Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

раздел декоративно-цъфтящи

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Mishi » 12 Мар 2012, 17:23

Благодаря много!Имам вече и течен тор и така ще правя на следващото напояване!Значи на всяко напояване да слагам и тор.
Аз сега си поръчах една пластмасова саксийка и смятам там да сложа Дендробиума
http://emir.bg/order/index.php?main_page=product_info&cPath=13_63_169&products_id=964
Смятам отдолу да сложа и малко камъчета да се отцежда по добре.Някои ползвал ли е такава?
Аватар
Mishi
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Мар 2012, 15:04

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 27 Мар 2012, 17:25

Най-после дочаках и аз цвят на фаленопсис в домашни условия тази пролет....Е,струваше си чакането.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Rea » 14 Май 2012, 07:56

От кога чакам да видя орхидейката, Цветар :D

Много нежен млечнобял цвят. Разкошна е!

Моето мини още седи цъфнало. Който дойде вкъщи, се залепя най-напред за него :P

Миши, мите орхита са в прозрачни пластмасови саксийки. Дупча ги отсъде с един поялник. Държа ги в стъклени прозрачни кашпи. Минито разви много бързо кореновата си система, откакто го преместих. Сега реанимирам една бяла като на Цветар. Дано потръгне и с нея.

Да споделя впечатления: много целеустремени и последователни китки са фаленопсисите. Когато решат да развиват корени, правят само това, решат ли да правят листа, спират другите дейности.
Аватар
Rea
Средно цветенце
 
Мнения: 105
Регистриран на: 09 Ное 2009, 21:06

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 14 Май 2012, 20:16

Rea написа:От кога чакам да видя орхидейката, Цветар :D
Много нежен млечнобял цвят. Разкошна е!
Моето мини още седи цъфнало. Който дойде вкъщи, се залепя най-напред за него :P

И аз чаках...и вече 2 месеца и се кефя на цвета...Не зная колко още ще го задържи - но много я бива,да.

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот viLi » 19 Юни 2012, 00:16

Здравейте, имам проблем с моята орхидея (същата е като на cvetar) има някакви зеленикави петна по листата на почти всички цветове . Ако някой може да помогне и да ми каже какво да правя ? НЕЗНАМ ДАЛИ Я ГЛЕДАМ ПРАВИЛНО ИМАМ Я От няколко месеца и си цъфтеше нормално , но скоро не е цъфнала . Като си я купих ми казаха, че трябва да я потапям в съд с вода и до постои така няколко минути (така ли се поливат попринцип)? :l
Аватар
viLi
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Юни 2012, 23:56

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот HobGoblin » 19 Юни 2012, 11:25

ами най добре е да видим снимка, но по описанието причина на ботритис. не е страшно, но цвета не може да се спаси, просто изчакай да прецъфти, махни цветовете и профилактично с водата с поливането използвай някой системен фунгицид. успех! :D
ако не можеш да намериш истината там където си, къде другаде мислиш да я търсиш
http://www.facebook.com/h0bg0bl1n
Аватар
HobGoblin
Експерт
 
Мнения: 346
Регистриран на: 21 Фев 2009, 00:33
Местоположение: София

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот viLi » 19 Юни 2012, 13:29

ето така изглежда цвета, но не на всички има такива петна
Изображение
Аватар
viLi
Малко цвете
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Юни 2012, 23:56

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Greta » 24 Юни 2012, 15:46

Здравейте и от мен!
От скоро имам орхидея фаленопсис, много е красива - бели цветчета с розово и лилаво. Моля ви за съвет - първите две седмици всичко беше наред с нея, но след това, за една нощ, извъднъж едното клонче пожълтя и цветовете изпокапаха. След дълго четене във форумите махнах отрязах, но след като я полях, и другите две клончета с много цветове също изсъхнаха, все още не са окапали, но мисля, че това им предстои. Не мога да разбера защо, предполагам, че съм я преполяла. Сложих камъчета в саксийката, защото четох, че помагат срещу изгниването, но не мисля, че има подобрение. Вече ми се вижда, че и второ клонче е пожълтяло. Моля ви, бихте ли ми дали съвет какво да правя, много ми се искаше да я гледам и да й се радвам по-дълго време.
Аватар
Greta
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Юни 2012, 15:21

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот cvetar » 24 Юни 2012, 19:27

Greta написа:Здравейте и от мен!
От скоро имам орхидея фаленопсис, много е красива - бели цветчета с розово и лилаво. Моля ви за съвет - първите две седмици всичко беше наред с нея, но след това, за една нощ, извъднъж едното клонче пожълтя и цветовете изпокапаха. След дълго четене във форумите махнах отрязах, но след като я полях, и другите две клончета с много цветове също изсъхнаха, все още не са окапали, но мисля, че това им предстои. Не мога да разбера защо, предполагам, че съм я преполяла. Сложих камъчета в саксийката, защото четох, че помагат срещу изгниването, но не мисля, че има подобрение. Вече ми се вижда, че и второ клонче е пожълтяло. Моля ви, бихте ли ми дали съвет какво да правя, много ми се искаше да я гледам и да й се радвам по-дълго време.

И с моята,като я купихме отначало,се случи същото - беше с много цветове,които опадаха в къщи на новото и място.Промяната на условията на отглеждане води до тези нежелани за нас последствия,цветето си реагира и няма да го спреш.Сложи я на постоянно светло място,не я мести да си свикне с мястото.Ще опадат сега цветовете и ...догодина като моята ще те зарадва с нов цветонос.Поливай по-добре рядко и я тори.Изцеждай добре водата след накисването да не остава по корените.И...пусни някоя снимка да я видим.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Въпроси относно фаленопсис - phalaenopsis

Мнениеот Greta » 24 Юни 2012, 20:23

cvetar написа:
Greta написа:Здравейте и от мен!
От скоро имам орхидея фаленопсис, много е красива - бели цветчета с розово и лилаво. Моля ви за съвет - първите две седмици всичко беше наред с нея, но след това, за една нощ, извъднъж едното клонче пожълтя и цветовете изпокапаха. След дълго четене във форумите махнах отрязах, но след като я полях, и другите две клончета с много цветове също изсъхнаха, все още не са окапали, но мисля, че това им предстои. Не мога да разбера защо, предполагам, че съм я преполяла. Сложих камъчета в саксийката, защото четох, че помагат срещу изгниването, но не мисля, че има подобрение. Вече ми се вижда, че и второ клонче е пожълтяло. Моля ви, бихте ли ми дали съвет какво да правя, много ми се искаше да я гледам и да й се радвам по-дълго време.

И с моята,като я купихме отначало,се случи същото - беше с много цветове,които опадаха в къщи на новото и място.Промяната на условията на отглеждане води до тези нежелани за нас последствия,цветето си реагира и няма да го спреш.Сложи я на постоянно светло място,не я мести да си свикне с мястото.Ще опадат сега цветовете и ...догодина като моята ще те зарадва с нов цветонос.Поливай по-добре рядко и я тори.Изцеждай добре водата след накисването да не остава по корените.И...пусни някоя снимка да я видим.


Здравейте отново, много благодаря за бързия отговор.
Ето няколко снимки на красивата орхидея, или поне когато беше такава:
Изображение
Изображение

и ето на какво прилича вече

Изображение
Изображение

изсъхналия цветонос го отрязах току що, но се чудя дали да не направя същото и с последния, тъй като мисля, че жълтия цвят и изсъхването е тръгнало по цялото стебълце ....
Аватар
Greta
Малко цвете
 
Мнения: 3
Регистриран на: 24 Юни 2012, 15:21

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЦЪФТЯЩИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron