Форум за цветя. Можете да получите всякакви съвети за отглеждането на цветя. Енциклопедия цветя - форум


   РАЗМЯНА НА ЦВЕТЯ 

Големи кактуси

200.00 лева
от kateto0404

билка

6.00 лева
от Румяна Горанова

Калатея

6.00 лева
от Румяна Горанова

Дифенбахия

20.00 лева
от Румяна Горанова

Мушки

5.00 лева
от Румяна Горанова

Ендрише

4.00 лева
от Румяна Горанова

кактус

6.00 лева
от Румяна Горанова

Бенджамин

12.00 лева
от Румяна Горанова

Столетник

15.00 лева
от Румяна Горанова

Китайска роза

15.00 лева
от Румяна Горанова

Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

раздел луковични

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

Мнениеот tancheto86 » 28 Мар 2009, 10:17

ilimili написа:
tancheto86 написа:Хи хи хи колко съм радостна :da преди малко се върнах от село с 2 нови китки.Ходих на гости на свекървата а тя има поне 20 саксий с хипеаструми и си гепнах една саксийка с три грудки и набол цвят(да видим какъв ще е) и една сладка колерия :P :P :P

Леле,Танче,ще я усмъртиш,ако наистина си ги "гепнала" :) :) :)

Е не точно гепване ама нали съм си нахалитет :) си ги пойсках,а тя кво да прави давааа :) :) :)
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

Мнениеот ilimili » 28 Мар 2009, 10:32

tancheto86 написа:
ilimili написа:
tancheto86 написа:Хи хи хи колко съм радостна :da преди малко се върнах от село с 2 нови китки.Ходих на гости на свекървата а тя има поне 20 саксий с хипеаструми и си гепнах една саксийка с три грудки и набол цвят(да видим какъв ще е) и една сладка колерия :P :P :P

Леле,Танче,ще я усмъртиш,ако наистина си ги "гепнала" :) :) :)

Е не точно гепване ама нали съм си нахалитет :) си ги пойсках,а тя кво да прави давааа :) :) :)

Притесних се да не вземе да опъне петалата,че да ти развали празника! :) :) :)
Аватар
ilimili
Средно цветенце
 
Мнения: 213
Регистриран на: 16 Яну 2009, 19:39

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

Мнениеот liljana » 29 Мар 2009, 10:06

ilimili написа:
tancheto86 написа:Хи хи хи колко съм радостна :da преди малко се върнах от село с 2 нови китки.Ходих на гости на свекървата а тя има поне 20 саксий с хипеаструми и си гепнах една саксийка с три грудки и набол цвят(да видим какъв ще е) и една сладка колерия :P :P :P

Леле,Танче,ще я усмъртиш,ако наистина си ги "гепнала" :) :) :)

Тане нали знаеш какво казват за крадените :P :P
Аватар
liljana
Малко цвете
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Мар 2009, 11:17

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

Мнениеот tancheto86 » 30 Мар 2009, 22:19

liljana написа:
ilimili написа:
tancheto86 написа:Хи хи хи колко съм радостна :da преди малко се върнах от село с 2 нови китки.Ходих на гости на свекървата а тя има поне 20 саксий с хипеаструми и си гепнах една саксийка с три грудки и набол цвят(да видим какъв ще е) и една сладка колерия :P :P :P

Леле,Танче,ще я усмъртиш,ако наистина си ги "гепнала" :) :) :)

Тане нали знаеш какво казват за крадените :P :P

Лили знам знам аз какво казват,но тези определено не ги откраднах,просто казах че ги искам и тя веднага ми ги стегна,обаче ви казвам свекърва ми е бог на тези хипита.Какво ги прави незнам но всяка година цъфтят и има страшно много саксий с поне 3 грудки в тях. :P :P :P
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

Мнениеот tancheto86 » 03 Апр 2009, 12:18

И аз да се похваля с първото цъфнало хипи :da :da :da


Изображение

След няколко дни ще има и друг..... :-p
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

Мнениеот joji04 » 07 Апр 2009, 16:17

Здравейте!Подариха ми такава луковица ,посадена,избили са й връхчетата на листата.Отстрани се виждат две по -малки луковички ,от които също се показват листа.Какво да я правя?Да ги разделя ли?И какво да правя по малките?
Аватар
joji04
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Апр 2009, 16:13

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

Мнениеот tancheto86 » 07 Апр 2009, 18:00

Според мен сега не трябва да се разделят луковиците,а на есен.
Малките луковици се засаждат поотделно :-D
Животът е тъкъв,какъвто си го направиш!
Аватар
tancheto86
Средно цветенце
 
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Мар 2009, 10:47
Местоположение: Елхово

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

Мнениеот zamakat » 07 Апр 2009, 19:08

И според мен не е необходимо да се вадят .Имам една приятелка -в саксията са поне 5-6 луковици и все големи и се скъсват да цъфтят ,защото ги тори яката.
Аватар
zamakat
Експерт
 
Мнения: 1061
Регистриран на: 29 Ное 2008, 21:39

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

Мнениеот cvetar » 07 Апр 2009, 21:12

joji04 написа:Здравейте!Подариха ми такава луковица ,посадена,избили са й връхчетата на листата.Отстрани се виждат две по -малки луковички ,от които също се показват листа.Какво да я правя?Да ги разделя ли?И какво да правя по малките?

Жожи,честита ти луковица,ама не бързай да разделяш...Изчакай сега да видиш дали освен листа ще се покажат и цветоноси.Ако излязат цветоноси - изчакай да прецъфтят цветовете им,отрежи цветоносите след прецъфтяване и тогава виж по колко листа имат малките луковички отстрани.Ако не ти се покажат цветоноси,а само листа се развиват - значи луковицата ти е или млада,или слабичка.Отдели малките странични луковички само след като видиш,че направят поне по 4 листа всяка от тях,докато са заедно с голямата - тя ги храни да нараснат.Иначе ще ти са много малки и няма да са направили достатъчно свои коренчета - и ако ги разделиш - може да ги повредиш или да нямат корени.Като ги разделиш,посей всяка самостоятелно в хубава почва в отделна саксия с диаметър и дълбочина поне 20 см.За да цъфнат,трябва да пораснат доста - поне 3 години им трябват... Успех ! :f :f
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

Re: Хипеаструм - Hippeastrum vittatum

Мнениеот cvetar » 21 Апр 2009, 16:10

Двата ми хипеаструма вече разцъфтели - единият се вижда с двата цветоноса,а другият,който също цъфтя с два,разви и цъфна с трети.... Zamakat, докъде стигнаха твоите ?

Изображение

Изображение

Изображение
Добрия човек ще познаеш по огъня.Злите хора оставят след себе си пожарища,добрият човек оставя подире си огнище.
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums
Аватар
cvetar
Първи модератор
 
Мнения: 1452
Регистриран на: 23 Окт 2008, 16:39
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към ЛУКОВИЧНИ

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 0 регистрирани


cron