Switch to full style
раздел палми
Добави отговор

Re: какъв вид е тази палма ?

29 Ное 2009, 13:26

Здравейте ! Моля за малко помощ ! Имам една палма , която до скоро си мислех че е вашингтония, но нещо бъркам може би. Търсих и в линка даден за видовете палми , но неможах да я разпозная . Още е малка, но се надявам някой да ми каже каква !Благодаря ви предварително !
П.С. ( Листото е нагънато като хармоника)
Изображение
Изображение

Re: какъв вид е тази палма ?

29 Ное 2009, 15:41

katiusha написа:Здравейте ! Моля за малко помощ ! Имам една палма , която до скоро си мислех че е вашингтония, но нещо бъркам може би. Търсих и в линка даден за видовете палми , но неможах да я разпозная . Още е малка, но се надявам някой да ми каже каква !Благодаря ви предварително !

Финикова е палмата ти,явно си сяла костилката на някоя фурмичка...Ако искаш,като имаш път към Варна,ми се обади - ще ти дам костилки на Вашингтония и Хамеропс.Има време до месец май, все ще имаш възможност.
Как изглеждат костилките ли - виж тук...viewtopic.php?f=9&t=35
Ето ти и снимка на малка Вашингтония да сравниш и да видиш,че тя има листна дръжка и горе над нея е листото,а при финиковата листът се разцепва още отдолу по цялата дължина на листото.

Изображение

Re: какъв вид е тази палма ?

30 Ное 2009, 19:33

Благодаря за поясненията и ако имам път към Варна наистина ще се възползвам от предложението !!! :pp7

Re: какъв вид е тази палма ?

13 Фев 2011, 10:04

katiusha написа:Здравейте ! Моля за малко помощ ! Имам една палма , която до скоро си мислех че е вашингтония, но нещо бъркам може би. Търсих и в линка даден за видовете палми , но неможах да я разпозная . Още е малка, но се надявам някой да ми каже каква !Благодаря ви предварително !
П.С. ( Листото е нагънато като хармоника)
Изображение
Изображение

здравейте, гризе ме един въпрос и искам да попитам това на снимката е финикова палма а това тогава какво е? http://www.google.bg/imgres?imgurl=http ... 80&bih=585 направо се шашкам и двете ако са финикови палми то много се разли4ават и то си личи на снимките?.......... :? :?

Re: какъв вид е тази палма ?

14 Фев 2011, 16:00

kiara04 написа:
katiusha написа:... направо се шашкам и двете ако са финикови палми то много се разли4ават и то си личи на снимките?.......... :? :?

И двете палми са финикови,вгледай се добре...различават се по възраст... :P
Не зная защо се шашкаш... :) но тази палма,чийто адрес си дала,си е моята лична канарска финикова палма... :-p И аз ако не си познавам палмите от терасата...къде ще му излезе краят ? Влез и виж албумите в подписа ми - там е палмата.Вече поотрасна,доста по-висока е - ще я снимам като се постопли... Другата,малката - и тя е такава - просто е във фаза на развитие,когато не е развила достатъчно листа си.
Ето тук си ми е палмата http://cvetar.snimka.bg/flowers/palmi.301638.8570280

Re: какъв вид е тази палма ?

14 Фев 2011, 19:29

cvetar написа:
kiara04 написа:
katiusha написа:... направо се шашкам и двете ако са финикови палми то много се разли4ават и то си личи на снимките?.......... :? :?

И двете палми са финикови,вгледай се добре...различават се по възраст... :P
Не зная защо се шашкаш... :) но тази палма,чийто адрес си дала,си е моята лична канарска финикова палма... :-p И аз ако не си познавам палмите от терасата...къде ще му излезе краят ? Влез и виж албумите в подписа ми - там е палмата.Вече поотрасна,доста по-висока е - ще я снимам като се постопли... Другата,малката - и тя е такава - просто е във фаза на развитие,когато не е развила достатъчно листа си.
Ето тук си ми е палмата http://cvetar.snimka.bg/flowers/palmi.301638.8570280


Палмите ги търсих в гугъл :) иначе цветар палмите ти са страшно хубави :-p но мисалта ми е че аз имам такава каквато е на първата снимка на 15 години е и листата и са като на тази от първата снимка не са разделени като на палмата от 2-рата смисал перести ако са един и същ вид палма то защо моите изглеждат различно а и двете са на по 15-16 години

Re: какъв вид е тази палма ?

14 Фев 2011, 19:53

kiara04 написа:
Палмите ги търсих в гугъл :) иначе цветар палмите ти са страшно хубави :-p но мисалта ми е че аз имам такава каквато е на първата снимка на 15 години е и листата и са като на тази от първата снимка не са разделени като на палмата от 2-рата смисал перести ако са един и същ вид палма то защо моите изглеждат различно а и двете са на по 15-16 години


Ами щото не четеш темите :P - има различни видове финикови палми.Аз имам 2 вида - същинска (Phoenix dactylifera), и канарска (Phoenix canariensis) .На канарската листата са по-дребнички и самата палма расте като по-прибрана,по-дребна - докато Дактилиферата е с по едри и груби листа.
viewtopic.php?f=9&t=341

Re: какъв вид е тази палма ?

16 Фев 2011, 18:46

уууух извинявам се уж чета а явно не отбирам :) :) докато проумея добре че сте търпеливи :b благодаря ви :pp1

Re: какъв вид е тази палма ?

28 Фев 2011, 12:53

:D Blagodarq za poleznata imformaciq, :-D az imam v momenta 23 nerazcepili listenca palmi4ki, :) no neznaeh,4e finikova palma e razdel.Qvno sam dosta zle :pp2 .Posadila sam gi ot semki(ot Italiq,Ispaniq)Da razbrah,4e ima sa6tinska finikova :-D
Добави отговор