Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Как се пикира разсад пипер и домати

пишете всичко за зеленчуковите градини

Как се пикира разсад пипер и домати

Мнениеот cvetar » 02 Мар 2013, 18:55

Изгледайте едно филмче как пикират японците...разсад в голямo количество ...без корени ! А аз съм им шетал коренче по коренче,внимателно,бавно....Но човек се учи цял живот...

Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Как се пикира разсад пипер и домати

Мнениеот cvetar » 26 Мар 2013, 19:46

Ако искате да имате за по-късно домати,а вече сте засадили купуван скъп разсад в градината - изгледайте филмчето.Този японец няма нужда от преводач ...вижте как дори страничните разклонения - така наречените колтуци,биват вкоренявани,за да дават плод...Нищо не се хвърля...а като вкорените колтуците,които обикновено се отстраняват от растенията и се хвърлят у нас...ще имате разсад за по-късни домати без пари.И като си помислите...той не го прави от бедност това нещо ! Има достатъчно разсад,но не хвърля почистените странични разклонения,а ги събра във вода и ги посади в кофички... ! И ако и вие сте си купили 10 корена скъп разсад,може да си вкорените като него още поне 20 отстранени колтука от развилите се растения,за да ядете още домати...Внимавайте какво прави след 3-тата минута на филмчето....

Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Как се пикира разсад пипер и домати

Мнениеот Phanagoria632 » 08 Юни 2013, 00:03

С голям интерес изгледах клипчетата и понеже тази година отглеждам домати на терасата много ме заинтригуваха. Чудих се аз и на края тествах.
Първи опит с култуци ... успешен :?
Втори опит ... понеже използвах в други саксии почвата от чашките в които бях посяла дометите за разсада (явно е имало непоникнали семена ) та ни в клин ни връкав те поникнаха ... клъцнах ги както на клипчето и да не повярва човек те се прихванаха и сега са с 4 санта по високи :?
Догодина почвам със семената още от зимата ще посадя по няколко от вид който ще си избера и като поникнат ще садя по два в чувал. Така смятам до края на май да съм напълнила чувалите с по 6 корена. Първите посадени вече (може би) ще зреят. Вторите ще са вързали (отново може би). А последните ще ги чакам за зелена туршия късна есен.
Системата ще я пробвам това не значи че плановете ще станат както съм ги планирала но ми е много мерак да опитам :b
Също така възнамерявам От тези които останат последни да извадя култуци и да опитам да ги презимувам все едно в оранжерия. И така ЕВЕНТУАЛНО по- другата година ще имам пресни домати от миналогодишната сеитба :) :) :) :P
Убийствена фантазия имам ... чак сама си се чудя на акъла :ppp
Аватар
Phanagoria632
Малко цвете
 
Мнения: 53
Регистриран на: 22 Май 2013, 19:27
Местоположение: София

Re: Как се пикира разсад пипер и домати

Мнениеот simeon128 » 11 Сеп 2013, 23:10

Много полезни клипчета. Благодаря за споделянето.
Аватар
simeon128
Малко цвете
 
Мнения: 11
Регистриран на: 02 Сеп 2013, 12:59
Местоположение: София



Подобни теми


Назад към ЗЕЛЕНЧУКОВИ ГРАДИНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ofwofiakeri


cron