Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

ПОМОЩ

раздел декоративно-цъфтящи

ПОМОЩ

Мнениеот DarinaN » 03 Юни 2009, 00:04

:l Моля, помагайте . В събота засадих жасмин и соланум и днес като се прибрах с ужас забелязах, че листенцата и на двата вида капят. Сега пак ги погледнах - не капят листата на всички растения, половината се държат. Възможно ли е да е от преполиване / престараване/ ? Сигурно имате такива прости растения и .... моля помогнете ми. :l Благодаря предварително :-p
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ

Мнениеот HobGoblin » 03 Юни 2009, 00:08

Дай малко повече инфо де, снимка. Това са вкоренени във вода и след това си засадила, или...
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ

Мнениеот DarinaN » 03 Юни 2009, 00:50

Здрасти. Явно не само аз съм вампир. Като снимки ги има в албума. В събота ги пресаждах и разсаждах - бяха с големи корени. Сега половината капят, половината - не. Може би тези, които са задържали повече почва по корените не капят / засега/ . Не знам какво ще е положението сутринта. Идея нямам защо става така. Всички са при еднакви условия. Тази събота се канех да засадя няколко коренчета жасмин в градината а сега .... :l
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ

Мнениеот HobGoblin » 03 Юни 2009, 07:04

Не мога да разбера точно какво си им направила. Ако кажем, че си разделяла растения, това е възможно. Сигурно си наранила корените на някои от тях. А снимки има много във всеки албум :) дори нямам идея за кой точно албум говориш :P
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ

Мнениеот DarinaN » 03 Юни 2009, 10:30

Да разделих някои от тях, но не всички. И се старах да не нараня корените. Налагаше се, защото всичко в сексията беше "кадаиф" . Нямаше никакво място за корените вече. И тази сутрин продължаваха да капят, но пак не при всички растения . да опитам ли малко да ги засуша, да не би да е от поливките ? Растенията са последните две от албума "още от моите цветя"
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ

Мнениеот keisi-flowers » 03 Юни 2009, 11:07

DarinaN написа:Да разделих някои от тях, но не всички. И се старах да не нараня корените. Налагаше се, защото всичко в сексията беше "кадаиф" . Нямаше никакво място за корените вече. И тази сутрин продължаваха да капят, но пак не при всички растения . да опитам ли малко да ги засуша, да не би да е от поливките ? Растенията са последните две от албума "още от моите цветя"

Даринче,аз жасмина го пресаждам и местя много рано на пролет а не в жегите и съответно късно есен след като го подрежа ,може и да го преполиваш но може и да не е на хубаво място и доста да преболедува ,но пък ако ти окапят всички листа не го изхвърляй а го подрежи ниско това може да стимулира образуването на нови издънки ако корена не е изгнил :f успех :da1
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: ПОМОЩ

Мнениеот DarinaN » 03 Юни 2009, 11:14

Благодаря за съвета, Кейси. Нямах избор. Беше много натясно , а и сега ми попадна такъв жасмин и от голям мерак ...
Какво ще кажеш ако засадя няколко коренчета на открито а останалите ги оставя така до есен на шарена сянка в "ботаническата градина" / така я нарича татко/ на село ? :-p
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ

Мнениеот keisi-flowers » 03 Юни 2009, 11:28

DarinaN написа:Благодаря за съвета, Кейси. Нямах избор. Беше много натясно , а и сега ми попадна такъв жасмин и от голям мерак ...
Какво ще кажеш ако засадя няколко коренчета на открито а останалите ги оставя така до есен на шарена сянка в "ботаническата градина" / така я нарича татко/ на село ? :-p

Даринче незнам дали говориш за този жасмин

Изображение

,но ако е същия сложи го засега на завет и "шарена сянка" да се приспособи а пък като се стабилизира и приспособи на есен може да си го преместиш на друго място ,но ако е на сянка и засаден на открито при равномерно поливане не виждам причина да го загубиш....моите жасмини откакто ги сея в земята -в градината растат много по-добре и бързо отколкото като ги мъчех по саксийките :da1
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Re: ПОМОЩ

Мнениеот DarinaN » 03 Юни 2009, 11:49

Като гледам това е лечебния / увивен жасмин/ имам такъв в градината до една лоза . Пресадих го преди около месец и върви добре. С него нямам проблем. А това за което става въпрос е студоустойчив, има го много по морето, става като храст, цъфти / ако не греша в бяло/ и е много ароматен. Поне така съм го виждала преди години. Беше засят в дворче и направен като жив плет. Направо ще се побъркам от притеснение и ми се :l . Но понеже съм голям инат :) , ще намеря още една саксия, ще я държа да есен и дай Боже да съживя тези нещастни цветенца , ще ги пусна в раздавалника пък дано зарадвам и други. Благодаря , Кейси. На етикета пишеше "Соланум Жасмин", каквото и да значи това, а другия "Соланум" имаше още някакво допълнение- запазила съм етикетите и ще ви го напиша. :-p
Аватар
DarinaN
Напредващи
 
Мнения: 418
Регистриран на: 11 Май 2009, 15:17
Местоположение: Пловдив

Re: ПОМОЩ

Мнениеот keisi-flowers » 03 Юни 2009, 12:04

DarinaN написа:Като гледам това е лечебния / увивен жасмин/ имам такъв в градината до една лоза . Пресадих го преди около месец и върви добре. С него нямам проблем. А това за което става въпрос е студоустойчив, има го много по морето, става като храст, цъфти / ако не греша в бяло/ и е много ароматен. Поне така съм го виждала преди години. Беше засят в дворче и направен като жив плет. Направо ще се побъркам от притеснение и ми се :l . Но понеже съм голям инат :) , ще намеря още една саксия, ще я държа да есен и дай Боже да съживя тези нещастни цветенца , ще ги пусна в раздавалника пък дано зарадвам и други. Благодаря , Кейси. На етикета пишеше "Соланум Жасмин", каквото и да значи това, а другия "Соланум" имаше още някакво допълнение- запазила съм етикетите и ще ви го напиша. :-p

Има един който се води италиански жасмин- Jasminum Grandiflorum и може би говориш за него въпреки че и горния вид същ цъфти с ароматни бели цветове .....при всички случаи искам и аз да го имам затова преди да го пуснеш в раздавалника се обаждай :-D :-p
Аватар
keisi-flowers
Малко цвете
 
Мнения: 96
Регистриран на: 20 Мар 2009, 14:35
Местоположение: asenovgrad

Следваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: effisuveo


cron