Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот cvetar » 24 Яну 2009, 11:28

zamakat написа:Предлагам луковици за размяна на амарилис - бял и мандаринено оранжево - за червена или някакъв друг.
Изображение

zamakat написа:А на Цветар амарилисите са страхотни.В началото от снимките не можешеда се разбере колко са големи, но сега с тоз сантиметър направо се шашнах.Моите са други цветове,но не мога да ги докарам тоз размер.И понеже имам много детки отивам веднага на темата за размяна.

E ако наистина цветът на цъфтене е такъв като на показаната снимка - оранжев - предлагам ти за замяна една на цъфтящ в червено.Ако имаш път към Варна,вземи я - а моята си е в саксия,не ми се иска да я вадя да начупя корените - да не загуби цвят сега напролет.Не е спешно - като се постопли - ще се разберем как да стане. Моята е от този вид :
Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот zamakat » 24 Яну 2009, 12:37

Да, исками се с evge да се разберем за някой цитрус и като ходя при нея ще го съчетаем и ще издебнем момент като цъфнат и ще ти покажа точно цвета, защото сега като не са цъфнали и не мога да разбера коя луковица каква е. И за да сме сигурни може би ще ти дам направо цъфнала за да я видиш като цвят дали те устройва. Ако ти хареса ще ти я дам. Наистина такъв червен нямам. Ех, моя може да не е толкова голям ама това е защото забравям да ги подхранвам. Ти ще си го направиш такъв голям. :) :D :da Много се радвам, много съм щастлива.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот zamakat » 29 Яну 2009, 22:52

Тъй като разменям резници и готови растения от почти всички мои растения, публикувам тук списъка им. Ако някой намери там това, което търси и има нещо, което може да ме заинтересува и го нямам, може да ми се обади.

Ето го списъкът:
http://plamski91.hit.bg/ani/spisak.xls

Дата на последна версия: 29 Януари 2009 г.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот Charodeika » 29 Яну 2009, 23:19

zamakat мен ме интересуват 3 растения ,тамарило ,пепино и митра ,но се чудя какво да ти предложа аз ти си виждала албумите ,ако нещоти хареса и мога да ти дам от него ,свиркай :D
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот zamakat » 30 Яну 2009, 00:41

Чародейка написа:zamakat мен ме интересуват 3 растения ,тамарило ,пепино и митра ,но се чудя какво да ти предложа аз ти си виждала албумите ,ако нещоти хареса и мога да ти дам от него ,свиркай :D



Здравей ,чародейка,тамарилото съм пуснала обява в продавалника за продаване,от пепиното евентуално може да се направи размяна на пролет,но не ми е останало време да разгледам твоите,а миртата е още малка и от нея още нямам нищо . :D
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот zamakat » 02 Фев 2009, 15:03

1-Подарявам трилистници, най различниразмери саиздънките .Толкова много станаха че вече нямам саксии.Иначе ги харесвам -дават много зеленина ,не му слагам снимка защото всеки го знае. :f
2-Продавам новозеландски лен.Височина на издънката ок.-50 см.Ще му сложа снимка и в продавалника.Той е бавнорастящо растение и затова цената на старо растение е мн. висока. Това е 15 лв. :f
3-Имам семена от лилиум orange Pixie.Търся ентусиаст да ги сее и отгледа и ако има добро желание да ми даде едно. :f
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот Charodeika » 02 Фев 2009, 19:33

ако няма други кандидати за семената ,мога да се заема ,обичам да сея семена :D
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот victory_ » 03 Фев 2009, 20:26

здражеите аз многпо обичам всички цветя ,много харесах жълтата кала имам бяла ,но сигурно и ти имаш искам още да попитам за картофената палма,ананаса и кивито
как мога да се сдобия с тях и да питам дали на кивито имаш и мъжки и женски растения
искам да попитам какво да ти предлижа в замяна на тези цветя

-------------------------------------------------------------------

zamakat написа:подарявам издънки от Керия Японика.
Изображение


Разменям грудки на жълта кала за друг цвят.

Изображение

Предлагам луковици за размяна на амарилис - бял и мандаринено оранжево - за червена или някакъв друг.

Изображение
Изображение

Продавам водна лилия - бяла и червена.

Изображение
Аватар
victory_
Малко цвете
 
Мнения: 59
Регистриран на: 03 Фев 2009, 20:18
Местоположение: Костинброд

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот zamakat » 04 Фев 2009, 12:58

Чародейка написа:ако няма други кандидати за семената ,мога да се заема ,обичам да сея семена :D

Здрасти Чародейка, като писах за семенцата точно тебе имах в предвид , ночаках ти сама да си кажеш :D . :-D Готово семенцата са за теб-само трябва да се уговорим на ЛС.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Мнениеот Charodeika » 04 Фев 2009, 13:45

zamakat написа:
Чародейка написа:ако няма други кандидати за семената ,мога да се заема ,обичам да сея семена :D

Здрасти Чародейка, като писах за семенцата точно тебе имах в предвид , ночаках ти сама да си кажеш :D . :-D Готово семенцата са за теб-само трябва да се уговорим на ЛС.

:) ще се радвам да ги отгледам :-p
Щом затвориш очи,аз ще дойда в съня ти,с нежни кротки коси и с крилете на истинска фея.Тиха песен в нощта сред листата от клен ще запея..И ще бъдем деца и ще бродим в мечти през сияйни златисти пътеки,а когато отвориш очи,аз ще бъда прозрачна сълза ....
Аватар
Charodeika
Напредващи
 
Мнения: 164
Регистриран на: 16 Яну 2009, 18:31
Местоположение: На края на света !

ПредишнаСледваща


Подобни теми


Назад към РАЗМЕНЯМ - ПОДАРЯВАМ - ПРОДАВАМ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Google [Bot]