Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Облагородяване на цитруси

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Pavlina Nikolova » 24 Фев 2009, 14:14

Charodeika написа:В нашия град има един разсадник ,в сайта им пише и цитруси но не виждам цени ,може да им пратиш имейл и да ги питаш ако те интересува :D
http://razsadnik-bg.com/index.php?optio ... &Itemid=82


Много благодаря, Чародейка! Това наистина е полезна информация! :da1
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Pavlina Nikolova » 24 Фев 2009, 18:10

Здравейте отново! :D
През деня имах работа с излизане и едва сега успях да звънна в разсадника в Петрич, чиито координати ми даде Чародейка. За жалост явно вече там няма никого. :l Но утре ще пробвам отново! :D Което не означава, че нова информация не ми е нужна. Надявам се на още отговори! :D :da1
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Charodeika » 24 Фев 2009, 18:41

Надявам се да има нещо за теб :D ,иначе аз съм виждала по пазарчетата баби да продават малки лимони ,дори има един дядо в нашия квартал ,който продава много цветя има и лимони ,но немога да му хвана работното време, ,ако видя нещо ще те имам в предивид и ще ти докладвам :da1
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Pavlina Nikolova » 24 Фев 2009, 18:51

Благодаря! :da1
Ще чакам да ми даваш нова информация, ако се сдобиеш с такава.
Пожелавам лека вечер на всички.

П. С. Майка ми има приятелка, която е от Петрич, но сега живее в Русе. Иначе ние есента идвахме към Петрич, но за съвсем кратко хапнахме там. Останах с прекрасни впечатления за града от малкото, което видях! :D До скоро писане! :D И успех със спасяването на червения ти портокал!!! :D :da
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот mama Dani » 24 Фев 2009, 20:10

Павлинка, щом си имаш бебчо - всичко ти е простено /студентка с бебе -до болка ми е познато!!! :l /, даже и хич да не можеш да отгледаш цитрус! Но и при нас се продават много по пазарите - и аз ще проверя, и ще ти кажа как вървят нещата. :D А за резници да не си посмяла да даваш пари - ние ще ти изпратим, ако се решиш на тоз подвиг...! :da
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Pavlina Nikolova » 25 Фев 2009, 12:20

Хех, благодаря много за отговора, мама Дани! :D То аз, че искам да се реша - искам. Но сега наваля този сняг и ще трябва май да поизчакам, че искам да ги посадя в горска пръст, смесена със селска оборска тор. Та да знам, че е екологично. :D Ти би ли ми пратила евентуално портокал, ако имаш и нямаш нищо против??? :f
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот zamakat » 25 Фев 2009, 20:24

Аз като на възрастта на Павчето имного исках лимонче-на онез времена да се мечтае за нещо друго е абсурд. То и лимончета нямаше. Тогава си хванах лимонче от семка- сега то е на 20 години.Тогава си мислех,че някой ден ще го облагородя,но още не е дошъл ред. :l и междувременно си купих за 5 лв облагороден кантонски лимон и още един вид, но са малки още, но вече имат пъпки, а големия още не е цъфнал. :l
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Neli Maneva » 25 Фев 2009, 21:58

семейство Серафимови продават облагородени цитруси. Като ходихме преди две години просто не им бяха готови за продан. На другата пролет им изпратих e-mail те ми обещаха да ми пратят с колетче. Понеже дръвчетата не бяха големи бяха евтини по 6 лв. бройката, аз зада им направя голям оборот навих съседите и поръчах 6 лимона. Може би са решили, че искам да правя бизнес с техните лимони и не ми изпратиха колета. А самите лимони бяха едроплодни и мъжът ми много искаше да имаме такъв. Та ако някой ходи напролет до Велика може да ни накупува по едно едроплодно лимонче, пък ние после ще пращаме пари и за растенията и за пътя и тръни за благодарност :D
Аватар
Neli Maneva
Експерт
 
Мнения: 147
Регистриран на: 19 Яну 2009, 21:04

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Pavlina Nikolova » 26 Фев 2009, 10:33

Благодаря отново за отговорите, момичета! :da1
За това село за втори път чета, но аз явно съм нещо боса и не знам за него. Бихте ли ми разяснили, моля.
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Облагородяване на цитруси

Мнениеот Pavlina Nikolova » 27 Фев 2009, 15:11

Кое е това семейство Серафимови? Аз бях търсила информация за селото с търсачката де, но ще се радвам да ми обясните.
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron