Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

какво е това дръвче?

какво е това дръвче?

Мнениеот magdamir » 26 Сеп 2009, 19:32

Какво е това дръвче и как да се грижа за него на южна тераса?Благодаря предварително.
http://picasaweb.google.com/magdamir2/Cvetq#
Аватар
magdamir
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Сеп 2009, 19:13

Re: какво е това дръвче?

Мнениеот Алпина » 19 Окт 2009, 18:29

Picea glauca "Conica" - джуджеста форма на вид смърч, който произхожда от Северна Америка.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: какво е това дръвче?

Мнениеот zamakat » 19 Окт 2009, 23:03

Алпина написа:Picea glauca "Conica" - джуджеста форма на вид смърч, който произхожда от Северна Америка.



Здравей, Алпина.Радвам се че отново си сред нас.Не забравяй че и аз имам въпросчета някъде из "Какво е това цвете"Сега усещането през пространството е съвсем друго когато те познавам лично. :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: какво е това дръвче?

Мнениеот mario6 » 20 Окт 2009, 06:17

zamakat написа:
Алпина написа:Picea glauca "Conica" - джуджеста форма на вид смърч, който произхожда от Северна Америка.



Здравей, Алпина.Радвам се че отново си сред нас.Не забравяй че и аз имам въпросчета някъде из "Какво е това цвете"Сега усещането през пространството е съвсем друго когато те познавам лично. :D

Търся мини плодни дръвчета/стайни/ - 0888/548-932
Аватар
mario6
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Окт 2009, 22:14

Re: какво е това дръвче?

Мнениеот magdamir » 20 Окт 2009, 19:52

Много благодаря Алпина. А нещо специфично за него има ли? Терасата ми е южна и не съм много сигурна дали ще му е добре.
Аватар
magdamir
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Сеп 2009, 19:13

Re: какво е това дръвче?

Мнениеот Алпина » 24 Окт 2009, 20:00

Дръвчето е непретенциозно, все пак не го поливай и не мокри иглиците му в много горещо време. Прави го вечер или рано сутрин, че го ловят разни гъбни болести и иглиците започват да капят. Слънцето не му пречи.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: какво е това дръвче?

Мнениеот magdamir » 25 Окт 2009, 13:18

Пак благодаря. А мога ли да го подряздам? Ще ми се да не расте бързо.
Аватар
magdamir
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Сеп 2009, 19:13

Re: какво е това дръвче?

Мнениеот dalya » 25 Окт 2009, 15:59

magdamir написа:Пак благодаря. А мога ли да го подряздам? Ще ми се да не расте бързо.


иглолистни се подрязват никак , рядко или само в краен случай ;
и без това е джудже и няма да надвиши 1.50м след години , а като обиколка едва ли ще напълнее толкова силно...
изкарват пролет и лятото много хубави нежнозелени връхчета по всички клонки , насочени нагоре като свещички
бих казала че обожава вода , но при отглеждане на балкон в кашпа има риск от преполиване ; впрочем и от измръзване заради малкото количество пръст около кореновата бала , в сравнение със засадените в градина-там е напълно студоустойчиво...
тор за иглолистни сигурно ще му идва добре също
успех :D
Аватар
dalya
Малко цвете
 
Мнения: 12
Регистриран на: 28 Сеп 2009, 22:30

Re: какво е това дръвче?

Мнениеот Алпина » 25 Окт 2009, 16:39

Няма нужда от подстригване. Иглолистните всъщност се подстригват, особено от семейството на кипарисите, или пък когато се садят за жив плет, както и т.нар. топиарни форми. Този смърч, обаче, не се стриже, защото погрознява и бавно възстановява идеалната си конична форма. Освен това клонките са облистени само по периферията. При по-възрастните дървета отвътре направо е "кух". Той дава доста малък прираст на година - 5-6 см и няма да те притеснява с бърз растеж. Все пак, в един момент ще е по-добре да се засади навън, но това ще е след 5-6 или 10 години, в зависимост от грижите.
Няма да измръзне и в саксия, но, като повечето вечнозелени растения, изпарява влага и през зимата, даже и при замръзнала почва и това налага да се полива дори и през този сезон. За да не изсъхне от "физиологична суша", т.е. невъзможност да компенсира загубите си на вода при зимното изпарение от иглиците, поради суха или замръзнала почва в саксията.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24



Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]