Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Лавровишна /Laurocerasus officinalis/

раздел храстовидни

Лавровишна /Laurocerasus officinalis/

Мнениеот cvetar » 13 Ное 2009, 17:28

Този красив декоративен храст с вечнозелени едри кожести листа е много разпространен във Варна - по градинки и в Морската градина.Работата е там,че в разсадниците се размножава чрез присаждане върху дюлева подложка.Това личи ясно при вглеждане на непочистените с години подложки от поддържащите фирми... :( Аз пробвах това лято да го размножа чрез засаждане на костилка от плодовете,които прави - даже бяхме вече коментирали тук някъде с Дарина - питаше за този храст... И взе,че се получи успешно - така че желаещите да го имат в двора и градината си може да се пробват,ако желаят,стига да си съберат плодовете през лятото,като узреят.Храстът е много красив,като разцъфнат белите му цветове през пролетта,само че е отровно цялото растение без плодовете му.Размножавал съм го и чрез вкореняване на резници - като лимона,но може и във вода - но дългичко се чака...
Ето как изглежда моето семеначе днес,а е пораснало от костилка през това лято

Изображение

А ето как изглеждат узрелите плодове с костилки в тях

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Лавровишна /Laurocerasus officinalis/

Мнениеот cvetar » 09 Юни 2013, 20:29

Като гледам снимката в горното ми мнение и ... сравнявам колко е пораснала вече лавровишната ми....за 4 години е станала вече над 2 метра висока тъмнозелена красавица.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Лавровишна /Laurocerasus officinalis/

Мнениеот gepi » 03 Мар 2016, 19:12

Да,лавровишната е красива. И на мене ми харесва,но аз я размножавам с резници,не от семена.
Аватар
gepi
Малко цвете
 
Мнения: 7
Регистриран на: 27 Фев 2016, 22:46
Местоположение: Варна



Подобни теми


Назад към ХРАСТОВИДНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google Adsense [Bot]