Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Мадагаскарска палма

раздел палми

Мадагаскарска палма

Мнениеот Tity » 02 Дек 2009, 20:46

Имам мадагаскарска палма, която за почна да загнива на нивото на почвата. Отрязах я до здраво, засуших я 5 дни и я посадих в субстрат за сукулентни. Някаде прочетох, че има стимулатор за вкореняване. Какво представлява и как се използва? Мога ли да го използвам в моя случай за да си спася палмичката?
Благодаря предварително
Аватар
Tity
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Дек 2009, 20:39

Re: Мадагаскарска палма

Мнениеот baba_tzveta » 03 Дек 2009, 10:11

Tity написа:Имам мадагаскарска палма, която за почна да загнива на нивото на почвата. Отрязах я до здраво, засуших я 5 дни и я посадих в субстрат за сукулентни. Някаде прочетох, че има стимулатор за вкореняване. Какво представлява и как се използва? Мога ли да го използвам в моя случай за да си спася палмичката?
Благодаря предварително

Не мога да помогна със съвет за палмичката, но за стимулаторите за вкореняване, макар че излизаме от темата- има в повечето цветарски магазини, към някои от тях дават листовки с дозирането и начина на приложение, а най-хубавото, че може да се ползва смесен с водата за поливане, ако някое растение не върви добре. Остава само да попиташ в магазините. Аз го използвам непрекъснато за вкореняване на резници-има страхотен ефект.
Аватар
baba_tzveta
Средно цветенце
 
Мнения: 188
Регистриран на: 21 Юли 2009, 15:30
Местоположение: Варна

Re: Мадагаскарска палма

Мнениеот PALMA » 28 Сеп 2010, 03:50

Моля вииии помагайте със съвети за отглеждането на Мадагаскарската палма. :l Имам една и за малко щях да я убия,искам да знам къде съм сгрешила,за да не го повтарям в бъдеще!!!Ще чакам с нетърпение :f
Аватар
PALMA
Малко цвете
 
Мнения: 12
Регистриран на: 29 Авг 2010, 15:57



Подобни теми


Назад към ПАЛМИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron