Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Коя е любимата Ви палма?

раздел палми

Re: Коя е любимата Ви палма?

Мнениеот Areka » 30 Авг 2009, 15:43

Аха, мерси Плами ! :da
Areka
Средно цветенце
 
Мнения: 227
Регистриран на: 07 Юни 2009, 02:36

Re: Коя е любимата Ви палма?

Мнениеот gerry1976 » 18 Апр 2010, 23:44

Здравейте, аз имам много любими палми: хамедорея, кенция, рапис, трахикарпус, хамеропс, финикова, рубелини, от всеки вид имам по 2-3 и нямам вече място за тях. Затова и пуснах двете за продажба, но сърце не ми дава, направо ме боли, всичките ги гледам от над 10 години, а пък тук в къщи все се мрънка за моите цветя. Лошото е че ги имам по няколко пъти, ама аз си ги обичам много...
Аватар
gerry1976
 
Мнения: 0
Регистриран на: 06 Апр 2010, 20:51

Re: Коя е любимата Ви палма?

Мнениеот kiara04 » 09 Ное 2010, 09:47

gerry1976 написа:Здравейте, аз имам много любими палми: хамедорея, кенция, рапис, трахикарпус, хамеропс, финикова, рубелини, от всеки вид имам по 2-3 и нямам вече място за тях. Затова и пуснах двете за продажба, но сърце не ми дава, направо ме боли, всичките ги гледам от над 10 години, а пък тук в къщи все се мрънка за моите цветя. Лошото е че ги имам по няколко пъти, ама аз си ги обичам много...

разбирам те напълно и вкъщи ми мрънкат за 40-те цветя да съм ги махнела ама съм казала че посмеят ли ще бия някой буквално :( :( иначе за любима палма Циперис или Водна палма :) иначе много харесвам кокосовата и банановата а най ненавиждам вашингтонията незнам защо антипатична ми е нещо може би защото имах наследство от наще след като се разведоха беше висока почти 1 метър и 70 обаче баба ми я поливала всеки ден и логично палмичката изгнила иначе аз си я гледах и при мен вървеше добре ама баща ми ме изгони и беше малко трудно да гледам цветя на улицата и докато ме нямало баба ми уморила почти всичко което съм гледала аз сега успешно възтановявам старата райска градина у нас и то доста успешно :D надявам се много да не съм ви затормозила с историята ми ако е така простете ...
ако сърцето ти е тясно,какво значение има, че светът е широк?
Аватар
kiara04
Малко цвете
 
Мнения: 47
Регистриран на: 02 Ное 2010, 14:15

Re: Коя е любимата Ви палма?

Мнениеот cvetana_kostova » 07 Дек 2010, 22:41

Здравеите,аз имам много палми,но те са оште малки :f ,оште неса си разцепили листата.Посяла сам ги от семена,много ги обичам.Имам и закупени арека,която я гледам от доста год.,беше с много стракчета,а сега е само с едно-едва я опазих.Не и харесваше не6то,но така и неразбрах какво.Сега е добре.Гордоста ми обаче са ми хомедореиките.Миналата год. ми цъфтяха и сега пак ми е напъпила едната. :da Наи харесвам цикас,но нямам :l ,затова се радвам на това което имам :-p
cveti-53
Аватар
cvetana_kostova
Малко цвете
 
Мнения: 44
Регистриран на: 03 Ное 2010, 18:05

Re: Коя е любимата Ви палма?

Мнениеот pachetooo » 05 Мар 2011, 23:04

Любимата ми е вашинктонята ,а иначе отледжа и финикова(1 на 2г.,и 3 посадени от мен на 7 месеца,2 трахикарпуса по на 2 г,2 вашинктони (едната на 4 г, др на 3г. и 20 посадени на 6 месеца),4 хамеропса и 1 хемедорея .
Последна промяна pachetooo на 06 Мар 2011, 17:18, променена общо 1 път
Аватар
pachetooo
Малко цвете
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Мар 2011, 22:52

Re: Коя е любимата Ви палма?

Мнениеот cvetar » 06 Мар 2011, 17:07

pachetooo написа:Любимата ми е вашонктонята ,а иначе отледжа и финокова...

Паче,това някакви нови видове палми ли са... :) Чувал съм за Вашингтония и Финикова...
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Коя е любимата Ви палма?

Мнениеот pachetooo » 06 Мар 2011, 17:19

cvetar написа:
pachetooo написа:Любимата ми е вашонктонята ,а иначе отледжа и финокова...

Паче,това някакви нови видове палми ли са... :) Чувал съм за Вашингтония и Финикова...
не просто по друг начин н а правопис съм писал поста :P
Аватар
pachetooo
Малко цвете
 
Мнения: 16
Регистриран на: 05 Мар 2011, 22:52

Re: Коя е любимата Ви палма?

Мнениеот cvetana_kostova » 11 Мар 2011, 11:19

Обичам всякакви палми,но нормално е да искам това което нямам.Много ми харесва Цикас и Кокосова палма. :-D Няма и да си купя :l в къщи няма вече никакво място,а и комшийка си купи кокос и тя изсъхна :l ,а беше много голяма.Аз и се радвах много,но уви :(
cveti-53
Аватар
cvetana_kostova
Малко цвете
 
Мнения: 44
Регистриран на: 03 Ное 2010, 18:05

Предишна


Подобни теми


Назад към ПАЛМИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ulemeweja