Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Какво отглеждате около езерцето или алпинeума?

Къде какви цветя отглеждате

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинума?

Мнениеот zamakat » 24 Фев 2009, 12:59

Благодаря,Златна Мери, за съвета рибки няма за сега но от онова чудо няма отърване- сега ще пробвам с твоето лекарство, но да не вземе да умори лилиите даваш ли гаранция
Папур,имах,но го изкорених, защото е прекалено хищен и не е за малко блатце като моето. А за списъчето -пускай разбира се - винаги ще има интерес ,не само за нас -сегашните потребители във форума, но и за тези които после ще се включат и ще искат да си правят езерца.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинума?

Мнениеот Алпина » 25 Фев 2009, 12:00

Отглеждам доста водни растения - Nymphaea, Nuphar, Nymphoides peltata, Lysimachia - няколко вида, Juncus - два вида, Typha minima, Pontederia cordata, Lobelia cardinalis, Acorus calamus, Acorus gramineus, Scirpus Variegatus, Caltha palustris, Lysichiton americanus, Equisetum hiemale "Robustum" и много други. А от местните блата - Sagitaria latifolia, Alisma, Butomus, Potamogeton и други. А от миналата година - едно хищно растение Utricularia - много се разрастна, любопитна съм дали ще презимува успешно и дали ще цъфти тази година.
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинума?

Мнениеот zamakat » 25 Фев 2009, 20:09

:) Алпинче, нали знаеш,че ще идвам напролет при тебза мурсалския чай,а сега ме заинтригува с водните- може да си харесам и нещо и от тях. Сега няма да ги търся из нета направо на място ще гледаме какво ще ми хване окото- ще взимам от изпитаната марка. :D :da
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинума?

Мнениеот Алпина » 26 Фев 2009, 17:53

Добре дошла си! :D
Аватар
Алпина
Експерт
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Яну 2009, 13:24

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 30 Мар 2009, 19:35

Едва снощи, 3-4 дни след като я получих, успях да засадя лилията, която си купих от Ани. Но преди това стоеше в кошче пълно с вода, така че не беше на сухо. :-D
Успяхме да я посадим едва вчера, защото саксията, която й купихме беше с дупки и на другия ден взехме и силикон (но залепихме пластмаси с Поксипол и чак после уплътнихме и със силикона), така че той трябваше да изсъхне хубаво. Добрата новина е, че днес към 15:30 часа реших да бутна да видя как са листата. Малките, които преди засаждането все още бяха съвсем навити, са започнали полека да се разлистват по-малко от 24 часа след "манипулацията". :-v Явно е, че веднага е усетила, че е посадена и условията са й достатъчно добри, хареса ли са й и сега се развива доста бързичко.
Надявам се листата скоро да се покажат на повърхността и до месец-два да ме радва и с цвят :da , който непременно ще ви покажа!!! :-p
Лека вечер на всички от мен! :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинума?

Мнениеот zamakat » 30 Мар 2009, 21:26

Иска слънце и хранителна почва. Ще чакаме да видим какъв цвят се е паднала, но и двете са красиви.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 30 Мар 2009, 22:43

zamakat написа:Иска слънце и хранителна почва. Ще чакаме да видим какъв цвят се е паднала, но и двете са красиви.


Да, ще чакаме, а след време ще си взема и от другия цвят. :D А в оранжериите в София все още не са докарали водни лилии (днес нарочно се обадих да питам), така че съм още по-щастлива, че си я взех от теб. :-v А и дори да бяха докарали - пак щях да се радвам, че взех точно от теб.
Благодаря за съветите. :-p
Почва й взех някаква за цъфтящи (че градинска от къде да си взема в София :) ; май беше холандска купената) и я смесих с горска, която имах от преди (от място с разлагащо се дърво) и пясък. До месец ще добавя и конска тор. Освен това добавих няколко капачки течна тор, та да я подсиля в началото. Чудя се да й слагам ли течна тор понякога и занапред???
А слънце я пече, когато няма облаци. :D
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 02 Апр 2009, 12:59

Лилията ми се развива стремглаво! :-v
Вчера забелязах, че едно листо е започнало видимо да приближава повърхността на водата, а днес е още по-близо. :-vv Скоро ще се покаже на въздух и слънце. :D
Листата долу също се поразтварят, а се е образувало и едно ново (още вчера го открих :D ). :-v
Всеки ден я проверявам, че не мога да трая. :) А вчера и днес хубаво слънце я пече (все още я пече де и щом е слънчево времето, всеки ден ще е така), така че се надявам възможно най-скоро да ме зарадва с цвят! :-p
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София


Re: Какво отглеждате около езерцето или алпинума?

Мнениеот Pavlina Nikolova » 03 Апр 2009, 12:43

Най-накрая успешно да кача снимка от собствен албум!!! :) :da :) :da :) :da
Нещо не се получава от този към форума, но нищо. :D

Ето така е сега водната ми лилия. Само да допълня, че ще долея още вода, но чакахме да се поутаи, че доста от почвата се беше вдигнала на повърхността на водата, докато се понапои. :D

Когато листата се покажат на повърхността, ще ви я покажа отново, а също и непременно, когато цъфне! :-v
Аватар
Pavlina Nikolova
Напредващи
 
Мнения: 421
Регистриран на: 23 Фев 2009, 19:06
Местоположение: Добрич-Русе-София

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към МЯСТО НА ЦВЕТЯТА

Кой е на линия

Регистрирани потребители: asexiesuxjaox


cron