Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Как се казва това растение?

Re: Как се казва това растение?

Мнениеот zamakat » 25 Юли 2009, 22:18

stela75 написа:Да ви кажа честно баба го има от 10 години и никога не е цъфтяло.Много прилича на тези пъстролистните мушката ама май не е такова.Листата му са същите но клонките и дръжките не са , пък и я няма специфичната миризма на листа на мушкато.

Точно така .Не е мушкато ,но наистина много прилича,но само по шарката на листата.Дръжките на листата са тънки като косъм почти ,а основните ок.2-3 мм.И десетгодишно да стане пак не цъфти и няма основно стъбло,прави туфичка.Имам това пъстролистно мушкато и не става въпрос за него-вгледайте се добре и ще откриете разликите.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Как се казва това растение?

Мнениеот stela75 » 25 Юли 2009, 23:31

Да zamakat е права.Утре ще го снимам вътре в туфичката и ще видите разликите.Не знам какво е но 100%не е мушкато.
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Как се казва това растение?

Мнениеот zamakat » 26 Юли 2009, 08:31

stela75 написа:Да zamakat е права.Утре ще го снимам вътре в туфичката и ще видите разликите.Не знам какво е но 100%не е мушкато.



Аз ги имам и двете и то от доста отдавна.Ако не е приликата само в шарката на листата ,няма да си приличат въобще.А бялото мушкато -си цъфти като мушкато. и всичко си му е като на мушкато ,само дето е с шарени бяло-зелени листа.А на това само листата са по подобен начин изпъстрени, но то има мног растения с такъв пъстролистен вариант , и затова се чудим ние със Стела.Хайде решавайте ребуса ,че ние зациклихме тук.Мериголд и Алпина ще свършат работа веднага, ама къде саааа :l
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Как се казва това растение?

Мнениеот Areka » 26 Юли 2009, 13:10

Направих опит да помогна, но явно не успях. :l Моля за извинение, ако съм обидила някого с поста и материала си, и ако е прозвучал като убеждение. Явно сте прави, защото открих в последствие материали в нета, които немогат със сигурност да потвърдят точността. Трябваше да не прибързвам с инфото, но целта ми беше да помогна в никакъв случаи да налагам мнение, защото съм само аматьор в тази област(без претенции на много знаеща). Още веднъж се извинявам, явно съм избързала с коментарите си. Чувствам се виновна и съжалявам.
Ще очаквам компетентността на знаещите.
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Как се казва това растение?

Мнениеот stela75 » 26 Юли 2009, 16:07

ООО мила не се притеснявай.В нищо не те обвиняваме.Просто всеки изрежда факти които са му известни и заедно търсим истината.Хайде не плачи.Усмихни се :D
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Как се казва това растение?

Мнениеот Areka » 26 Юли 2009, 17:40

Благодаря за разбирането Стели! :-p Действително се почувствах кофти, съжалявам. На мен самата ми се стори прибързано действието ми и реших, че е нужно да се извиня. Млъквам, спирам с разкаянията вярвам, че ме разбирате. :-p :b
Надявам се скоро да разберем, какъв модел е всъшност това растение.
Тук има много знаещи и можещи хора, чийто знания могат да допринесат за това. :D
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Как се казва това растение?

Мнениеот zamakat » 30 Юли 2009, 08:15

Areka написа:Благодаря за разбирането Стели! :-p Действително се почувствах кофти, съжалявам. На мен самата ми се стори прибързано действието ми и реших, че е нужно да се извиня. Млъквам, спирам с разкаянията вярвам, че ме разбирате. :-p :b
Надявам се скоро да разберем, какъв модел е всъшност това растение.
Тук има много знаещи и можещи хора, чийто знания могат да допринесат за това. :D

Арека, не се тревожи, ние не сме искали да те накараме да се почустваш зле,от няколко дена се каня да ти пиша и все не остава ред.Не се кахъри за нищо., :-p
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Предишна


Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron