Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Покривни градини

Покривни градини

Мнениеот svetlozelen » 23 Мар 2009, 13:57

Вече в градската среда настъпва и покривното озеленяване.Какво мислите- има ли почва у нас?-как ви се струва градините да са над нас,а не пред нас?
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Re: Покривни градини

Мнениеот cvetar » 23 Мар 2009, 14:07

svetlozelen написа:Вече в градската среда настъпва и покривното озеленяване.Какво мислите- има ли почва у нас?-как ви се струва градините да са над нас,а не пред нас?

Много ще се радвам да го видя направено - но това предполагам ще са нови сгради,със съответните възможности да се грижат стопаните или някоя фирма за тях - защото когато строител и проектант предадат готовата сграда, не се знае доколко собствениците са готови със знания и имат ли желание....И ще са и един вид затворен тип градини - нали биха били частна собственост все пак ... Няма лошо -нали по света такива градини има - ще се появят и у нас... Не че не съм се замислял - ако знаеш каква широка тераса на тавана имаме.... :) ама сигурно ще ме помислят за изкукал комшиите,ако помъкна торбите с пръст и китки към тавана...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Покривни градини

Мнениеот Pavlina Nikolova » 24 Мар 2009, 15:44

А и старите сгради не са добре пригодени за този тип градини. Предполагам ... Пък да не говорим, че изисква средства, които собствениците на стари сгради едва ли са готови да дадат, за да се направи нещо такова. Поне не всички биха били готови на това. Останалите може да сеят в саксии или да инвестират в съвременни покривни градини. :-D Зависи ...
Но би било добре тази идея да просъществува, защото така би имало повече зеленина в градовете, което е добре. Както е добре и повече хора да имат растения по терасите.
Подкрепям идеята безрезервно!!!
А дали има почва у нас? - Надявам се!!!
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Покривни градини

Мнениеот zamakat » 24 Мар 2009, 17:26

Аз вече съм виждала в София такава покривна градина в една такава частна къща в Горублене.Торфът беше внесен от незнамси къде,защото тогава още тук нямаше внос ,имаше и басейнче с прозрачна стена и водна каскада да не казвап,че към нея имаше както подобава-остъклена зимна градина,сауна и солариум.Това става въпрос за преди около 6-8 год.
А като цяло темата за покривните градини е интересна и много актуална.Урбанизацията ни кара да го правим.Имам материалза това как го правят в мегаполисите, но ще трябва да го потърся.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Покривни градини

Мнениеот HobGoblin » 24 Мар 2009, 18:21

zamakat написа:Аз вече съм виждала в София такава покривна градина в една такава частна къща в Горублене.Торфът беше внесен от незнамси къде,защото тогава още тук нямаше внос ,имаше и басейнче с прозрачна стена и водна каскада да не казвап,че към нея имаше както подобава-остъклена зимна градина,сауна и солариум.Това става въпрос за преди около 6-8 год.
А като цяло темата за покривните градини е интересна и много актуална.Урбанизацията ни кара да го правим.Имам материалза това как го правят в мегаполисите, но ще трябва да го потърся.


малиииии, богат човек ще да е бил. кви чудеса само :)
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Покривни градини

Мнениеот zamakat » 24 Мар 2009, 21:13

Да наистина :f За онез времена ,па и за тез ,бе нещо невиждано и тогава направо паднах от коня :)
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Покривни градини

Мнениеот Мериголд » 24 Мар 2009, 23:14

Като начало със сигурност покривната градина трябва да е предвидена при проектиране на сградата, защото конструкцията трябва да може да понесе товара на всичките слоеве изолация, отводнителна система, напоителна система, почва, допълнителни архитектурни детайли и т.н.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Покривни градини

Мнениеот Strict » 24 Мар 2009, 23:20

вода на покрива е нещо ужасяващо :l
каквото и да се прави
каквито и изолации да се положат
никой не може да спре земята да се тресе
и винаги ще има пукнатини и течове....
може би за сукуленти и кактуси става :-vv
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Покривни градини

Мнениеот Neli Maneva » 24 Мар 2009, 23:43

Strict написа:вода на покрива е нещо ужасяващо :l
каквото и да се прави
каквито и изолации да се положат
никой не може да спре земята да се тресе
и винаги ще има пукнатини и течове....
може би за сукуленти и кактуси става :-vv

дойдохме си на думата : само кактуси и сукуленти :da
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Покривни градини

Мнениеот Мериголд » 24 Мар 2009, 23:46

Значи само седуми и семпервивуми, ама не става за възхищение и язък за труда :P
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Следваща


Подобни теми


Назад към КРАСИВИ ГРАДИНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot], Majestic-12 [Bot]


cron