Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Коледна звезда - Euphorbia pulcherrima

раздел декоративно-листни

Коледна звезда - Euphorbia pulcherrima

Мнениеот Gradinar » 11 Ное 2008, 13:09

Като декоративно саксийно цвете, популярно в целия християнски цвят, коледната звезда е произведена за пръв път в САЩ. Нейната родина като храст от семейството на млечките обаче е Мексико. Появата й в страната на ацтеките е свързана с красива коледна легенда. В навечерието на Рождество бедно момиче много искало да остави някакъв подарък пред статуя на Исус Христос в малко мексиканско градче, но нямало нищо. “Исус ще приеме всеки дар, стига да е от сърце”, успокоил го баща му. Тогава момичето набрало от полето сухи цветя и ги поставило молитвено пред статуята на Божия син. На Бъдни вечер сухият букет разцъфнал в големи алени цветове като кървави сълзи за Спасителя.

Инфо: http://cvetq.info/comment.php?comment.news.102.extend
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Коледна звезда - Euphorbia pulcherrima

Мнениеот mama Dani » 10 Дек 2008, 18:41

Страхотно привлекателно цвете, особено обагрило вече листата си в разни нюанси. На мен ми е любима червената по Коледа и ето вижте днес какъв невероятен подарък получих!
Изображение
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Коледна звезда - Euphorbia pulcherrima

Мнениеот ton4eto » 11 Дек 2008, 22:49

коледната звезда е найстина много красиво цвете, но не е ли трудна за отглеждане аз също искам, но ме е страх,че като прецъфти ще я загубя.
Аватар
ton4eto
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Дек 2008, 19:24

Re: Коледна звезда - Euphorbia pulcherrima

Мнениеот Strict » 11 Дек 2008, 23:38

коледната звезда е хубава само тия дни..
после си е листнодекоративно само със зелени листа
нападнати от разни паразити...
въобще и опитните цветари срещат трудности
при отглеждането и и да я накарат да нарави червени листа :?:
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Коледна звезда - Euphorbia pulcherrima

Мнениеот Charodeika » 17 Яну 2009, 12:37

Наскоро в един магазин ми подариха 2 коледни звези ,те така или иначе бяха пред загиване ,дано вкъщи отцелеят :f
Изображение
Изображение
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Коледна звезда - Euphorbia pulcherrima

Мнениеот marchela » 17 Яну 2009, 16:59

Страхотна ти е коледната звезда виж и само цвета.Листата и са пожълтели но като я подхраниш малко да се надяваме че ще се оправи.Успех.
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Коледна звезда - Euphorbia pulcherrima

Мнениеот Charodeika » 17 Яну 2009, 17:08

Те са два различни сорта ,цвета на втората счупих без да искам ,като цяло стеблата са им здрави ,и виждам че вече им излизат нови листенца :da
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Коледна звезда - Euphorbia pulcherrima

Мнениеот Майкъл » 17 Яну 2009, 17:16

най добрия вариант за коледната звезда е да се хвърли в коша и толкова...
не си струва усилията да се отглежда до другата Коледа защото няма начин как да я накарате да направи червени листа :-da
Аватар
Майкъл
Малко цвете
 
Мнения: 18
Регистриран на: 17 Яну 2009, 14:56
Местоположение: Несебър

Re: Коледна звезда - Euphorbia pulcherrima

Мнениеот Charodeika » 17 Яну 2009, 17:33

Аз нямам опит с това растение ,но имам приятелка ,която се справя отлично това е растението ,което тя е захванала от друго растение http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9212968 ,както виждаш ,листата и червенеят ,така че за всичко си има начин :-vv
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Коледна звезда - Euphorbia pulcherrima

Мнениеот Мериголд » 19 Яну 2009, 03:28

Сполучливо отглеждане на коледна звезда в домашни условия е проява на нещо средно между героизъм, подвиг, инат и мания. Резултатът рядко си струва усилията, като се има в предвид, че може да се закупи всяка година по коледа на съвсем прилична цена (по-евтино от букет). На решените да успеят - късмет и постоянство.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Следваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]


cron