Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Я да видим кой е в СофЕто

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот Pavlina Nikolova » 10 Сеп 2009, 17:30

О да - видях рекламите и много се очудих. Друга година имало ли е есенна "Флора" или не? Май само аз не съм в час с нещата. :) Така или иначе и аз мисля да я посетя, макар че предчувствам поредното разочарование. Все пак ще е разнообразие и си заслужава да отида. :D Пък да видим какво ще излезе - може и аз да се изкуша да си взема нещо, макар че и ние подготвяме ясленче, тази година си взех доста китки, чакам още нови, които съм си набелязала за най-скоро време, нямаме място и т. н. ... :-D
Непременно пиши дали си си взела нещо и какво. :D А ако и аз не устоя на зелените красоти :-p , непременно ще се похваля. :)
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот lusien » 10 Сеп 2009, 17:43

Знаеш ли, последния път когато ходих на Флората и аз останах разочарована. Имаше тук-там по някое цвете на първия етаж и на горния полуетаж... Нищо, което си заслужава да се види. И аз предчувствам, че тази година няма да е по-различно, защото ще са заедно с Кожен свят. Кажи колко е голямо твоето ясленче и за първи път ли ще е на ясла. Марти е на 1 г. и 4 мес. почти и мисля да го пусна за една, две седмици и после да си го погледам още до нова година. Много ми е мъчно за него, защото е още мъничък, но нали знаеш, все пари не стигат...
Изображение
Аватар
lusien
Малко цвете
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Авг 2009, 18:04

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот Pavlina Nikolova » 10 Сеп 2009, 19:51

Ами ясленчето ми е на 1 г., 3 месеца и малко. :D На една възраст са. За първи път ще е на ясла, но аз пък трябва да уча, че прекъснах по майчинство, обаче ... честно казано още нямам силите за учене и дете, но да видим ... Нямам друг избор - тези дни ми е напечено, че сесията почва, аз имам много изпити, дребната не ме оставя изобщо да уча, още не е на ясла и просто изперквам! :( :l
Та както и да е. :)
Твоето ясленче кога започва?

П. С. А пък за Флората каквото и да гадаем, ще видим накрая как ще е. :-D Все едно ... :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот lusien » 11 Сеп 2009, 11:53

Привет! :-da Нашето момченце е родено на 17.05.2008г., а твоята принцеска кога е? Аз нещо се разколебах да го давам сега. Може би ще го погледам до нова година. Ще го пусна от другата седмица за няколко дни да видя как ще е, но честно да си призная много ми е мъчно без него и ми се иска да си го погледкам още, че тези моменти в живота не се повтарят :l Предполагам, че на теб ти е много трудно да учиш и да гледаш детенце. Аз не бих се справила. Коя година си и къде? Няма ли кой да ти помага в гледането на детето? Таткото с какво се занимава? Ле-леее, колко въпроси ти зададох?
Изображение
Аватар
lusien
Малко цвете
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Авг 2009, 18:04

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот Pavlina Nikolova » 11 Сеп 2009, 14:58

Привет и от мен! :D
Нищо, че са много въпросите - ще си отговоря прилежно на всички, а и нали точно това трябва да правя сега: да отговарям, че да си вземам изпитите. :-D :)
Дребосъчката се роди на 04. 06. 2008 г. - сряда, леля й също е родена в сряда. :D Нямат и 20 дена разлика значи хлапенцата ни. :-p
На мен също ми е много мъчно, че ще я давам, но нямам друга алтернатива. От месец, а може и повече все се чудя как ще я давам и ми е едно стегнато в душата, а днес сутринта се разревах с едни огромни крокодилски сълзи. Вчера, онзиден също ми се насълзиха очите, но днес откровено се разплаках, защото я пускаме от среда или четвъртък (зависи кога ще са готови изследванията) другата седмица. И ми е така мъчно ... :l И аз искам да си я погледам още, много ми е мъничка, за да я дам в ясла ... :l Но не сме от София и другата алтернатива е да е далеч от мен, което е още по-ужасно, Пари за детеглдачка - :) , а пък ще е лошо, ако загубя още от обучението си. Та дойдохме до ученето. :D Уче ветеринарна медицина в Лесотехнически университет. Изкарах първата година цялата (само без сесията на втори (летен) семестър, защото точно тогава се роди тя) и сега при късмет и взети изпити ще запиша II курс. Имам да вземам 6 изпита :? :l :) за 2 седмици, а малката ми дърпа учебниците, така че ще се постарая да взема поне 2-3 и с молба, че съм била по майчинство да запиша годината с няколко невзети изпита.
Лошото при моята специалност е, че не е лека, изиска много ангажираност (и в учебно, и в извънучебно време), лекциите и упражненията не са по 3-4 часа на ден, както е при някои други специалности, отсъствие от занятие не се допуска как да е. Вярно е, че ветеринарната медицина не е толкова отговорна, колкото е хуманната (макар че ако по случйност убиеш расовият жребец, струващ няколко стотин хиляди, на някой мафиот, едва ли ще ти се размине толкова леко :) ), но пък е по-трудна от човешката медицина, тъй като всяко животно е с различна анатомия и изобщо обектите, които изучаваме са доста по-разнообразни във всяко едно отношение. Докато в хуманната медицина естествено се учи само анатомия на човека.
И двамата не сме от София (той дойде тук заради нас), така че няма кой да ни помага за съжаление и нямаме друга алтернатива освен яслата, тъй като аз ще уча, таткото пък работи и няма кой да я гледа през деня. Тук са моята и неговата сестра, но моята завършва магистратура и работи, а неговата е с 2 малки деца (едното е бебе по-малко от нашата принцеса), пък и сме в двата края на София.
Това ни е положението общо взето. Ти пита, аз пък се олях отново с прекалено дългия си отговор. :) :( :?
Та това е засега.
Айде весел ден от мен, че днес разбрах, че в понедлник ми е първият изпит, за който не съм учила изобщо :) , а на всичкото отгоре тичах да правим изследвания, до университета, до яслата и къде ли още не, а имаме още неща да подготвяме. :D :-da
До скоро!!! :D

П. С. А дано и на изпитите да съм толкова изчерпателна и точна в отговорите. :)
Последна промяна Pavlina Nikolova на 11 Сеп 2009, 20:08, променена общо 1 път
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот lusien » 11 Сеп 2009, 17:14

Представям си колко ти е трудно да учиш с детенце :b Стискам ти палци да си изкараш изпитите и успех :-D
Изображение
Аватар
lusien
Малко цвете
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Авг 2009, 18:04

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот Pavlina Nikolova » 14 Сеп 2009, 15:10

Първият изпит е "аут", остават още 5!!! :da

Айде почерпка на всеки според вкуса:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Олях се пак, но това е, защото съм много щастлива!!! :) :D :P

Желая весел и успешен ден на всички!
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот lusien » 15 Сеп 2009, 11:26

БРАВО! БРАВО! БРАВО! Ти си направо герой! Стискам палци и за другите! :) А и мерси за почерпката... Доста е богата, наистина! :b
Изображение
Аватар
lusien
Малко цвете
 
Мнения: 28
Регистриран на: 18 Авг 2009, 18:04

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот icegirl » 15 Сеп 2009, 13:54

Браво ,на теб да си вземеш и другите изпити и да почерпиш пак така подобаващо :) :da
icegirl
Аватар
icegirl
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 22 Апр 2009, 10:52
Местоположение: София

Re: Я да видим кой е в СофЕто

Мнениеот Pavlina Nikolova » 17 Сеп 2009, 11:16

Благодаря, момичета! :b
А пък днес дребосъчката постъпи в яслената група без ревове, даже с усмивка и подадени ръце, за да я вземат, към сестрата, която я прие. :D
После ще пиша как е минало. :D
Люси, а какво става с твоето слънчице?
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

ПредишнаСледваща

Назад към СОФИЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]