Switch to full style
раздел палми
Добави отговор

Арека (Areca lutescens)

24 Мар 2009, 20:49

Това е една от най-разпространените палми. Спада към семейството на кокосовите, но на външен вид се различава от тях. Листата на младото растение са слаби и редки, но с времето стават пищни и красиви. Типичен за този вид е стволът, който наподобява този на бамбука. Родината й е Мадагаскар, тоест в нейната стая трябва да е много топло. Освен това и много светло, но защитено от преките слънчеви лъчи. През нощта температурата не бива да пада под 15 градуса. Почвата трябва да е постоянно влажна, а водата да е със стайна температура. Хладната вода предизвиква у растението шок.

Re: Арека (Areca lutescens)

24 Мар 2009, 21:18

Много трудно,поне аз намирам инфо за тази палма.
Ето я и моята:
Изображение
Аз я поливам в чинийката,бърша и листата всеки ден,когато я пресаждах гледах орехчетата да са над почвата.Температурата в стаята където е достига до 27 градуса.

Re: Арека (Areca lutescens)

24 Мар 2009, 23:15

не обича варовита вода и ТОР.звучи странно но е вярно.

Re: Арека (Areca lutescens)

24 Мар 2009, 23:22

Роси искам да те попитам под "Тор" какво имаш в предвид:
течни торове за подхранване или оборски тор,защото моята преди няколко дни я поливах с течен тор.

Re: Арека (Areca lutescens)

25 Мар 2009, 15:10

Танче,аз ползвах зелен кристалон .и понеже също като теб не открих много информация,отидох да попитам продавачката в магазина от който я купих.със сигурност знаех,че тя гледа такава от доста години.та ,тя ми каза:"аз,забравих ли да те предупредя.тя не обича да я торят,никак не обича".но ти не се отчайвай.нали знаеш има си общи правила,а оттам нататък ,както ги свикнеш. :)

Re: Арека (Areca lutescens)

25 Мар 2009, 16:04

Роси ми точно днес я торих с зелен кристалон :? :?
абе каквото стане ако вземе да се гътне ще си купя друга :) :)

Re: Арека (Areca lutescens)

25 Мар 2009, 19:39

споко....няма да се гътне.иии,знай ли човек..току виж на твойта и харесало. :P

Re: Арека (Areca lutescens)

25 Мар 2009, 20:48

роси написа:споко....няма да се гътне.иии,знай ли човек..току виж на твойта и харесало. :P


А дано й хареса,че да реши да ми пробие тавана :) :) :) :) :) :)
Добави отговор