Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Цветният Bad Neuenahr

Цветният Bad Neuenahr

Мнениеот Areka » 01 Авг 2009, 19:13

Споделям с вас снимки на красиви кътчета с присъствие на много колорит в едно малко, немско, курортно градче, където се намира другото ми вкъщи. За да се насладите и вие на прелестите, които виждам, когато съм там.:D Градчето се нарича Бад Ноенар-Арвайлер/Bad Neuenahr-Ahrweiler. Известен е, като балнеологичен център с естествената си минерална вода и множество спа центрове, също така и като винарски район. :D
Изображение

Изображение
Последна промяна Areka на 30 Яну 2010, 14:57, променена общо 1 път
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Цветният Bad Neuenahr

Мнениеот Pavlina Nikolova » 02 Авг 2009, 00:19

Това е красота, която сякаш все още не сме свикнали да създаваме навсякъде около нас тук в България, а това е толкова странно да бъде така. Почти няма дом без цветя, но всеки гледа само и единствено собственото си кътче без да помисли глобално. Понякога сме толкова жалки в това отношение (не казвам за определени хора, но има и жалки особи сред нас българите, както и сред всики народи) ... Казваме, че чужденците са студени, което е вярно в определени отношения, но сме твърде стиснати, за да дадем нещо от себе си за всички ... Жалко е ... Жалко е и това, че една толкова красива картина ме натъжи вместо да ме зарадва ... Кога ли ще се научим на това да обичаме красотата в околния пейзаж до толкова, че всички да се възмущаваме от изхвърлените не на място отпадъци, от неподдържаните населени места и т. н.??? Не знам ...

Прекрасно място е другото ти вкъщи, Арека!!! :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Цветният Bad Neuenahr

Мнениеот zamakat » 02 Авг 2009, 09:24

Наистина каква красота.Всеки сантиметър от градската среда е оформен красиво
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Цветният Bad Neuenahr

Мнениеот HobGoblin » 02 Авг 2009, 09:59

Разкошно е. Мисля си, че с много кеф бих живял на такова местенце :D
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Цветният Bad Neuenahr

Мнениеот Areka » 02 Авг 2009, 11:19

Pavlina Nikolova написа:Това е красота, която сякаш все още не сме свикнали да създаваме навсякъде около нас тук в България, а това е толкова странно да бъде така. Почти няма дом без цветя, но всеки гледа само и единствено собственото си кътче без да помисли глобално. Понякога сме толкова жалки в това отношение (не казвам за определени хора, но има и жалки особи сред нас българите, както и сред всики народи) ... Казваме, че чужденците са студени, което е вярно в определени отношения, но сме твърде стиснати, за да дадем нещо от себе си за всички ... Жалко е ... Жалко е и това, че една толкова красива картина ме натъжи вместо да ме зарадва ... Кога ли ще се научим на това да обичаме красотата в околния пейзаж до толкова, че всички да се възмущаваме от изхвърлените не на място отпадъци, от неподдържаните населени места и т. н.??? Не знам ...

Прекрасно място е другото ти вкъщи, Арека!!! :D


Изцяло се придържам към мнението ти Поли! :-p :D Много си права за това, че тук в БГ всеки гледа собственото си спокойствие, ако мога така да го нарека, собствената си облага. А би трябвало всеки от нас да се замисли, колко по-добре би било ако всички се обединим, за да направим чистота и изрядност около нас и така ще бъдем по-добри. За съжаление на този етап фактите у нас в Родината ни са такива. А що се отнася до студенината на разл. нации такава според мен няма. Убедила съм се, че когато си на запад и си такъв, какъвто си Човек и се държиш, като такъв приемственоста отсреща е съвсем нормална и си приет с добро. За германците специално се носят думи, че са студена нация, но това не е така. Има много от нас Българите, които отиват там не, за да печелят с честен труд, а да се изявяват в друга светлина...Което говори зле за нас, като нация. И отново от другата страна(запад) сме приети по нормалному. Има много българи, на които са предоставени безброй възможности, за да могат да се развиват. Ние самите трябва да се погрижим да живеем в един по-добър и чист свят. Не да унищожаваме всичко що ни е дала Майката Природа! Побеснявам, когато видя сеч, сондажи и много други противни деяния, които рушат земята, на която стъпваме и живеем. Но както и да е, да не ви занимавам с това сега. Бад Ноенар е пъстро градче, в което се отделя специално внимание на това, което е дала природата. Провеждат се празници-фестове свързани с природните дадености и красоти.

Изображение-това е фест на цяла Рейнска област и всички провинции намиращи се на река Рейн.

Изключително се радвам и благодаря за мненията на всички Ви! :-p :D

П.п Предлагам всеки, който има желание да представя тук свои снимки на местенца, които са му направили впечатление с красотата си. Снимки на градинки, паркоместа, които е видял и иска да сподели. Защото и у нас има такива, не само на запад. :D
Последна промяна Areka на 30 Яну 2010, 14:58, променена общо 1 път
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Цветният Bad Neuenahr

Мнениеот cvetar » 02 Авг 2009, 14:39

Areka написа:..тук в БГ всеки гледа собственото си спокойствие, ако мога така да го нарека, собствената си облага. А би трябвало всеки от нас да се замисли, колко по-добре би било ако всички се обединим, за да направим чистота и изрядност около нас и така ще бъдем по-добри. За съжаление на този етап фактите у нас в Родината ни са такива. А що се отнася до студенината на разл. нации такава според мен няма. Убедила съм се, че когато си на запад и си такъв, какъвто си Човек и се държиш, като такъв приемственоста отсреща е съвсем нормална и си приет с добро. За германците специално се носят думи, че са студена нация, но това не е така. Има много от нас Българите, които отиват там не, за да печелят с честен труд, а да се изявяват в друга светлина...Което говори зле за нас, като нация. И отново от другата страна(запад) сме приети по нормалному. Има много българи, на които са предоставени безброй възможности, за да могат да се развиват. Ние самите трябва да се погрижим да живеем в един по-добър и чист свят. Не да унищожаваме всичко що ни е дала Майката Природа! Побеснявам, когато видя сеч, сондажи и много други противни деяния, които рушат земята, на която стъпваме и живеем...
Изключително се радвам и благодаря за мненията на всички Ви! :-p :D
П.п Предлагам всеки, който има желание да представя тук свои снимки на местенца, които са му направили впечатление с красотата си.

Areka,просто няма как да кача всичко онова,което наснимахме по време на едно пътуване това лято през юли - повече от 500 снимки и 3 часа филми на красиви места в Париж и замъци около него,Виена,Мюнхен и Залцбург...и прекрасни предградия на Виена и Залцбург,Алпите...Толкова цветя по терасите и прозорците на къщите,красиво оформени градини и паркове...Въпреки суровите зими,ниските температури,краткото лято - хората са превърнали местата,в които живеят,в отлично място за работа и отдих...И в този ред на мисли - у нас това скоро няма да стане въпреки щедростта на природата и добрите условия за повечето растителни видове...Хората не са готови за това - няма го онова мислене и нагласа,които отдавна са част от възпитанието на хората в страните малко по- на запад от нас...Престижното тук у нас е не кой град как ще е озеленен и по-приятен за жителите си...а това колко имота имаш,колко хотела и мола си си спретнал,колко джипа си купил...Пренастройката в това мислене не е на дневен ред и скоро няма да бъде...затова и нашите улици,паркове и градини са просто тъжна гледка в сравнение с тези на западните градове.Но човек трябва да го види,за да сравни.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Цветният Bad Neuenahr

Мнениеот Areka » 02 Авг 2009, 15:10

cvetar написа:Areka,просто няма как да кача всичко онова,което наснимахме по време на едно пътуване това лято през юли - повече от 500 снимки и 3 часа филми на красиви места в Париж и замъци около него,Виена,Мюнхен и Залцбург...и прекрасни предградия на Виена и Залцбург,Алпите...Толкова цветя по терасите и прозорците на къщите,красиво оформени градини и паркове...Въпреки суровите зими,ниските температури,краткото лято - хората са превърнали местата,в които живеят,в отлично място за работа и отдих...И в този ред на мисли - у нас това скоро няма да стане въпреки щедростта на природата и добрите условия за повечето растителни видове...Хората не са готови за това - няма го онова мислене и нагласа,които отдавна са част от възпитанието на хората в страните малко по- на запад от нас...Престижното тук у нас е не кой град как ще е озеленен и по-приятен за жителите си...а това колко имота имаш,колко хотела и мола си си спретнал,колко джипа си купил...Пренастройката в това мислене не е на дневен ред и скоро няма да бъде...затова и нашите улици,паркове и градини са просто тъжна гледка в сравнение с тези на западните градове.Но човек трябва да го види,за да сравни.


Абсолютно съм съгласна съм с теб cvetar!
Много точно казано, но за съжаление е така.
Да направя едно уточнение, мисълта ми в последните редове от поста ми е да показваме снимки и от нашенско, ако може. И ние си имаме тук у дома красиви местенца. Дали ще е една мъничка градинка пред някой блок, или пред заведение все е нещо. Нека да споделяме красивото помежду си въпреки цялата бъркотия в страната ни, нека бъдем свежи с идеите и мислите си. :D
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Цветният Bad Neuenahr

Мнениеот zamakat » 03 Авг 2009, 00:31

cvetar написа:
Areka написа:..тук в БГ всеки гледа собственото си спокойствие, ако мога така да го нарека, собствената си облага. А би трябвало всеки от нас да се замисли, колко по-добре би било ако всички се обединим, за да направим чистота и изрядност около нас и така ще бъдем по-добри. За съжаление на този етап фактите у нас в Родината ни са такива. А що се отнася до студенината на разл. нации такава според мен няма. Убедила съм се, че когато си на запад и си такъв, какъвто си Човек и се държиш, като такъв приемственоста отсреща е съвсем нормална и си приет с добро. За германците специално се носят думи, че са студена нация, но това не е така. Има много от нас Българите, които отиват там не, за да печелят с честен труд, а да се изявяват в друга светлина...Което говори зле за нас, като нация. И отново от другата страна(запад) сме приети по нормалному. Има много българи, на които са предоставени безброй възможности, за да могат да се развиват. Ние самите трябва да се погрижим да живеем в един по-добър и чист свят. Не да унищожаваме всичко що ни е дала Майката Природа! Побеснявам, когато видя сеч, сондажи и много други противни деяния, които рушат земята, на която стъпваме и живеем...
Изключително се радвам и благодаря за мненията на всички Ви! :-p :D
П.п Предлагам всеки, който има желание да представя тук свои снимки на местенца, които са му направили впечатление с красотата си.

Areka,просто няма как да кача всичко онова,което наснимахме по време на едно пътуване това лято през юли - повече от 500 снимки и 3 часа филми на красиви места в Париж и замъци около него,Виена,Мюнхен и Залцбург...и прекрасни предградия на Виена и Залцбург,Алпите...Толкова цветя по терасите и прозорците на къщите,красиво оформени градини и паркове...Въпреки суровите зими,ниските температури,краткото лято - хората са превърнали местата,в които живеят,в отлично място за работа и отдих...И в този ред на мисли - у нас това скоро няма да стане въпреки щедростта на природата и добрите условия за повечето растителни видове...Хората не са готови за това - няма го онова мислене и нагласа,които отдавна са част от възпитанието на хората в страните малко по- на запад от нас...Престижното тук у нас е не кой град как ще е озеленен и по-приятен за жителите си...а това колко имота имаш,колко хотела и мола си си спретнал,колко джипа си купил...Пренастройката в това мислене не е на дневен ред и скоро няма да бъде...затова и нашите улици,паркове и градини са просто тъжна гледка в сравнение с тези на западните градове.Но човек трябва да го види,за да сравни.



Напълно съм съгласна с Цветар.Всеки се грижи за своята градинка ,а за обществените места няма кой и няма средства ,защото се окрадват за да си купуват някои хора джипове и да си строят хотели и молове.И после за паркове и благоустрояване нямало.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Цветният Bad Neuenahr

Мнениеот stela75 » 03 Авг 2009, 14:38

За голямо съжаления всички сте прави но има и места където се дават средства да се направи нещо красиво.Лошото е че не всички са доволни.Ето и случая:в нашето малко градче новият кмет отдели част от средствата за да оправи градинката на цетъра на селището.Направи еднопосочно движение и кръгово и всичко това го напълни с цветя.Утре ще се опитам да ви кача снимки и ще видите каква красота е!Назначи 2 човека да се грижат за цветята и те го правят!Обаче пак има недоволни граждани!Днес чух двама младежи се разправят че с това еднопосочно движение не можели да завиват в обратна посока а трябвало да заобикалят.Други се оплакват че водата с която поливат цветята отивала напразно......и др такива.Жалко че никой не вижда красивото и доброто...жалко.Какво ни става на нас хората???Извинете за дългият пост..
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Цветният Bad Neuenahr

Мнениеот Pavlina Nikolova » 03 Авг 2009, 16:52

Такова ни е обществото - недорасло! :(
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Следваща

Назад към КРАСИВИ ГРАДИНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], oliugoopi


cron