Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Трилистник

раздел декоративно-листни

Трилистник

Мнениеот DarkPrince » 06 Окт 2010, 16:55

Здравейте.От няколко дена (5-6) трелистника ми плаче нещо има по едното листо точно като сълзи вода една дълга ивица и капе от време на време.Въпросат ми е какво да направя за този проблем?
Аватар
DarkPrince
Малко цвете
 
Мнения: 13
Регистриран на: 14 Юли 2010, 00:28

Re: Трилистник

Мнениеот ivalin25 » 17 Фев 2011, 16:17

Здравейте. Искам да попитам тези от вас които отглеждат трилистник - при някой от вас дали е цъфтял , защото аз останах много изумен от това , че моя изкара пъпка и ще цъфти.
Аватар
ivalin25
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2009, 18:22

Re: Трилистник

Мнениеот zamakat » 26 Фев 2011, 20:43

И моите цъфтят, зимата ги държа на студено, защото са големи и не мога да им осигуря отопление, за отопленото все другите са с предимство.Мин. зима когато отвън беше -20, всичките изгниха до дъно. Изрязах ги и после лятото отново покараха. Най голямо беше изумлението ми , че в късна пролет почти лято, в градината ми покара трилистник, там където бях оставила един без да прибера, защото бяхя много се размножили и не си направих труда да го вадя и го бях прежалила. Стария беше изгнил, но малка издънка беше оживяла и се оказа какво, че трилистника може за зимува отвън тук , нещо като перенно.Сега ще видим какъв ще е резултата след тая зима, издънката отново изгни, дали ще се покаже отново? Нещо май не ми се вярва ,но ще видим.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Трилистник

Мнениеот pachetooo » 05 Мар 2011, 23:30

DarkPrince написа:Здравейте.От няколко дена (5-6) трелистника ми плаче нещо има по едното листо точно като сълзи вода една дълга ивица и капе от време на време.Въпросат ми е какво да направя за този проблем?

това не е проблем съе сем норнално е.
Decenia написа:Относно запитването Ви -Да,и моите Трилистници са цъфтели.Цвета им наподобява зелена Кала,няма приятен аромат,но е интересен.За съжаление на много малко хора цъфтят по принцип и щастливци са тези,които могат да се похвалят с цъфтеж. :-vv
и моят цъфти дори и сега през зимата (изкарва едно листо и от него 2 цвтта и пак 1 листа 2 цвята дори и след прецъфтяването се задържа цвета и сега хваща семе)
това е той от есента
Изображение
а това е семето което хвана
Изображение
Аватар
pachetooo
Малко цвете
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Мар 2011, 22:52

Re: Трилистник

Мнениеот Mira_MB » 01 Юни 2011, 16:42

Маллееее,на колко години е този красавец,който се е разцъфтял така?
:?
Аватар
Mira_MB
Малко цвете
 
Мнения: 63
Регистриран на: 15 Яну 2011, 22:45

Re: Трилистник

Мнениеот 606inka » 14 Авг 2011, 12:17

здравейте :P . имам огромен проблем с моя трилистник и ще се радвам ако някой ми помогне :pp4 . та проблема му се появи зимата когато листата започаха да пожълтяват, майка спомена че може да е от преполиване. така или иначе проблема вече беше на лице трилистника умираше :l в началото на пролетта го пресадих в голяма саксия и уж тръгна добре , избиха нови листа но радостта ми беше кратка, порафи факта че новите листа започнаха да пожълтяват отново и на повърхността им се появи паяжина. някой има ли някаква идея какво се случва с трилистника ми
държа да отбележа че го поливам умерено :pp2
Аватар
606inka
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Авг 2011, 12:01

Re: Трилистник

Мнениеот cvetar » 14 Авг 2011, 15:45

За да ти помогнем,и ти трябва да ни помогнеш - пусни една снимка тук на тези паяжини...вероятно имаш акари.Но все пак нека да видим - снимай отблизо листата с паяжинки.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Трилистник

Мнениеот 606inka » 14 Авг 2011, 21:50

a kak става качването на снимки :pp3
Аватар
606inka
Малко цвете
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Авг 2011, 12:01

Re: Трилистник

Мнениеот cvetar » 15 Авг 2011, 15:53

606inka написа:a kak става качването на снимки :pp3

... :P обикновено става с намиране и прочитане на темата във форума ни,коята касае такава операция...Не е сложно,ето ти темата...
viewtopic.php?f=16&t=384
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна


Следваща

Назад към ДЕКОРАТИВНО-ЛИСТНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron