Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Агра- Пловдивски панаир

Агра- Пловдивски панаир

Мнениеот zamakat » 09 Фев 2009, 12:49

Много се радвам, че нашия админ сложи тази толкова интересна секция, в която ще можем да следим актуалните събития през годината на цветните прояви не само у нас, но и в чужбина .
Ето че се задава и първата изложба в Пловдив от 18-22 февруари. Изложението е селскостопанско, но ще гостуват много чуждестрани производители на цветя. Давам думата на пловдивчани да разкажат впечатления от предишните изложби. Аз лично имам голямо желание да я разгледам на живо . Като започне ще си шушукаме кой какво интесно цвете е открил.Ще се надяваме за тези които не успеят да видят изложбата пловдивчани да ни направят някои интересни репортажчета и да качат някои снимки. Ние пък бургазлии ще ви разкажем за нашата флора , която също е много интересна цветна изложба. Аи софиянци също после могат да пуснат една темичка за техните цветни изложения и да ни поканят-може и пък да отидем да ги разгледаме ,а,ко ли пъкне-ще гледаме крсотити на снимка.
УСПЕХ НА НОВАТА НИ РЕПОРТАЖНА СЕКЦИЯ :da :D :f
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Агра- Пловдивски панаир

Мнениеот Strict » 09 Фев 2009, 14:52

миналата година имаше доста изложители ...но предимно на семена и разсад и по малко на живи китки :f
но има интересни неща ...
а след месец е Цветна пролет и там вече е специално за китки и нищо друго :-vv
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Агра- Пловдивски панаир

Мнениеот mama Dani » 09 Фев 2009, 19:52

Миналогдишната "Агра" беше много интересна, между тракторите се оказа, че се намират прекрасни китки, семена и луковици, а в палатите има кафенца, където човек може да си почине от "шматкането" с часове , да позяпа интересни хора, дошли да гледат също като нас и да опознае други любители на растения. :D
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Re: Агра- Пловдивски панаир

Мнениеот zamakat » 09 Фев 2009, 21:24

[url]http://www.fair.bg/bg/downloads/firmslist.htm?guid={20149F6A-81F4-4366-BD6C-10AE939F0B1C}[/url]
Това би трябвало да е списъка със фирмите които ще участват на изложението
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Агра- Пловдивски панаир

Мнениеот svetlozelen » 11 Фев 2009, 15:57

Strict написа:миналата година имаше доста изложители ...но предимно на семена и разсад и по малко на живи китки :f
но има интересни неща ...
а след месец е Цветна пролет и там вече е специално за китки и нищо друго :-vv

По мое наблюдение Агра е за земеделска техника и зеленчукопроизводители...да,вярно е,че има семена,но за повечето профита сроковете за засяването им са минали отдавна/напр. при мен има вече разсад вербена и бегония/,петунията е поникнала и т.н. Може би стават за любители,но и боклуци има много сред фирмите,предлагащи семена...да не ги вкарвам в черния списък сега.....
Бях и на Бургасфлора миналата година и се изумих-масово участваха прекупвачи и вносители на неаклиматизирана растителност....а за цените :? направо нямам думиииииииии!
Един съвет-ако ви предлагат растения,внос от по-топли страни/Италия,Испания/не купувайте,колкото и да са красиви,интересни и рядко срещани...практикува се обратното-от по-студени места аклиматизацията е по-успешна!
Аватар
svetlozelen
Експерт
 
Мнения: 107
Регистриран на: 02 Фев 2009, 12:53

Re: Агра- Пловдивски панаир

Мнениеот zamakat » 11 Фев 2009, 16:19

Направи ми впечатление във списъка, че тази гръцка фирма, за която стана въпрос преди - Мавромати-пловдивчани ще се сетят-сега е в списъка на участници във Видове цветя.Има още един такъв списък и с фирми за семена.Но нещо не мога да ги копирам.Дали ще имат гунерки?
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Агра- Пловдивски панаир

Мнениеот cvetar » 11 Фев 2009, 16:52

svetlozelen написа:Един съвет-ако ви предлагат растения,внос от по-топли страни/Италия,Испания/не купувайте,колкото и да са красиви,интересни и рядко срещани...практикува се обратното-от по-студени места аклиматизацията е по-успешна!

Така е наистина - и ако знаеш колко примери мога да дам в подкрепа на този ти съвет... Масово се поръчват облагородени хибискуси - от Италия и Холандия,палми....и после... :l :l :l :l Но всичко си идва на мястото,като се опари човек...Обаче рядко има местен производител - а търговците предпочитат да внасят готови растения,щото това им е по-изгодно...но не винаги е изгодно и за купуващите...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Агра- Пловдивски панаир

Мнениеот Strict » 11 Фев 2009, 19:04

преди 2 години например правех така...
отивам в киткарник....зяпам китките и си харесвам нещо
записвам в мобила името ме и после в къщи на гугъла :)
на другия ден подготвен отивам и си вземам каквото съм набелязал :-vv
обаче сега почти няма китка да ме изненада на пазара...
на изложения тук -там нещо неизвестно но вече въртя на форумки които проверяват в гугъла и с прясно инфо решавам какво да правя :)
Аватар
Strict
Средно цветенце
 
Мнения: 414
Регистриран на: 23 Окт 2008, 20:00
Местоположение: Несебър

Re: Агра- Пловдивски панаир

Мнениеот zamakat » 11 Фев 2009, 19:43

И аз така правя - не купувам нещо без да имам информация за него и без дали ще мога да го гледам.Че имам много горчив опит :l и пак стават грешки.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Агра- Пловдивски панаир

Мнениеот mama Dani » 11 Фев 2009, 20:34

И нищо да не купиш, пак си струва да отидеш да позяпаш...най-малкото ти се проветрява мозъкът. :f
Аватар
mama Dani
Експерт
 
Мнения: 568
Регистриран на: 07 Дек 2008, 13:17
Местоположение: Пловдив - Брацигово - Пещера

Следваща


Подобни теми


Назад към ИЗЛОЖБИ И ИЗЛОЖЕНИЯ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ahspiapa


cron