадя . и като го извадих от саксията :( , корените му бяха събрани на едно пространство колкото чашка за кафе - свалих всичкия торф, явно идва от магазин или разсадник. добре, че рискувах да ходя с оскубана коса , иначе не знам дали щеше да оцелее. и беше едно завехнало , с оклюмали листенца ... не знам къде е държано и кога е купувано, но това направо си е садизъм.
и не знам как да го гледам защото не знам какво е . сложих го на хладно - 16 - 20 градуса, полях го с един концентрат и сега стои. гледам, че поне не е по - увехнало, дори като че ли живна.
а листата наистита лилавеят - особено по - младите са наситенолилави отдолу. и дръжките на листата и тазгодишните леторасти също са лилави. иначе стъблого си е светлокафяво към бежево.
като че ли са се опитвали да го правят бонзай или пък е било болно - много е рязано.

и повярвайте, никой не се опитвам да ядосвам , само искам да го разпозная и да знам как да го огледам докато е при мене.

Ани , то поне си ме знаеш, ако бях го "излюпила" аз такава врява щях да вдигна, че да се чуе до морето :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Какво е това дърво (храст)?

Мнениеот Алпина » 04 Ное 2009, 20:38

Аз бих предположила , че е вид полисциас - Polyscias Fabian (Aralia Fabian). Но не съм на ти със стайните китки, така че може и да бъркам.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: Какво е това дърво (храст)?

Мнениеот DarinaN » 05 Ное 2009, 00:03

мерси, Алпина :D
аз най - малко мога да кажа дали бъркаш, но като гледам картинките.... не мисля :D
само че има една подробност - няма инфо на български.

още веднъж, благодаря :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Какво е това дърво (храст)?

Мнениеот milimi » 05 Ное 2009, 09:59

Алпина написа:Аз бих предположила , че е вид полисциас - Polyscias Fabian (Aralia Fabian). Но не съм на ти със стайните китки, така че може и да бъркам.


В подкрепа на Алпина намерих тези снимки. Това ли е?
Изображение Изображение Изображение
Полисциас шлемниковый (P. scutellaria)

Ето и сайта, но на руски: http://leto.tomsk.ru/polyscias.php ; http://www.terrakultur.ru/ru/products/p ... egory_id=2 ; http://foto.mail.ru/mail/grpopova/34/41.html На български намерих това: http://www.gradinata.bg/index.php?page= ... ant_id=430
Последна промяна milimi на 05 Ное 2009, 18:59, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
milimi
Малко цвете
 
Мнения: 35
Регистриран на: 20 Окт 2009, 09:46

Re: Какво е това дърво (храст)?

Мнениеот DarinaN » 05 Ное 2009, 15:33

много благодаря на Алпина / за името на растението/ :D и на малкото цветенце за инфото :D
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив



Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron