Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Градините на Сарафово

Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 03 Яну 2009, 22:57

Приятели, искам да ви запозная с прекрасните градини на Сарафово. Във времето, когато около нас всичко започна да се застроява, и все повече започваме да губим природата, зеленината и красотата. Сарафово е едно китно райско кътче до морето, което все още успява да съхрани своята зеленина и се е превърнало в зеления оазис на Бургас. Не мога да ви представя всички градини отведнъж, поради липса на време. Но ще ги подготвям и постепенно ще ви ги изпращам тук. Пишете, ако ви харесват и събудят интерес у вас. Първо ще ви представя един сборен клип с по една-две снимки от част от хубавите градини на Сарафово, а после ще ви ги показвам по отделно.

http://www.youtube.com/watch?v=vf8mYp0z ... nnel_page/

Предполагам, че тук ще намерите извор на красота и много идеи, които можете да приложете и вие.




Представям ви и първата градина, с която реших да започна показването по отделно. Това е градината на Декстъра. Прекрасни и много трудолюбиви хора. Градината си поддържа самата стопанка.

http://www.youtube.com/watch?v=RcVxeco8 ... annel_page

За по-добро качество кликни на ...
Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот mama Dani » 05 Яну 2009, 16:48

Привет от мамето! Предусещам, че ще се видят тук големи красоти, да не говорим, че морето ми е голямата любов! Но....нещо не ми се отварят клиповете, което е мой проблем естествено, предполагам, че трябва флашплеър за да тръгне, а аз не съм го изтеглила, защото работя с други плеъри и се опасявам, че ще натоваря компа, ако кача и този.... Дайте алтернатива или идея :?: ако искате на ЛС ще ви пратя скайпа си - да си даваме там разните пояснения, за да не тежим на форума, нали ;)
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 05 Яну 2009, 18:44

Привет Мама Дани радвам се да се срещнем с теб в този прекрасен нов форум .Strikt ми е споменавал за теб но ето че сега имам честтада ти пиша. Радвам се че показаното до тук ти харесва,но това е само малка част от това ,което съм ви подготвила
А за компютърната част -клиповете ще питаме сина -той по ги разбира Ще ти изпратя и скайп по лс.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот mama Dani » 05 Яну 2009, 19:26

zamakat написа:Привет Мама Дани радвам се да се срещнем с теб в този прекрасен нов форум .Strikt ми е споменавал за теб но ето че сега имам честтада ти пиша. Радвам се че показаното до тук ти харесва,но това е само малка част от това ,което съм ви подготвила
А за компютърната част -клиповете ще питаме сина -той по ги разбира Ще ти изпратя и скайп по лс.


ОК, чакам слънчица!
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 06 Яну 2009, 00:03

http://www.youtube.com/watch?v=r6v0aTdH ... re=channel

Тъй като неможах да подготвя следващия участник, изпращам ви още един сборен видео клип на градините на Бургаския Бевърли Хилс.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот mama Dani » 06 Яну 2009, 13:19

Успях да видя клиповете с плеъра на експлорeр, чудесно е , дъщеря ми каза че прилича на приказка. Между другото част от растенията които растат там виреят в диво състояние около мен в Бр-во, но на специфични места. Блатно кокиче, момкова сълза, а уникалната лилава анемония, само че във варианта със сребърни власинки, поради което и казват "коте" :lol: я има на едно скришно място -цяла плантация, също е пълно и с диви кокичета и синчец и диви циклами. Срещат се и около 4-5 вида доста редки папрати. Ще снимам и ще ти пусна растенията да ги видиш когато порастат отново и цъфнат. Твоята анемония от кой вид е - пусни я да я видя, ако я имаш снимана, защото и аз имам една лилава, много малко растение, но с прекрасни цветове. Имам и бяла.
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 07 Яну 2009, 00:26

надявам се с показаните градини да помогна с идеи на marchela за новата градинка.

Зимната градина на Звезделина. Почти целия първи етаж на къщата е превърнат в зимна градина.
http://www.youtube.com/watch?v=X1CXt5ZA ... annel_page

Дарина има много красиви клематиси и голяма палма трахикарпус.
http://www.youtube.com/watch?v=CD1M4bNN ... re=channel
Последна промяна zamakat на 13 Яну 2009, 21:50, променена общо 1 път
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот marchela » 11 Яну 2009, 20:59

Страхотни идейки Ани.Сега трябва да започна да събирам
цветята и да дойдеш да я оформим заедно. :) :) :-D
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце
 
Мнения: 337
Регистриран на: 04 Яну 2009, 15:53
Местоположение: Айтос

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 15 Яну 2009, 22:54

Още една градина - на дом "Ставреви"

Изображение_Изображение_Изображение_Изображение_Изображение_Изображение_Изображение_Изображение_Изображение_Изображение_Изображение_Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Градините на Сарафово

Мнениеот zamakat » 24 Яну 2009, 13:39

За хората, които не искат градините им да са превърнати в склад за натории и боклуци, предлагам една градина с богата декоративна окраса - градината на Мария. Така вие, скъпи съфорумци, ще можете да надникнете зад високите дувари и да се насладите на прекрасните сарафовски градини.

Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение _Изображение
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Следваща


Подобни теми


Назад към КРАСИВИ ГРАДИНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron