Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Как се казват?

Re: Как се казват?

Мнениеот Areka » 18 Юли 2009, 11:54

Сигурно съм слънчасала... :? ще се поправя по-горе.
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Как се казват?

Мнениеот DarinaN » 18 Юли 2009, 12:04

помислих , че аз съм слънчасала, че го дават 37 насянка :) . щене се ориентираш към нещо по -така. пък аз ако видя нещо интересно ... така де, ама как да го съхраня докато дотътри до тебе ? че хич ме няма по тез китки
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: Как се казват?

Мнениеот Areka » 18 Юли 2009, 12:30

Darinka, аз ши дойда да си го взема, не се безпокой. Пловдив си го обичам, и градинките му знам... :) :da
И още не съм съвсем наясно как стават продажбите чрез сайта тук, но ще почета, заинтересована съм. :D
Мераклийка съм на това чудо Изображение
Изображение обаче незнам откъде да го завъдя. Пък из градинките из нас едва ли го има, освен... в някое заведение.:(
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Как се казват?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 18 Юли 2009, 13:25

Арека, тези (по-точно тези от втората снимка) ги има в София - оранжерията на 4-ти километър на Цариградско шосе. Писала съм за нея в темата за Дионеата (Венерина мухоловка) в раздела за хищниците. Даже днес мисля да ходя до там, така че ще ти кажа дали ги има и в момента и на каква цена са.
Мъжо нещо е позаспал, ама ей сега даже ще го събуждам вече да ходим, че после имам и други планове и няма много време.
Иначе цветето е от семейство Sar­raceni­aceae. Ти може и да знаеш, но не пречи, че го написах. :D Преди 2-3 месеца ги гледах, но тези, които бяха налични тогава, не ми харесаха особено. Е - имаше и 1-2 добре изглеждащи представителя! :D
Айде - още днес ще имаш актуална информация! :da
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Как се казват?

Мнениеот Areka » 18 Юли 2009, 13:41

Благодаря ти! :-p :D
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Как се казват?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 18 Юли 2009, 17:42

Привет! :D

Ходихме в оранжерията и се завърнахме с нова дионеа и едно водно растение, на което не знам името - латинското му е написано на етикета, но ще го погледна после. Иначе пак плава като водната леща, но е по-едро и по-различно! :D

Арека, имаше от тези цветя - те са закачени да висят и цената им не беше отбелязана. Фунийките им бяха наполовина изсъхнали (явно вече са се хранили и умират ... само фунийките де), имаха по 1, максимум 2 здрави фунийки. Щях да питам колко струват, но в последния момент, като плащах, видях водното растение, което си взех и се заблях. Но току що се обадих да попитам колко струват. Казаха от 9 до 24 лв. Тъй като има и други хищници с фунийки, но те са от тези, чиито фунийки растат от почвата и са по-дребни, предполагам, че тези, които те интересуват са по-скъпите.
Това е, което можах да разбера.
Иначе съм ходила в тази оранжерия до сега 3 пъти и винаги е имало такива цветенца.

Ти от къде си? Виждам, че си от Варна, но в момента в България ли си?

Е - това е засега от мен! :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Как се казват?

Мнениеот Areka » 18 Юли 2009, 23:34

Благодаря ти много за инфото Павлинче! :-p :D
Полезно ми беше да знам относно това растение, и като цена разбира се. В момента съм си в родният град Варна и тук ще опитам да поразгледам допълнително.
Честита нова придобивка и добре си се ориентирала, интересно растение е Дионеята. И като визия и като функционалност, по-малко насекоми ще ти се навъртат из дома. :-D Ако имаш възможност пусни снимки на водното растение. :da
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Как се казват?

Мнениеот icegirl » 19 Юли 2009, 13:33

в оранжерията" L2 "на 4 ти километър правят всяка седмица ново зареждане ,и цените им там са много добри
icegirl
Аватар
icegirl
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 22 Апр 2009, 10:52
Местоположение: София

Re: Как се казват?

Мнениеот Areka » 28 Юли 2009, 12:04

Заобиколени сме от множество знайни и незнайни растения, чудеса на природата. Това нежно цвете е загадка за мен и аз отново се нуждая от помощта Ви. :b То поникна изневиделица в градината ми и ме учуди с красивия си цвят, незнам как се казва?Изображение Изображение И още един въпрос, това змийско грозде ли е, или греша?Изображение

Благодаря предварително! :b :D
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Как се казват?

Мнениеот HobGoblin » 28 Юли 2009, 19:51

Това второто е Змиярник( Arum maculatum ) известен още като: змийски лапад, зайчи лапад. Ползва се като билка, но много внимателно защото в големи дози е отровен
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Google Adsense [Bot]