Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум

РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Фикус Бенджамин

600.00 лева
от shelgin

Цвете ахименес

0.50 лева
от desita

Еделвайс в саксия

5.00 лева
от Георги_1

Продавам спешно на символична цена

20.00 лева
от кара-мими

Синя трева - Фестука

2.00 лева
от yyyy_yy

Синя трева - Фестука

2.00 лева
от yyyy_yy

Продавам водни лилии

10.00 лева
от vlad

Продавам финикова палма

10.00 лева
от Спасова

Продавам палма Вашингтон

5.00 лева
от Спасова

Бенджамин

200.00 лева
от boby_stefanova

ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

раздел палми

ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот milenskaj » 03 Фев 2009, 11:00

През пролетта мъжа ми ми подари сикас. Беше с 5 много добре оформени листа и се развиваше чудесно- до зимата. Не съм го изнасяла навън дори и лятото да не би да е на течение. Добре си беше и вътре, явно мястото му харесваше. Когато обаче трябваше да го преместя и светлината му дойде сигурно малко започна да жълтее. Всичките му листа изсъхнаха. Отрязах ги. Казаха ми, че ако стеблото му е твърдо може и пак да пукне и изкара листа. Вярно ли е това?
Аватар
milenskaj

Re: ОТГЛЕЖДАНЕ НА ЦИКАС

Мнениеот cvetar » 03 Фев 2009, 14:42

milenskaj написа:През пролетта мъжа ми ми подари сикас. Беше с 5 много добре оформени листа и се развиваше чудесно- до зимата. Не съм го изнасяла навън дори и лятото да не би да е на течение. Добре си беше и вътре, явно мястото му харесваше. Когато обаче трябваше да го преместя и светлината му дойде сигурно малко започна да жълтее. Всичките му листа изсъхнаха. Отрязах ги. Казаха ми, че ако стеблото му е твърдо може и пак да пукне и изкара листа. Вярно ли е това?

Налага се сама да провериш... :) Цикасът не е капризен,ако не го местиш и не му променяш рязко условията на отглеждане....Сега внимавай с поливането - като е без листа,се нуждае от по-малко вода - да не го преполееш .Осигури му по възможност много светлина и да е на топло...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор

Мнениеот victory_ » 08 Фев 2009, 13:41

Искам и аз да се включа в темата за цикаса
Подариха ми цикас на 26.01.2009г. и като го разпаковах от целуфана жидях че киренчетата са ми ислезли от саксията отдолу тои е е 5 добре ухорменои листа ,а в почвата до шишарката има някакви малки топчета които изглехдат като издънки на бебета. Искам да попитам някой които може да ми каже кога се пресажда и дали трябва да го пресадя и в колко до голяма саксия.
И да пипитам някой дали са му се появявали бебета и ако го пресада да ги покрия ли с земя или да ги иставя отгоре както са?
Аватар
victory_
Малко цвете

Мнениеот cvetar » 08 Фев 2009, 14:16

victory_ написа:Искам и аз да се включа в темата за цикаса
Подариха ми цикас на 26.01.2009г. и като го разпаковах от целуфана жидях че киренчетата са ми ислезли от саксията отдолу тои е е 5 добре ухорменои листа ,а в почвата до шишарката има някакви малки топчета които изглехдат като издънки на бебета. Искам да попитам някой които може да ми каже кога се пресажда и дали трябва да го пресадя и в колко до голяма саксия.
И да пипитам някой дали са му се появявали бебета и ако го пресада да ги покрия ли с земя или да ги иставя отгоре както са?

Корените трябва да са в почва - мисля,че трябва да се пресади в саксия с по-голям размер...Но е хубаво да пуснеш тук снимка на цикаса ти - за да видим тези топчета дали не са нещо друго - производителите на цветя често ги използват,напълнени с дълговременно действащи торове.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор

Мнениеот Strict » 08 Фев 2009, 15:51

не ги разбирам цикасите но ще кажа нещо принципно
и да внимавате много :-da
тези бели топчета в корените на много китки са вид бавноразграждаща се тор и не бива да се махат и пипат...
Аватар
Strict
Средно цветенце

Мнениеот victory_ » 10 Фев 2009, 12:41

значи тези белезникави образувания не са на самите корени или вътре в почвана те да на повърхноста и са закрепени кум шишаркатав неината основа точно над почвата на другият краи има няколко които излизан от почвата като издънки като ги пипам са твърди и едното се опитах да ги отделя от почвата и видях че в земята има коренче
според мене това са млади издънки които пускат котените
това са снимки на моят цикас, ще направя още....
http://snimka.bg/album.php?album_id=339677
Аватар
victory_
Малко цвете

Мнениеот MEGGI » 11 Фев 2009, 13:48

щастливка си ако имаш и малки в саксийката.
видях по пазара да продават на няколко места цикаси.направи ми впечатление че на едното место по шишарката има някаква можеби плесен,мъхъл,едно сиво по нея.дали е наистина мухъл се чудя.
започва новия сезон на ''искам това цвете''Изображение
Аватар
MEGGI
Напредващи

Мнениеот victory_ » 14 Фев 2009, 10:35

вече направих по хубава снимка и я качих тук http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... d=10551853
на моят цикас са му излезнали корените от саксията и мисля че сега му е времето да го пресадя но се притеснявам да не навредя евентуално на бебетата ,ако наистина са бебета и дали когато го пресадя да ги покрия със земя или не
това е че моите не са мъхести образувания а са твърди и белички
Аватар
victory_
Малко цвете

Мнениеот mama Dani » 14 Фев 2009, 11:43

Бре, ма е интересен тоя твой цикас - прилича на рибка, която хвърля хайвер..., със сигурност това не са торни топчета, дано да е каквото всички искаме - бебчета цикаси! И аз имах преди години - и на мен мъжът ми чак от Израел го домъкна, но така и не оживя...., а иначе в подходящи условия е прекрасен. И само на има-няма 200 км. от нас - в едно градче в северна Гърция - Хрисополи, ето как си расте на пътя просто...

Изображение
Аватар
mama Dani
Експерт

Мнениеот marchela » 14 Фев 2009, 16:15

Дани строхотен е тоз цикас но тук едва ли ще вирее на улицата.
Ако знам,че ще може ще си взема. :-vv :f :-v
Изображение
Аватар
marchela
Средно цветенце

Следваща

Подобни теми

Назад към ПАЛМИ