Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво символизират цветята?

Какво символизират цветята?

Мнениеот zamakat » 02 Яну 2009, 14:11

ИзображениеИзображение 1.Емоционалната циклама - за богат живот и физическа издръжливост, нежен представител на знака на телеца, влияе на емоционалното състояние, много е полезно, тя да присъства в къща, където има капризни деца. Под нейното влияние те стават по-спокойни. Това цвете е много полезно за ръководители и всички, които работят с хора. То задължително трябва да присъства на места, където се събират хора с несъвместими характери. Цикламата влияе на адаптационните способности на организма на човека. Ярко изразеното слънце в цветовете на цикламата е дарило растението да топли човека. Тя е много полезна за тези, които се страхуват от студа. Които са алергични към него и замръзват само при мисълта за зима.

По-нататъка ще написвам и ще вмъквам и други символики за растенията.
Споделяйте тук всичко, което срещнете, за това какво символизират цветята.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво символизират цветята?

Мнениеот Gradinar » 02 Яну 2009, 14:24

Това е една чудесна тема. Ще се постарая и аз да вмъкна по нещичко :)
Аватар
Gradinar
Administrator
 
Мнения: 644
Регистриран на: 21 Окт 2008, 11:50

Re: Какво символизират цветята?

Мнениеот zamakat » 02 Яну 2009, 20:42

ИзображениеИзображение 2.Традесканция - отличен индикатор на енергията у дома. Ако има проблеми, растението пожълтява, а листата окапват.

ИзображениеИзображение 3. Декоративна детелина - стайният символ на щастието.

ИзображениеИзображение 4. Фикус - това, което срещнах за дебелокожият фикус, е, че расте добре при педантични и уравновесени хора и пречи на творческите личности.
Понякога в литературата се срещат противоречиви тълкувания за символиката на растенията, дори различните народи имат различни тълкувания на символиката. Затова и вие, ако срещнете нещо, дори и различно, пишете.

ИзображениеИзображение 5. Магнолия - символ на дълголетието.

ИзображениеИзображение 6. Лимон - обича капризни, аристократични хора.

ИзображениеИзображение 7. Лаврово дърво (дафинов лист) - мъдрост, защита.

ИзображениеИзображение 8. Бегония - ако в дума се е натрупала отрицателна енергия от болест или скандал, тя ще бъде отнета от бегонията.


ИзображениеИзображение 9. Кактусът - неутрализира вредните лъчения на компютъра и телевизора, но противопоказан за страдащите от високо кръвно налягане, нарушен сърдечен ритъм и заболявания на дихателните пътища.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво символизират цветята?

Мнениеот mama Dani » 05 Яну 2009, 17:06

Много приятна тема , браво! Голям кеф ми е сега, като знам че имам и лимон и бегонии и кактуси и детелина. И понеже тази година си купих маслиново дръвче - да видим какво има за него:

В Библията маслината е символ на възраждането, връщането и възкресението. Маслината е станала първото дърво, възкръснало отново след оттеглянето на водите от Големия потоп.
Египтяните почитали маслината като символ на справедливостта. Гърците също се украсявали с нейните млади върхари. Върху главите на победителите от Олимпийските игри поставяли венци от маслинови клонки. Жреците знаели, че маслината осъществява мистичната връзка между небето и земята. Смятали я за прародител на всички дървета и символ на живота. Може би защото маслината е необикновено издръжлива. Това дърво практически е невъзможно да бъде унищожено. То издържа векове, дори ако мълния разцепи сърцето му. И тежко на човек, който намисли да го убие. За да го направи, ще трябва да изкопае и унищожи всички корени в радиус от 5 метра: ако остави и най-малкото коренче - тя отново ще се възроди. Още по-лошо се пише на онзи, който реши да изгори сребристозелените листенца на маслината. В огъня те викат и се гърчат - съвсем като човешки коси, обхванати от пламъци.

Лелееее, тежка ми е задачата с тая маслина...
Информацията между другого е взета от мрежата - което е редно да кажа.
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Вратига

Мнениеот zamakat » 11 Яну 2009, 20:26

ИзображениеИзображение 10. Вратига - пази домашното огнище. Според народните вярвания вратигата омагъосва членовете на семейството, като ги кара да се въртят около домашното огнище.

ИзображениеИзображение 11. Личи - символ на любовта и достойнството.

ИзображениеИзображение 12. Бамбук - символ на приятелството, защото се огъва и издържа на силен вятър.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво символизират цветята?

Мнениеот marchela » 11 Яну 2009, 20:45

Ани и трите са много красиви и много добре действат
трябва да се сдобием от някъде с такива.Започваме да търсим. :-D
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Какво символизират цветята?

Мнениеот zamakat » 12 Яну 2009, 12:21

Бамбук имаме, вратига има, само личито не знам тука май няма да стане. :) Вратигата е и лекарствопротив глисти и заразни други работи.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво символизират цветята?

Мнениеот marchela » 12 Яну 2009, 12:35

Охххх ти си слънцееее! :-v Нека пукне пролетта :-vv
и тогава пак ще си поговорим. :P :) :-p
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Какво символизират цветята?

Мнениеот Charodeika » 16 Яну 2009, 20:40

zamakat написа:Бамбук имаме, вратига има, само личито не знам тука май няма да стане. :) Вратигата е и лекарствопротив глисти и заразни други работи.

Аз съм сяла личи ,може пък и да ви излезе късмета :-D
А ето и нещо от мен :-vv

ИзображениеКитайската роза превръща енергията на мързела в творческа,неутрализира агресията на властните хора.Тя е особенно нужна,на тези които са вечно недоволни от нещо.
На мъжете придава мъжественост а на жените независимост.
ИзображениеКалата пази семейния съюз,придава уверености помага на срамежливите да разкрият чуствата си.
ИзображениеЦиганчето създава топла,благожелателна атмосфера,намалява и напрежениета.
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Какво символизират цветята?

Мнениеот zamakat » 16 Яну 2009, 23:45

Чародейка, много ми е приятно ,че си сред нас ,добре дошла. Много ми беше интересно това закит.роза ,калата и циганчето.Не бях чувала.Много ми се иска да споделиш повече опит за личито . Отдавна го проучвам но не съмправила опит ,но много ми харесва. Може би тук не му е мястото, а в нова тема.,да разнищим този въпрос.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Следваща


Подобни теми


Назад към ДРУГИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ajewoxehinqoz