Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво е това цвете????

Какво е това цвете????

Мнениеот tan4eto » 19 Мар 2009, 22:01

Хай.
Днес се порових по сайтовете с цветя и набарях една колежка по хоби ,която има страшни цветя.
За сега искам да Ви питам :
-Знаете ли какво е това цвете и нясой има ли го?
А дали може да си купя някаква фрма за размножаване от него?
Изображение
Аватар
tan4eto
Малко цвете
 
Мнения: 89
Регистриран на: 06 Мар 2009, 12:54
Местоположение: Plovdiv

Re: Какво е това цвете????

Мнениеот mama Dani » 19 Мар 2009, 22:40

Това е Мимулус /Mimulus / или т.н. клоунско цвете. Абсолютно лесно се гледа от семена. Не е едногодишно, каквото е всеобщо мнение. При добро съхранение зимата оцелява и се "вкарва" в следващата година без проблем. Можеш вече да го сееш. :-vv
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Какво е това цвете????

Мнениеот Мериголд » 19 Мар 2009, 23:08

В момента се предлага цъфнал разсад на цена на дребно 1 до 1,50 лв. в най-различни разцветки. Става въпрос за Пловдив, но може би и в други градове го има. Трудно оцелява през лятото в жегите ако е забравено на припек или не се полива редовно. Отглежда се като едногодишно, защото лесно се размножава и не си струва презимуването на закрито (като петуниите).
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Какво е това цвете????

Мнениеот Strict » 19 Мар 2009, 23:14

Мериголд написа:В момента се предлага цъфнал разсад на цена на дребно 1 до 1,50 лв. в най-различни разцветки. Става въпрос за Пловдив, но може би и в други градове го има. Трудно оцелява през лятото в жегите ако е забравено на припек или не се полива редовно. Отглежда се като едногодишно, защото лесно се размножава и не си струва презимуването на закрито (като петуниите).

трябваше да уточниш че на четвъртък пазара го има :)
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Какво е това цвете????

Мнениеот Мериголд » 19 Мар 2009, 23:17

Не само там, има го дори по цветарските магазини. Във фирмените магазини на "Дияна" е най-евтин (1 лв). Предполагам че и в оранжерията им ще е на свястна цена, но май дават само на едро.
Ето ме и мен!
Аватар
Мериголд
Експерт
 
Мнения: 163
Регистриран на: 06 Яну 2009, 03:43
Местоположение: Пловдив

Re: Какво е това цвете????

Мнениеот s_t_m » 20 Мар 2009, 00:15

tan4eto написа:Хай.
Днес се порових по сайтовете с цветя и набарях една колежка по хоби ,която има страшни цветя.
За сега искам да Ви питам :
-Знаете ли какво е това цвете и нясой има ли го?
А дали може да си купя някаква фрма за размножаване от него?
Изображение


Това е Mimulus, наричано в някои наши цветарски вестници "Клоунско цвете", което не ми звучи добре. Едногодишно. Семената се сеят всяка година точно сега - при 8-10 градуса. Отглеждах го от изток до голям чимшир и си хареса сенчестото място. Продават се пакетчета семена. Засейте си и ще се радвате много на това цвете. :-v
Аватар
s_t_m
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 17 Мар 2009, 00:12

Re: Какво е това цвете????

Мнениеот tan4eto » 20 Мар 2009, 09:35

:-p Благодаря на всички :da1
Ще се поразходя по цветарските магазини да го потърся и да си посея.Благодарности за подробната инфо от съгражданите :-da
Аватар
tan4eto
Малко цвете
 
Мнения: 89
Регистриран на: 06 Мар 2009, 12:54
Местоположение: Plovdiv

Re: Какво е това цвете????

Мнениеот КалиД » 20 Мар 2009, 22:33

Разкошно цвете,цяло лято е отрупано с цвят.Хваща се и от клонче,но няма смисъл.Размножаването със семена е лесно.Обича шарена сянка и влага.Красиво е във висящи саксии.
Аватар
КалиД
Експерт
 
Мнения: 92
Регистриран на: 21 Дек 2008, 22:22
Местоположение: гр.Девня

Re: Какво е това цвете????

Мнениеот mama Dani » 21 Мар 2009, 11:25

tan4eto написа::-p Благодаря на всички :da1
Ще се поразходя по цветарските магазини да го потърся и да си посея.Благодарности за подробната инфо от съгражданите :-da


Танче, ама че съм шматка и не се сетих да ти кажа вчера - значи в нашата оранжерия в службата има несметно количество разсад от мимулус и градинарката ми е голяма дружка! :D ......Нали се сещаш какво следва от тук нататък :da , така, че недей да купуваш.
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Какво е това цвете????

Мнениеот tan4eto » 21 Мар 2009, 12:49

mama Dani написа:
tan4eto написа::-p Благодаря на всички :da1
Ще се поразходя по цветарските магазини да го потърся и да си посея.Благодарности за подробната инфо от съгражданите :-da


Танче, ама че съм шматка и не се сетих да ти кажа вчера - значи в нашата оранжерия в службата има несметно количество разсад от мимулус и градинарката ми е голяма дружка! :D ......Нали се сещаш какво следва от тук нататък :da , така, че недей да купуваш.

Сори ,вчера си купих семенца,да вивим дали ще успея да ги захвана :f Все пак благодаря,но съм малко нетърпелива и отидох до Лора. :da
Аватар
tan4eto
Малко цвете
 
Мнения: 89
Регистриран на: 06 Мар 2009, 12:54
Местоположение: Plovdiv

Следваща


Подобни теми


Назад към КАКВО Е ТОВА ЦВЕТЕ ?

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани