Switch to full style
раздел луковични
Добави отговор

Re: Лилиум

19 Мар 2009, 22:53

cvetar написа:Първо - добре си дошла при нас !!! :f А за снимките - споко... :) Eто тук подробно е обяснено как се качват снимки във форума :f
http://cvetq.info/forum/viewtopic.php?f ... 3&start=30
Аууу,ама ти имаш страхотни лилиуми.... :-p Но не давай линк към целия си албум,ами карай снимка по снимка.Като си видиш снимката от албума на дисплея си - цък отгоре и с десен бутон и копираш адреса и от появилия се прозорец - Properties - http.... Ей тъй
Изображение

Изображение

А ти използваш адреса на албума си - затова не ти излиза снимката.
Давам го да го видят тук цветарите - страшен албум.....Браво !!!Майстор си на лилиумите ! И не се ядосвай - ти такива лилиуми си отгледала - и снимки ще разбереш как се пускат...Питай,ако нещо те затрудни,моля те,без да се притесняваш ! :-p :-p
http://picasaweb.google.bg/stankovamt/n ... directlink


Сърдечно благодаря за топлото посрещане, което надмина винаги оптимистичните ми очаквания!!!
:f
Ще се постарая да се справя. И да спазвам правилата. Затова ще потърся темите, в които са местата за следващите опити.

Re: Лилиум

27 Май 2009, 23:04

Изображение

Ето го! :) Цъфна вече първия лилум! :-p

Re: Лилиум

28 Май 2009, 18:15

s_t_m написа:Изображение

Ето го! :) Цъфна вече първия лилум! :-p

Е,ти си първата....хайде все така да ти цъфтят и да ни ги показваш... :-p

Re: Лилиум

30 Май 2009, 10:13

Изображение

Изображение

Изображение

Re: Лилиум

05 Юни 2009, 10:05

Ама какво правите? Къде ви са снимките на лилиумите, бе? Чак ми е неудобно...

Изображение

Re: Лилиум

12 Юни 2009, 08:13

Изображение

Изображение

Изображение

Re: Лилиум

26 Юни 2009, 22:25

Момичета, добра ви вечер на всички и здравейте! Нов съм при вас и за сега ви моля да не ми се сърдите ако объркам нещо в самото начало. Така както гледам, май само аз съм представител на мъжкото съсловие, но затова пък с цял двор пълен с всякакви растения! :) По-натам ще се опитам да кача и снимки като поразуча сайта по-подробно. Сега имам молба към всички вас: една рускиня ми донесе две луковички от един лилиум много приличащ на нашия "Петров кръстец", но не е същия. Естествено, че не съм му каъсал цветовете. Върза семенца, които събрах, но понежа са малко, страх ме е да не ги съсипя. Моля ви, ако някоя от вас знае кога и как се сеят, как се отглежда разсада, нека ми напише, ще бъда безкрайно благодарен! А разъдя ли го, всеки желаещ ще получи подарък по една луковичка! :D

Re: Лилиум

26 Юни 2009, 22:50

Лилиумът е луковично растение и се сади по принцип на средна дълбочина. Най-добре се хваща в периода март-април или през октомври-ноември. При засаждане дъното на саксията се посипва с едър пясък, корените се разпростират и между тях също се посипва пясък. Най-подходяща е умерено песъчливата пръст, богата на хумус. Растенията се поливат редовно и обилно и от време на време се поръсват с течен тор.


Това открих за теб, надявам се да ти е от полза.
Може би ще се включат и останалите с повече информация. :D

Re: Лилиум

08 Ное 2009, 10:39

Моите лилиуми въобще не могат да се мерят с вашите но да взема и аз участие все пак в темата.Да не кажете че нямам лилиуми, среща се тук там и според мен несправедливо пренебрегвам това цвете.Ето някоя снимчица от лятотоИзображение

Изображение



Изображение

Изображение

Изображение
Добави отговор