Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Моите най-смешни истории с цветя

раздел декоративно-цъфтящи

Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот TSVETA » 16 Май 2009, 10:47

Пущам тази тема с твърдо убеждение,че ако я прочете лекар ще открие наличие на психично заболяване-я мания,я психоза някаква...От друга страна-изисква се умение да откриеш смешното в една ситуация,която ти изглежда драматична.Абе с една дума-"Смехът е здраве"
Вече не си спомням по какъв начин се срещнах с главния герой на тази история/огромна лиана с цвят бургунди/,бях запленена от безбройните цветове и реших да наруша Божията заповед "Не кради"Видението на цветовете с големина на чинийка започна да смущава съня ми и стана основна тема за разговор и аз от една възпитана и благопристойна учителка се превърнах в най-изобретателния похитител.Моментът дойде,когато след едно тържество се прибирахме у дома в малките часове и минахме точно по улицата,където гордо стоеше обектът на моите мечти.Госпожата,т.е аз, се превърна в черна нинджа и полази по оградата на заспалата къща.Все пак културно си откъснах само 3 връхчета и победоносно се прибрах,за да вкоренявам.От интернет обаче разбрах,че това е клематис и се вкоренява само от вдървесено клонче.Разочарование...Започнах да изчаквам друг момент за кражба и той дойде !Отново мохабет и отново късно прибиране,ноооооо...Бабата в къщата вече имаше много малко,но много шумно куче !!! От този момент нататък видя ли снимка на клематис се превръщам отново в злосторник.Иначе съм добър човек,но за всеки случай се пазете :) :) :)
Аватар
TSVETA
Малко цвете
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Фев 2009, 21:33

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот svetlozelen » 16 Май 2009, 11:07

TSVETA написа:Пущам тази тема с твърдо убеждение,че ако я прочете лекар ще открие наличие на психично заболяване-я мания,я психоза някаква...От друга страна-изисква се умение да откриеш смешното в една ситуация,която ти изглежда драматична.Абе с една дума-"Смехът е здраве"
Вече не си спомням по какъв начин се срещнах с главния герой на тази история/огромна лиана с цвят бургунди/,бях запленена от безбройните цветове и реших да наруша Божията заповед "Не кради"Видението на цветовете с големина на чинийка започна да смущава съня ми и стана основна тема за разговор и аз от една възпитана и благопристойна учителка се превърнах в най-изобретателния похитител.Моментът дойде,когато след едно тържество се прибирахме у дома в малките часове и минахме точно по улицата,където гордо стоеше обектът на моите мечти.Госпожата,т.е аз, се превърна в черна нинджа и полази по оградата на заспалата къща.Все пак културно си откъснах само 3 връхчета и победоносно се прибрах,за да вкоренявам.От интернет обаче разбрах,че това е клематис и се вкоренява само от вдървесено клонче.Разочарование...Започнах да изчаквам друг момент за кражба и той дойде !Отново мохабет и отново късно прибиране,ноооооо...Бабата в къщата вече имаше много малко,но много шумно куче !!! От този момент нататък видя ли снимка на клематис се превръщам отново в злосторник.Иначе съм добър човек,но за всеки случай се пазете :) :) :)

Вече има толкова сортове на достъпни цени,че не си заслужава риска,който си поела.Майка ми е същата :) и твърди,че и се хващали по-добре нещата.Затова и не я вземам с мен по оранжерии на колеги-току-виж ни заловили и сме станали за смях!
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот stela75 » 16 Май 2009, 18:18

Здравеите !Аз съм нова тук но като прочетох смешните ви истории реших и аз да споделя една с вас.Тя е съвсем скорошна и по-точно от вчера.Ние живеем в малко градче където всички се познават.Излизам вчера до центъра на града на разходка с малкият си син и случайно виждам в една голяма каменна саксия поникнали върбинки.Решавам да си отскубна няколко стръка защото цяла пролет се опитвам да си направя расад и те все не никват.За нещастие обаче саксията е на доста оживено място и аз за да не ме видят реших да сваля веригата на колелото на малкия и да клекна уж да я ремонтирам и така да си отскубна.Накрая се сдобих с върбинки но не успях да поправя колелото та се прибрахме влачейки го и с подсмърчащо хлапе.На всичкото отгоре после ми казаха че точно там има камери за наблюдение защото наблизо е тотопункта.Така че наистина май е по добре да не се занимаваме с такива неща а да си копуваме цветята от където трябва! :) :l
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот TSVETA » 16 Май 2009, 21:16

svetlozelen написа:Майка ми е същата :) и твърди,че и се хващали по-добре нещата.Затова и не я вземам с мен по оранжерии на колеги-току-виж ни заловили и сме станали за смях!


svetlozelen,ако не е тайна,от какъв пол си ? Ако си мъж,със сигурност няма да разбереш...Имам съседка,която ми оставя пред вратата си резниците,които съм поискала,за да мога "да си ги открадна" :) :) :)
Аватар
TSVETA
Малко цвете
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Фев 2009, 21:33

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот cvetar » 16 Май 2009, 21:23

TSVETA написа:
svetlozelen написа:Майка ми е същата :) и твърди,че и се хващали по-добре нещата.Затова и не я вземам с мен по оранжерии на колеги-току-виж ни заловили и сме станали за смях!


svetlozelen,ако не е тайна,от какъв пол си ? Ако си мъж,със сигурност няма да разбереш...Имам съседка,която ми оставя пред вратата си резниците,които съм поискала,за да мога "да си ги открадна" :) :) :)

Споко,от женски пол е.... :) :) ама защо пък аджеба в обратния случай не би разбрала....? То си е поверие от оно време,че краднатата китка със сигурност ще се прихване... :P
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот Мериголд » 18 Май 2009, 14:34

Аз съм против кражбите - обикновено съм много потърпевша от тях. Като човек, който се старае да е градивен, непрекъснато садя и облагородявам, след мен веднага се мъкне и се чупи. Ужасно е да дадеш пари за нещо, да го посадиш, наториш, прекопаеш, подрежеш и т.н. и мине някой и осакати всичко (дори унищожи) :l . В цивилизованите страни глобата е над 100 евро, но тук това е бизнес за някои хора. Мъкнат новозасадени растения и после ги продават. Едно коренче върбинка струва стотинки. Защо трябва да се изскубва от направена вече аранжировка? Още повече, забелязала съм че откраднатото (без пари) не се цени. Има хора, които не знаят какво точно чупят, нито как се казва, нито как се гледа, нито как се захваща, но оставят след себе си опостушение.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот stela75 » 18 Май 2009, 14:52

Искам да поясня че коренчетата от върбинка са самозасадили се.Сега в тези саксии са посадили теменужки.Миналата година бяха насадили върбинки и сигурно са паднали семена тогава а сега са поникнали. :-p

P.S.Днес отново излизах на разходка и върбинките вече ги нямаше.Сигурно са ги помислили за плевели и са ги окопали.
Мериголд написа:Аз съм против кражбите - обикновено съм много потърпевша от тях. Като човек, който се старае да е градивен, непрекъснато садя и облагородявам, след мен веднага се мъкне и се чупи. Ужасно е да дадеш пари за нещо, да го посадиш, наториш, прекопаеш, подрежеш и т.н. и мине някой и осакати всичко (дори унищожи) :l . В цивилизованите страни глобата е над 100 евро, но тук това е бизнес за някои хора. Мъкнат новозасадени растения и после ги продават. Едно коренче върбинка струва стотинки. Защо трябва да се изскубва от направена вече аранжировка? Още повече, забелязала съм че откраднатото (без пари) не се цени. Има хора, които не знаят какво точно чупят, нито как се казва, нито как се гледа, нито как се захваща, но оставят след себе си опостушение.
Аватар
stela75
Средно цветенце
 
Мнения: 104
Регистриран на: 15 Май 2009, 23:27
Местоположение: Славяново общ.Плевен

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот TSVETA » 18 Май 2009, 23:03

stela75 написа:
P.S.Днес отново излизах на разходка и върбинките вече ги нямаше.Сигурно са ги помислили за плевели и са ги окопали.

А колелото поправихте ли ? :) :) :)
П.П.Темата е пусната самоиронично и самокритично.Но понеже ставате много сериозни и назидателни искам да кажа,че все пак мотивите са най-важни.Ако аз си чупвам клонче без разрешение това няма да се отрази на голямото растение,аз ще го обичам и ухажвам и ще му създам история.Така че истината винаги е по-средата.Моля да не изпадаме в крайности,а да се посмеем за собствена сметка :) :) :)
Аватар
TSVETA
Малко цвете
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Фев 2009, 21:33

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот cvetar » 19 Май 2009, 12:14

TSVETA написа:П.П.Темата е пусната самоиронично и самокритично...Моля да не изпадаме в крайности,а да се посмеем за собствена сметка :) :) :)


Важното е,че не подхождаме като цветоунищожители,нали.... :) защото едно е да си чупнеш клонче, за да създадеш ново растение,а съвсем друго е злобно да оскубеш цвете,понеже те е яд на красотата,която някой е създал с труд ,и му завиждаш...Разбирам те,Цвета... :-p
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Моите най-смешни истории с цветя

Мнениеот Мериголд » 19 Май 2009, 13:15

Ако беше ви се случило да видите пенсионерка, въоръжена с лозарска ножица, как се впуска да отреже върха на финиковата ви палма с "благородното" намерение да си я захване, защото много иска да има такава, но няма пари да си купи, хич нямаше да ви е смешно. А това не е единичен случай. Статистически, поне 70 % от всичко, което се насади на достъпно за тълпите място се унищожава "с добри намерения". Това си е посегателство върху чужда собственост и трябва да се наказва. Ако всеки, който мине може да си отчупи малко клонче, какво ще остане от растението? Единственото, което е допустимо е събирането на семена.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Следваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Majestic-12 [Bot]


cron