Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум

РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Драцена маргината

160.00 лева
от Antoinette

Аспидистра (Семейно щастие)

1.50 лева
от Antoinette

Хавортия

6.00 лева
от Antoinette

студоустойчив жълтоцъфтящ кактус за цъфтящ в друг цвят

Няма цена
от Bentan

Продавам увивно цветето -Мукуна пруриенс

Няма цена
от Riguha

Продавам Бенджамин (фикус Бенджамин Midnight Lady)

70.00 лева
от stdarvingov

ТЕМЕНУЖКИ РАЗСАД

0.30 лева
от ФАНКА И. ВЪЧКОВА

Теменужки Трикси - три цвята в една саксия

2.00 лева
от Светличка

Теменужки с голям цвят ( Viola Evo Big)

1.00 лева
от Светличка

Продавам корени МАЛИНИ Херитидж

15.00 лева
от attanasov

Студоустойчиви Палми

раздел палми

Студоустойчиви Палми

Мнениеот Ksaviera » 11 Авг 2013, 21:30

Moже ли някой да ме светне коя палма мога да си я посадя в двора , тъй като съм новак-градинарка и нищо не разбирам и не знам кое как става. Благодаря ! :-da
Аватар
Ksaviera

Re: Студоустойчиви Палми

Мнениеот cvetar » 12 Авг 2013, 15:23

Ksaviera написа:Moже ли някой да ме светне коя палма мога да си я посадя в двора , тъй като съм новак-градинарка и нищо не разбирам и не знам кое как става. Благодаря ! :-da

А добре си дошла,Ksaviera...! Можем да те светнем,да...
То всички някога сме били начинаещи...Четем,садим...научаваме се,стига да има желание.

Твоята работа няма да стане без още малко информация.Не зная защо си я спестяваш - откъде сте например се попълва в профила ви и улеснява отговарящите при въпроси...

Защото за България не е все едно откъде си - дали от Южна България или от Североизточна ...
Това е поради климатичните особености на районите - зимите в тях са различни и достигането на ниски зимни температури е от съществено значение за това дали там,където живееш,биха се развивали палми ,посадени в земята.Повечето райони не са подходящи за външно посадени палми без те да се защитят през зимата от измръзване.
И като научим откъде си или поне къде ще расте тази твоя мечтана палма - ще може и да те посъветваме от какъв вид да си вземеш.

А по принцип студоустойчива палма е трахикарпусът - има го в много дворове в Южното Черноморие и Сандански.Другите като вашингтонията и хамеропсът няма да презимуват без зимна защита.

Ако си близо до Пловдив,иди до палмцентъра на Кирил Конов на изхода от Пловдив към Асеновград - там той има разсадник... продава и развъжда много видове памми и ще те светне как се защитават.
Ако не - трахикарпусът е твоята палма за външни проби,ако няма да я защитаваш.
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор

Мнениеот TheIsco » 01 Мар 2018, 13:19

И аз търся нещо подобно, че климата е най-големия проблем.
Аватар
TheIsco
Малко цвете

Мнениеот simeonovall » 25 Ное 2018, 21:20

И аз искам за пред блока.
Аватар
simeonovall
Малко цвете

Подобни теми

Назад към ПАЛМИ